Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Десен бутон върху My Computer -> Properties -> Advanced -> трети бутон Settings -> бутон Edit. Тук редактираш 
файла boot.ini. Просто изтрий реда, който е за невалидния Windows. Щом на C: ти е работещия, значи 
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) трябва да ти е именно той, а невалидния ще е partition(2) или 
partition(3), в зависимост дали си се опитала да го инсталираш на D: или E:.

Моля за малко помощ:

Имах,и все още имам работещ windows xp на диск С.Реших да инсталирам windows 7 на диск D.Нямах проблем с 
инсталирането,но така и не зареди-черен екран.Отказах се и форматирах диск D.Сега при зареждане си стои 
седмицата и XP-то трябва ръчно да указвам да зареди.после няма проблеми.Пропуснах да пиша че,дискове C и D са 
на 2 различни твърди диска.Това е положението-каво мога да нарпавя.

boot.ini

BOOT.ini-1.JPG

Диск-D.JPG

Редактирано от krasymir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, krasymir написа:

Пропуснах да пиша че,дискове C и D са 
на 2 различни твърди диска.Това е положението-каво мога да нарпавя.

Искаш да кажеш дялове С и D са на различни дискове...............гледам и по-нагоре бъркаш нещата кое е дял и кое диск.С това дето си посочил (system configuration)можеш да променяш кой уйндоус да стартира по подразбиране,ако са на ЕДИН диск тези уйндоуси.В твоя случай трябва от биоса да зададеш кой диск да  е първи зареждащ,това се е променило може би като си слижил 7ца на другия диск!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Искаш да кажеш дялове С и D са на различни дискове...............гледам и по-нагоре бъркаш нещата кое е дял и кое диск.С това дето си посочил (system configuration)можеш да променяш кой уйндоус да стартира по подразбиране,ако са на ЕДИН диск тези уйндоуси.В твоя случай трябва от биоса да зададеш кой диск да  е първи зареждащ,това се е променило може би като си слижил 7ца на другия диск!

В биоса всичко е наред.Първи е диска с xp.При зареждане има две опции-earlier windows и windows7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, krasymir написа:

Пропуснах да пиша че,дискове C и D са 
на 2 различни твърди диска.

Ето това ако можеш да обясниш,щото аз не мога.И доколкото разбрах 7цата е на друг диск,не знам как при зададен диска с xp тя може да ти е опция........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Слави Маринов написа:

Ето това ако можеш да обясниш,щото аз не мога.И доколкото разбрах 7цата е на друг диск,не знам как при зададен диска с xp тя може да ти е опция...

Ако разбирах,нямаше да питам.7цата беше на друг диск.Същият го форматирах с HDD Low Level Format Tool 4.40.В биоса за реда на буутване диска с xp-то е първо.Другият диск въобще го няма като опция.При  буутване диска с хр-то е на второ място,а другият(форматираният) е на трето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, krasymir написа:

.Първи е диска с xp

Горе си написал друго,въобще нищо не може да се разбере от обясненията ти.Ако диска с xp е 2 ри го направи да е първи.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Слави Маринов написа:

Горе си написал друго,въобще нищо не може да се разбере от обясненията ти.Ако диска с xp е 2 ри го направи да е първи.

Не разбирам какво не е ясно.В биоса диска е първи.При буутване(менюто) е втори.първи е сд-ром.Защо въобще има опция за 7цата,след като целият диск е форматиран.

Bootcfg.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, krasymir написа:

Не разбирам какво не е ясно.В биоса диска е първи.При буутване(менюто) е втори.първи е сд-ром.Защо въобще има опция за 7цата,след като целият диск е форматиран.

Защото ти излизат опциите от  сд-рома,направи диска с xp да е първи при боотване и ще ти се зарежда xp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Слави Маринов написа:

Защото ти излизат опциите от  сд-рома,направи диска с xp да е първи при боотване и ще ти се зарежда xp.

Какво общо имат опциите на сд-рома.Аз инсталирвам само от флашка.Сд-ром не работи.Забраних сд-ром и флопито от биоса.При буут менюто 1-флопи;2-сд-ром;3-диска с хр;4-другият(форматиран)диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали по-горе сам си написал,че  сд-рома ти е първи от менюто при буутванe,защо си го направил да е първи като не работи.За флашка трябва да имаш опция usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Слави Маринов написа:

Нали по-горе сам си написал,че  сд-рома ти е първи от менюто при буутванe,защо си го направил да е първи като не работи.За флашка трябва да имаш опция usb.

Аз ли не обяснява както трябва.Едно е в биоса,друга е подредбата в буут менюто.Като поставя флашката и се появява и тя в менюто най.отдолу.Във всиички случаи и в биоса и в менюто диска с хр-то е преди другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, krasymir написа:

Аз ли не обяснява както трябва.Едно е в биоса,друга е подредбата в буут менюто.Като поставя флашката и се появява и тя в менюто най.отдолу.Във всиички случаи и в биоса и в менюто диска с хр-то е преди другия.

Нали буут менюто е част от биоса,сега го отвори и от буут менюто направи диска с xp да е първи като опция.Аз също съм с два уйндоуса 8.1 и 10,но са на един диск и на различни дялове.При стартирането ми се появява опция(от уйндоус буут мениджъра) да избера с кой да продължа,ако не направя избор за 5 сек се зарежда този по подразбиране(8.1 при мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Нали буут менюто е част от биоса,сега го отвори и от буут менюто направи диска с xp да е първи като опция.Аз също съм с два уйндоуса 8.1 и 10,но са на един диск и на различни дялове.При стартирането ми се появява опция(от уйндоус буут мениджъра) да избера с кой да продължа,ако не направя избор за 5 сек се зарежда този по подразбиране(8.1 при мен).

В буут менюто на биоса първи е диска с хр.Втори е сд-ром-забранен.трети е флопи-забранено.Други опции няма.При уйндоус буут мениджъра по подразбиране ми дава windows7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, krasymir написа:

В буут менюто на биоса първи е диска с хр.Втори е сд-ром-забранен.трети е флопи-забранено.Други опции няма.При уйндоус буут мениджъра по подразбиране ми дава windows7.

От зареден уйндоус от system configuration от буут опцията премахни 7цата и направи xp да е по подразбиране,не знам как изглежда това през уйндоус xp,не съм го ползвал повече от 10 години сигурно,но е нещо подобно.

Екранна снимка (18).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 в момента достъпен ли е? Може ли да се зареди?
Двете ОС ползват различни bootloader.
Вариант 1:
https://www.sevenforums.com/tutorials/8057-dual-boot-installation-windows-7-xp.html

Варианt 2:
С помощта на EasyBCD под Windows 7

Вариант 3:
С помощта на BootICE под Windows 7
http://www.addictivetips.com/windows-tips/bootice-modify-backup-restore-master-boot-record-partition-boot-record/

Това са графичните варианти. Може и в конзолна среда с помощта bcdedit от step 4f нататък:
http://www.tweaktown.com/guides/1713/windows_7_and_vista_and_xp_simple_multi_boot_guide/index.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

От зареден уйндоус от system configuration от буут опцията премахни 7цата и направи xp да е по подразбиране,не знам как изглежда това през уйндоус xp,не съм го ползвал повече от 10 години сигурно,но е нещо подобно.

Никъде няма windows7=

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows XP не може да познае Vista+ bootldr!

преди 1 час, ExaFlop написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Windows XP не може да познае Vista+ bootldr!

Още по горе обясних ,че там където беше 7цата няма нищо.Форматиран е целия диск160гб.windows xp е на друг диск 500гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като няма Windows 7 защо го търсиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма седмица,слагал я е и я е махнал,щото не се е получило,сега е само с xp,не знам дали easy bcd работи под xp,от там също може да види опциите за зареждане и да ги промени,аз вече се обърках какво е ставало и защо.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай си инсталатора на Windows 7 - той ще си добави Windows XP към boot менюто.
EasyBCD НЕ РАБОТИ ПОД WINDOWS XP

https://www.sevenforums.com/tutorials/8057-dual-boot-installation-windows-7-xp.html

от Option One, т.3 нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

Стартирай си инсталатора на Windows 7 - той ще си добави Windows XP към boot менюто.
EasyBCD НЕ РАБОТИ ПОД WINDOWS XP

Отново да инсталирам 7цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има линк с пълно обяснение! След приключване на инсталацията на Win 7, задай в BIOS  дискът с Win 7 да е 1. зареждащ.

Още едно ръководство:
http://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-7/how-to-install-windows-7-over-windows-xp-or-on-an-empty-hard-drive/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има линк с пълно обяснение! След приключване на инсталацията на Win 7, задай в BIOS  дискът с Win 7 да е 1. зареждащ.

От 7цата се отказах,защото зарежда само логото-от там нататък черен екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е проблемна флашката, от която се инсталира и да не се инсталира коректно.
Аз бих насипал Win 7 директно от Win XP с помощта на WinNTSetup. Конфигурираш, задаваш да сканира за други OS, рестартираш и зареждаш от диска, на който е Win 7.
Работа за ок 15 минути
Във втория линк от подписа ми има описан метода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.