Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся си монитор до 650-700 лв. най-много, който ще се използва за всичко(игри(LOL, CS:GO), интернет и т.н.). Инчовете да са между 22 и 27, ниско количество ШИМ или изобщо да липсва, да има вградени говорители, резолюция 1080p е напълно достатъчна. Спрял съм се на 2 модела засега:SAMSUNG LC27F591FDUXEN CURVED MONITOR и  LG 27MP67VQ-P IPS MONITOR. Някакви мнения за тях или предложения за евентуално по-добър избор?

Сега видях, че ЛГ-то няма вградени говорители, което значи че отпада като вариант.

Редактирано от metallica_333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, metallica_333 написа:

Търся си монитор до 650-700 лв. най-много, който ще се използва за всичко(игри(LOL, CS:GO), интернет и т.н.). Инчовете да са между 22 и 27, ниско количество ШИМ или изобщо да липсва, да има вградени говорители, резолюция 1080p е напълно достатъчна. Спрял съм се на 2 модела засега:SAMSUNG LC27F591FDUXEN CURVED MONITOR и  LG 27MP67VQ-P IPS MONITOR. Някакви мнения за тях или предложения за евентуално по-добър избор?

Ооооо, чичо Металика ! :emoji_smiley-01:

Окей, да почна със забележките, та по възможност да не правиш грешки. 

Първо LG е марка за печки и хладилници, не за монитори. 

Второ, тия са им надули цените в Техномаркета.

Трето, препоръчвам това: http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2415-UltraSharp-24.1-WUXGA-IPS-AntiGlare/

http://gumbo.bg/78235613.html?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

http://www.benq.bg/product/monitor/rl2455hm

Не е нужно точно от тия сайтове естествено, откъдето намериш.

Не е и задължително да се съобразяваш с моето мнение, ама може го вземеш предвид и да провериш поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид всички мнения, които отговарят на по-горе описаните от мен изисквания. ;) А защо не си фен на ЛГ монитори, ако не е тайна? Вече 9-та година съм с ЛГ M228WA. За това време само веднъж ходи на ремонт, щото му изгоря захранването и туй то. Е и очите ме болят от него, пък и няма да живея 100 години, време е за ъпгрейд. Мен извитият дисплей на самсуняка ме блазни, ама далеч не ми е приоритет, тоя VA панел ми е крайно непознат също. Гледам асуса е с TN матрица, IPS не бяха и уж по-читави матрици или аз съм крайно заблуден? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, metallica_333 написа:

Гледам асуса е с TN матрица, IPS не бяха и уж по-читави матрици ? 

Такова е всеобщото мнение, да. 

Асуса е по-бърз, за ЦС е по-добре от Дела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за самсунга ,доста добър монитор!Но тези в техномаркет много ръбятhttps://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/samsung/c27f591fdu-p335817880/А относно бързината на реакция да се убиеш не можеш да видиш/усетиш разлика между 1-2ms и 4ms,виж вече честотата на опресняване Mhz eсъвсем друго нещо и там има разлика.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като разгледах няколко модела реших почти на 100 %  да се спра на самсунга от първия пост.

В емаг го имат на добра цена, пазарувал съм от там, без да имам проблеми впоследствие, но не ми се е налагало да използвам гаранцията, а и не съм чувал добри отзиви за гаранционното им обслужване. Чудя се дали да го поръчам оттам или от друго място? Принципно не бързам с покупката, но мисля до края на седмицата нещата да приключат, че не съм много по отлаганията. Ако някой има какво да добавя, нека  да го направи, окончателно решение все още не съм взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал колко е в емаг,но аз те съветвам да го поръчаш ор plasico https://plasico.bg/samsung-c27f591fdux-27-curved-va-led-4ms-1920x1080-dp-hdmi-d-sub-250cd-m2-mega-dcr-178-178-white-32557.html,малко цигански работи вършат в емаг,типично за румънци.Януари си взимах от тях телефон и уж на промоция(намален)с 30лв,а ми изпратиха разпечатван такъв(явно някой го е върнал),но не бяха написали,че е разпечатвана стока..........селски номера.Върнах го разбира се и в крайна сметка получих това което исках,но отиде месец време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах в jar да видя и те какво предлагат и си набелязах още няколко модела:

Мнения за Iiyama ProLite XB2783HSU ? Марката само съм я чувал и нищо повече.

ASUS MX279H - също доста ми хареса.

BenQ BL2700HT- за мониторите на BenQ само позитивни неща съм чувал.

Имам чувството, че колкото повече модели гледам, толкова повече се чудя какво да взема.

Честно казано, огромна разлика между тях надали има, но аз като не съм в час с матрици и кои марки като цяло произвеждат качествени монитори, съм длъжен да се допитам до вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, metallica_333 написа:

Погледнах в jar да видя и те какво предлагат и си набелязах още няколко модела:

Мнения за Iiyama ProLite XB2783HSU ? Марката само съм я чувал и нищо повече.

ASUS MX279H - също доста ми хареса.

BenQ BL2700HT- за мониторите на BenQ само позитивни неща съм чувал.

Имам чувството, че колкото повече модели гледам, толкова повече се чудя какво да взема.

Честно казано, огромна разлика между тях надали има, но аз като не съм в час с матрици и кои марки като цяло произвеждат качествени монитори, съм длъжен да се допитам до вас.

Само асуса е горе долу на нивото на самсунга,другите 2 определено отстъпват.Но е е извит екран асуса........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно това се чудя дали има смисъл екранът да бъде извит. Имам един 32-инчов Самсунг ТВ с извит екран и съм му свикнал, но това е монитор, гледам го от по-близко разстояние. Не познавам никой, който да използва монитор с Curved Display, било то за работа, игри и т.н. Иначе изглежда много яко... Iiyama-та има поне на хартия по-добър статичен контраст и яркост спрямо Самсунга, обаче както казах марката ми е неизвестна. Ще се мисли още какво да се вземе, то това е ясно. Жалко, че тук в Русе няма кой знае какъв богат избор, а друго е да се види на живо преди да се купи нещо...

Acer XZ271bmijpphzx - този го има обаче и утре ще мина да го видя. Гледам има и 144Hz refresh rate, което обаче означава ли, че ще товари повече ГПУ-то?(с GTX 650 съм, ако има значение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, metallica_333 написа:

Гледам има и 144Hz refresh rate, което обаче означава ли, че ще товари повече ГПУ-то?

Не, ама може изобрази 144 кадъра ако ГПУ-то може толкова. Дали ти лично виждаш толкова с твойте очи друг въпрос. Например сега ако си с 60 херцов и пуснеш Vsync в игра, кадрите стават 60, е със 144hz ще стават 144, не 60. Това е.

Иначе по темата, вземи си монитор Дел и не се занимавай с тия. Последно и няма се обаждам повече.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, metallica_333 написа:

Iiyama-та има поне на хартия по-добър статичен контраст и яркост

Точно пък тези 2 неща са без значение,явно не ти е много ясно какво да гледаш................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, metallica_333 написа:

Не познавам никой, който да използва монитор с Curved Display, било то за работа, игри и т.н.

А също, вземи предвид стоене дълго време пред монитора. Мое мнение, че ще ти е по добре нормален, сиреч правоъгълен/квадратен, да е без такива извивки.

Иначе, ако още не си (и при добро желание естествено), пусни една темичка в HW форума да чуеш мнения също. Пусни им тия модели дето си си харесал и питай за мнение или нови предложения. Сега в неделя и да поръчаш, няма го пуснат да се праща, така че питай и в HW-то ми е съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги пиша в двата форума, когато имам въпрос, но там още не съм получил никакъв отговор. Иначе защо мислиш, че трябва да си взема Дел, ако не е тайна. Виж, всякаква информация ми е ценна, така че споделяй. Иначе днес определено няма да се поръчва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, metallica_333 написа:

Винаги пиша в двата форума, когато имам въпрос, но там още не съм получил никакъв отговор. Иначе защо мислиш, че трябва да си взема Дел, ако не е тайна. Виж, всякаква информация ми е ценна, така че споделяй. Иначе днес определено няма да се поръчва.

От това което съм чел имат винаги най-малко 4/5 оценка. За нов такъв немога коментирам директно, но втора употреба да. Преди време купувах такъв за роднина, втора употреба, на около 6-7 години беше. Яркостта трябваше се вдигне, да. Но цветовете и усещането след настройка е по-добро от новите LG по Техномаркетите. Виж, за Самсунг не знам. Но от LG е по-доброто със сигурност.

Асуса (ама тоя дето съм ти дал по-горе, не какъв да е) е с ниско време за реакция и за ЦС е идеален. Като цяло за игрите е по добре да е TN матрицата. По непретенциозна е (не виждаш микронасичания ако има) и оттам и ЦС например върви по-мазно. 1мс дето каза колегата по-горе може и да не виждаш, но се усеща като цяло като играеш и си добър. Това ми е мнението. 

Освен това, другите се имат за леко бюджетни марки, като изключим Асуса. Тоя модел Benq включително. Доколкото четах Дела няма говорители, а ти искаш да има. Другите дето съм дал имат. Но, за монитора ще ти е по-важна картината, тонколони на нивото на тия вградените в мониторите са 8-12лв. И в Техномаркет има. Та, такова ми е мнението. Ако не ти се занимава отиди в Техномаркет и ги огледай на място каквото имат. Но, пак да ти кажа, ако като го пуснеш с фабрични настройки не ти хареса, има множество параметри за променяне и може си настройш картината да е чук !  Същото важи и за тия по техномаркетите естествено. Те ги пускат само да бичат без настройват нищо. Ако се пипне както на тебе ти хареса е друга работа. Но, аз съм за Дел и това e, картината за мен специално е по-добра. Ако игри с много кадри в секунда се играят, тогава Асуса. Но като цяло добро навсякъде за мене дела. Това е, ти както си решиш. Да няма после, "ама ти тъй, тъй, тъй каза, пък то не е тъй". С настройване може се направи перфектен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших, че или ще бъдe айсъра(Acer XZ271bmijpphzx), или Samsung C24FG70FQU. И макар самсунгът да няма говорители, притежава Quantum Dots и 1 ms. Ако акцентът не бяха игрите най-вероятно щях да си  взема Дел, но сега изборът се свежда до тези 2-та. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.5.2017 в 15:05, metallica_333 написа:

Реших, че или ще бъдe айсъра(Acer XZ271bmijpphzx), или Samsung C24FG70FQU. И макар самсунгът да няма говорители, притежава Quantum Dots и 1 ms. Ако акцентът не бяха игрите най-вероятно щях да си  взема Дел, но сега изборът се свежда до тези 2-та. 

Добре батюх, давай каквото си решил, а ако купиш, очаквам първи впечатления да изкажеш, дали ти харесва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно се включвам, но като видях бюджета те съветвам да погледнеш мониторите с резолюция 2560 х 1440.

П.П. Ейсъра съм го имал - не съм доволен, не знам как е самсунга...

Редактирано от Bazrud (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно писах и в редит и ето какво получих като отговор:

Wait. The new Samsung C24FG73 is releasing next month a replaces the CFG70 which will then be obsolete. Definitely get the C24FG73 (or 27" version), it will be miles ahead of the Acer XZ271 in visual quality.   

А в какво се изразява недоволството от Айсъра, ако мога да узная? 

Иначе причината да се спра на 1080p резолюция е слабата GTX 650, макар и да не играя друго освен цс:го и ЛОЛ. Освен това нямам представа кога ще имам финансовите възможности за ъпгрейд на PC-то , а и на този момент не се налага. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.