Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Имам договор за строителен ремонт с физическо лице , знам ЕГН, но не знам адреса му. Дължи ми  обезщетение за забавено изпълнени. Няма приемателен протокол. Не съм доволен от качеството на ремонта. Търся обезщетение по съдебен път

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ичаш писмен договор, в който е записано всичко, може спокойно да си търсиш правата в съда. Иначе, ако сте карали на честна дума и стистната ръка, колкото и да звучи грубо ще се наложи да пиеш една студена вода. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Boston_Legal написа:

Мерси, имам догоовор. Можеш ли да препоръчаш адвокат?

Тука ме затрудни доста. Просто не ми се е налагало никога да опирам до техните услуги. Съжалявам че немога да ти помогна напълно, но ти стискам палци да осъдиш мошенника и да си вземеш парите. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да тръгнеш по съдилища и адвокати, по-добре копирай тук въпросния договор. Защото ако той не е съставен от грамотен юрист, шансът да изгубиш делото и да платиш от джоба си съдебни разноски и адвокатски хонорар не е никак малък. Най-малкото - той като подписва договора, ти сравни ли подписа му с този в личната му карта? Защото ако той е имал предварително намерение да не спазва договора, като нищо може да е поставил там съвсем различна заврънкулка. И ти по никакъв начин не можеш да докажеш, че това е подписът на ответника.

Освен това - сигурен ли си, че човекът има недвижима собственост, постоянна работа или банкова сметка с наличности в нея, която да запорираш? Защото ако няма, може да го осъдиш на всички инстанции (плащайки 4% от сумата, за която водиш делото като съдебна такса), след което той да ти се усмихне мило и да ти каже: "Печелиш. Ще имаш да вземаш... някой ден...".

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.