Премини към съдържанието
Charge78

Проблеми с хладилник Либхер. Фризера работи а хладилната част не

Препоръчан отговор

От месец насам комбинирания хладилник Либхер не охлажда хладилната част.Фризера работи перфектно,но не качва фриона в горната хладилна част и температурата е 14-16* При отваряне на долната вратичка (фризера)компресора тръгва,но в горната част няма промяна.пробвах и смених датчика но и това не помогна.Някакви идей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако този хладилник е с един компресор, както личи от написаното, значи един фреон минава през фризера и хладилника-те са последователно свързани. Едното (първото по пътя на движение на флуида) работи, другото -не, това ми прилича на запушен изпарител в хладилната част. Понякога помага едно хубаво размразяване. Ако запушването е от хладилно масло, попаднало там, трябва да дойде хладилен техник, да отвори магистралата , да продуха всичко и да го зареди наново. Това би включвало и изсушаване, защото и най-малката влага, попаднала с въздуха отвън, може да замръзне и да запуши. Освен това, на повечето хладилници датчика за температура е в хладилната част, не във фризера, защо при теб е обратно, не е ясно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има датчик в хладилното и във фризера аз смених този в хладилното.А защо след рестарт всичко тръгва.За утре пак съм ангажирал техника ,но и той няма обяснение а господата от либхер ми обявиха 100-тачка за деагностика .Не знам ако се наложи ремонт какво ще правя

преди 6 минути, Кумчо вълчооо написа:

Фреон!

Ако е това лесно. Техника ще го зареди.Защо обаче фризера от долу работи.Мотора е 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Charge78 написа:

Ако е това лесно. Техника ще го зареди.Защо обаче фризера от долу работи.Мотора е 1

Явно техника ти не става! Хладилниците са едни от най - елементарните уреди и се диагностицират най - лесно! Да възможно е и друго, но който и да ремонтира, то цената няма да е по - малка от  50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две думи, ако хладилника е с един компресор и няма фреон, няма да охлажда нито фризера нито хладилната част, освен ако не е частично изпуснал, заради шупла, но тогава ще хлади и в хладилната и във фризера, но ще е слаб. 

Остава, както е казал колегата, запушен изпарител, което не е често, но се случва! Помисли дали хладилника е транспортиран скоро, ако е транспортиран трябва да е прав, иначе маслото от компресора отива по тръбите и прави проблем в близко бъдеще!

Другото, което се досещам е, че тези хладилници вече не са механични, а са с управляваща платка и сензорите са закачени към нея! Има голям шанс да е дефект в платката! Тази платка с енамира в част с копчетата за настройка ан температурата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.