Премини към съдържанието
behwolf

Записване на музика на CD 700 MB

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже ми казаха да запиша някаква музика на дискове. Единствените дискове за по 700 МБ/ 80 минути. Въпроса е, понеже не знам каква аудио система ще използват и не знам, как да запиша песните. Ако ги запуша, като  AUDIO CD, ще мога да за  запиша на един диск средно по около 20 песни/80 минути. Но, ако ги запиша, като файлове, т.е вече значение ще има  размера на песните не знам, дали ще ги може така да ги прочетете аудио системата. Според Вас, как да процедирам :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко е един диск ... 50 ст

запиши един  аудио, един с  мп3

или питай какъви дискове чете .

и дай за проба

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвай като mp-3, но се чудя за чиф ти е на диск т.е. флашките и картите вече са съвсем достъпни!

Иначе 20 песни както и да записваш все ще се хванат на един диск!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно важно нещо - трябва да завършиш диска когато записваш. Повечето аудио системи не четат незавършени дискове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак 20 песни сигурно няма да "влязат". По-скоро 12-15

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не пробваш какво чете системата, само си чешем клавиатурите. Ако е стара(10 години) вероятно няма да чете. Ако песните са по 4 минути, спокойно ще се запишат на един диск. Можеш просто да наметкаш песните в записващата програма и ще видиш колко минути е тотала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Едно важно нещо - трябва да завършиш диска когато записваш. Повечето аудио системи не четат незавършени дискове.

Какво ще рече незавършен диск.

Знам, че системата чете мп3 файлове без проблем, и за това се чудя, дали да ги прехвърля като дата/самите файлове, защото примерно така на един диск ще се съберат 100 песни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

1. Много е важно да знаеш на каква система ще се чете диска. - MP3. FLAC, CDA и тъй нататък.

2.Разликата примерно между MP3 и FLAC е около 10 пъти в полза на FLAC но и в полза на качество.

3.Във   AUDIO CD много трудно ще се съберат 20 песни - зависи обема на всяка от тях.

4. Audio CD е формата, който масово се продава по магазините и плеара трябва да може да до чете.

5. При запис на диск ще записвате със препоръчителна малка скорост. При съвременните записвачки тя е 8 или 16.

6. Всеки CD диск може да му се увелечи обема с около до 10% в зависимост каква записваща програма сте инсталирал. Tова важи и за DVD дискове. Пример на записваща програма за това е NERO(платена)

7. Да. Задължително е финализиране на диска за да може да се чете последният. Има си опция на записващата програма.

8. За по голяма сигурност използвайте CD дискове от добре известни фирми - пример - WERBATIM

9. При положение, че сте сигурен , че плеарът чете MP3 формат, точно така трябва да запишете диска - като DATA. В зависимост от продължителността на песните или техният обем , на CD диск могат да се съберат до около 150 песни.

10. При подготовката и избирането на песните, програмата за запис би трябвало да ви покаже заетото място от песните. Ако има останало доста свободно, можете да направите диска за запис като сесия с продължение на втори запис(или трети), но при този случак много от домашните плеари може да не ви четат диска(изключая компютъра) -  това значи, че дискът не е ФИНАЛИЗИРАН

Финализацията на диск със запис означава, че последните посочени препоръки в точка 10 отпадат. Дискът се затваря и ако не е "презаписваем" на него повече не може да се добавя нищо. Същото се отнася и за DVD дискове. Или с две думи -при финализиран диск - това е последното, което може да правите с него, освен да си го просвирите.

От мен успех и лека вечер на Всички!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дрън дрън та пляс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, Yvan Sergeev написа:

дрън дрън та пляс.

Това за кого се отнася? Не можеш ли да уточниш или се чудиш кой да ти счупи главата бе идиот?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Непознат написа:

Това за кого се отнася?

зе теб .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

зе теб .

Ти какво му отговори на зададените въпроси бе сополанко? Чудя се още на модераторите как търпят маймуняци като теб! Не си за техническите форуми с разбиранията си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.