Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!  Появи се проблем при стартиране на PC. -  не се включва грам.  Тотално умрял.  Никакви вентилатори, никакви звуци,  нищо. 

Имах проблем с монитора,  за който също щях да пиша и реших да го рестартирам PC-то.  Ноо изгасна. 

Не мирише на изгоряло от никъде.

При включено захранване на дъното свети 1 зелена лампичка - SB-PWR. 

Pc-то работеше идеално до този момент. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ако компютъра е в гаранция или нямаш елементарни умения и знания за хардуер го носиш в сервиз, за да не станат нещата по-лошо. 

Иначе компютъра се отваря и се преглеждат като за начало всички кабели, както и дали всеки хардуер контутва добре.

А какъв проблем си имал с монитора?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Емил Костов написа:

Ако компютъра е в гаранция или нямаш елементарни умения и знания за хардуер го носиш в сервиз, за да не станат нещата по-лошо. 

Иначе компютъра се отваря и се преглеждат като за начало всички кабели, както и дали всеки хардуер контутва добре.

А какъв проблем си имал с монитора?

Компютъра се включи след 40тото натискане на стартиращия бутон. 

Относно монитора - на самия панел има копчета -  Меню,  информация, изключване на монитора и стрелки ляво и дясно.  не работят.  Когато натисна копчето за изключване,  изписва Adjusting и ми променя настройките само.  Това стана изведнъж преди седмица.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото най-елементарно нещо, което може да се направи е да нулираш биоса. Ако е необходимо огледай внимателно кабелите как са свързани. След това можем да мислим за хардуерен проблем. Ако е такъв, най-вероятно става на въпрос за проблемно захранване. Цялата конфигурация каква е (какви са частите)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом мерише на изоряло е заминало я дъно я  захранване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

щом мерише на изоряло е заминало я дъно я  захранване .

преди 1 час, MIRAMAX7 написа:

Не мирише на изгоряло от никъде.

То не че като не мирише, не може да е издумкало захранването ,или да е опукало нещо по дъното, но както и да е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, MIRAMAX7 написа:

Компютъра се включи след 40тото натискане на стартиращия бутон. 

Относно монитора - на самия панел има копчета -  Меню,  информация, изключване на монитора и стрелки ляво и дясно.  не работят.  Когато натисна копчето за изключване,  изписва Adjusting и ми променя настройките само.  Това стана изведнъж преди седмица.  

Носи го в сервиз. Развален монитор+40 пъти натискане на Power бутона не звучи никак добре.  По време на бурите компютъра бил ли е включен в ел. захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той сигурно  не го задържа .  за тва  40 пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Yvan Sergeev написа:

той сигурно  не го задържа .  за тва  40 пъти

Само гадаем. Не знам какво прави постващия и за да не си доубие компютъра за мен носенето в сервиз или при човек, който разбира е най-правилния съвет. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.