Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така, накратко търся преходник от VGA към DVI-I, тъй като монитора (Prestigio P177) е с VGA, а видеокартата GT 710 е с DVI-I.

П.П. Каква е разликата м/у D-sub и VGA, защото на мен са ми почти еднакви :D Кабел VGA, ще пасне ли на D-sub ?

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.quora.com/What-are-the-differences-between-DSub-and-VGA-cables

Виж си добре DVI порта дали е DVI-I. Да не е DVI-D :(.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/difference-between-dvi-i-and-dvi-d

DVI-D дава само цифров сигнал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж снимката от видеокартата в OLX, до колкото виждам е DVI-I. Така и не разбирам разликата м/у d-sub и VGA. Едното е с 9 пина, а другото с 15, тъй ли ? Може ли 2 снимки на 2-те :D Иначе линк към преходник ? Или като цяло кабел, който от едната страна е VGA, а от другата DVI-I

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

A да, dual link, а не single.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-sub е общо название на серия от конектори. VGA  е един от тях. Ако е вярна снимката :)  е DVI-I.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи ми трябва кабел, който от едната страна е VGA, а от другата DVI-I Dual link. Може ли линк ? Нета ми е доста бавен, та...

По-горе си ми дал линк за DVI-M-VGA.

http://rmania.net/aksesoari-dvi-i-dual-link-to-vga-adapter-378.html този ще свърши ли работа ? Иначе тоя преходник се наставя върху VGA кабела от едната страна, който имам ? Смисъл не е цял кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе толкова ли е просто, да отидеш до техномаркета и да питаш дали имат преходник DVI-I към VGA?Размера му е малко по-голям от кибритена кутийка.Би трябвало да има и кабели DVI-VGA, но са по-скъпи, а резултата ще е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момци, аз обаче нещо съвсем го оплесках :D Кабела, който имам е VGA и ми трябва преходник до DVI-I Dual link, а не обратното :D Може изобщо да не четете по-горните тъпотии.

Pamlea, въпроса е, че това не е за мен. Братовчед ми, който е в София (аз съм в Пазарджик) ще взима по-горе посочената GT 710, която има HDMI и DVI-I Dual link, a в момента монитора е с VGA кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kyoshinn написа:

Ясно, значи ми трябва кабел, който от едната страна е VGA, а от другата DVI-I Dual link. Може ли линк ? Нета ми е доста бавен, та...

По-горе си ми дал линк за DVI-M-VGA.

http://rmania.net/aksesoari-dvi-i-dual-link-to-vga-adapter-378.html този ще свърши ли работа ? Иначе тоя преходник се наставя върху VGA кабела от едната страна, който имам ? Смисъл не е цял кабел.

Ще свърши работа :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, значи ще му кажа да вземе преходника и от там за картата, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-Sub е стария аналогов изход които се ползваше в миналото и в случая и картата и монитора си го имат демек няма нужда от никакви преходници

които така или иначе не вършат работа дори китайците да са произвели подобно безполезно чудо.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото няма други оферти за GT 710, а защо точно GT 710 ? Защото е достатъчна за целите, а е доста лека (до колкото видях около 20 W), за сравнение GT 630 е 50W. Може да не е голяма разликата, ама захранването хем е старо, хем е траш.

Както и да е, преходника е 7 кинта, вече го е купил, утре ще се види и с човека за картата

Впрочем товс е правилния драйвър нали ? - http://www.geforce.com/drivers/results/119396

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах си мнението след като помислих за секунда и осъзнах че съм се подвел от многото глупости в темата.

Доста малоумна обява но в лявата част на картата която не се вижда на снимката има един син изход които е именно D-Sub.

Всъщност човека го е написал въпреки че не е споделил коя точно е картата и смотаната снимка.

Колкото до монитора той има същия вход като също е син.

п.с. VGA е обозначение за вградена графика на дъното от едно време а не вид изход.

Просто D-Sub беше масовия и поради някаква причина хората са свикнали да го наричат VGA въпреки че понякога има и други (цифрови).   

А преходник за какъвто се питаше не съществува в смисъл не върши работа има конвертори които преобразуват сигнала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз му звънях и го питах, каза, че има HDMI и DVI, аз също не виждам VGA (говорим за тази 45 лева)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката не е цялостна а в обявата пише че има и принципно 710 си има D-Sub.

20160706213314_47364c15.jpeg

Определено е възможно да съществува и 710 без не ги знам всичките но тогава в обявата щеше да пише само DVI и HDMI.

Във всеки случай преходник не би помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе d sub и vga са едно и също нещо ?

Аз обаче наистина не виждам vga-то на снимката от олх виждам dvi-i и hdmi, до него няма нищо.

Иначе аз му звънях и каза, че няма vga, инфото го е copy/paste

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VGA значи че има вградена графика на дъното а не изход въпреки че се подразбира да има някакви. Всъщност в днешно време се използва само че има изход тъй като графиката вече не е на дъното.

Иначе да масово народа нарича така D-Sub тоест продавача под DVI/HDMI/VGA е имал предвид D-Sub за третия вид. И както казах 710 в масовия случай има такъв (и трите вида изходи на картинката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай лъже в обявата а странното е че не разпознавам и картата? Най-добре да потърси друга обява и да не се занимава с тази.

Ето една гаранционна която е и по-добра и по-евтина и с необходимия изход - http://obiavi.data.bg/single/581940/продавам-plait-geforce-gt630-2gb-ddr3-64-bit-продадена

Консумацията не е проблем до 75W тоест не иска допълнително захранване и всяко китайче ще е предостатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем той, тъй или иначе утре ше ходи на място и ще я види

Може ли да се окаже съвсем различна карта, като GT 210 или нещо друго ?

Видеокартата, която ми посочваш е прпдадена. Аз също съм се спрял на една Asus GT 630 2GB (вече говорих, не е продаде и има VGA) за 50 кинта, проблема не е дали захранването ще издържи, а дали няма да се скапе като му се сложат още килограми на гърба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се окаже всичко. Дори да е извадена от някаква маркова сглобка е мега странно че няма D-Sub. 

Опитай се да намериш 710 без такъв и ще разбереш какво имам предвид.

Захранването нищо няма да му стане от карта не искаща допълнително захранване. Няма значение коя точно ще е въпроса е само доколко е изгодна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем казах на братовчед ми без преглед и тест да не я взима, реално ако онзи пич даде преглед и тест и се окаже GT 710 да я взима ли ?

А, да ще я свърже с този преходник дето е купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45 лв. за карта която няма необходимия изход значи още минимум 30-40 лв. или за колкото там намери необходимия конвертор тоест ще му излезе златна а картината ще е скапана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, той нали е взел някакъв преходник :D за 7 кимта уж от близката бакалия. В какъв смисъл картината ще е скапана ? Размазана, тъмна, на петна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такъв преходник нищо няма да стане тъй като DVI-D значи цифров сигнал които трябва да стане аналогов (монитора). Демек му трябва конвертор а те са двуцифрена сума.

Спасението е ако изхода е DVI-I тоест такъв преходник е възможен. Понякога забравям колко са стари тия карти тоест е възможно понеже при актуалните имаш единствено DVI-D.

Edit; Сега като загледах картинката изхода е именно DVI-I тоест става и все пак 52 лв. за втора ръка GT710 за мен е абсурдно.

Като се замисля продавача може да е имал предвид че картата върви с преходник след като очевидно няма такъв изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.