Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди два дни си поръчах видеокартата palit geforce gtx 1050ti stormx. Днес я слагам и като включвам компютъра монитора не се включва изписва ми че не е включен. До сега съм карал на видеокартата от процесора. Мониторът ми е вързан към дъното чред D-Sub. Като махна видеокартата мониторът си работи. Мисля че трябва да се вземе нов монитор който да се включи към видеокартата с един от нейните портове - DVI, DisplayPort или HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да работиш с новата видео карта, монитора трябва да е свързан към нея 

Може само да смениш кабела (ако монитора има други входове) или да си вземеш преходник от DVI към VGA (D-Sub).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми преди да сменя кабели и т.н ( нали досега с този кабел не е имал проблеми) да си погледне в биос-а и да укаже какво и що за видеото( кое да е устройството по подразбиране и т.н )

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@The-Walk!nG-Dead не подържа

@PC doctor мисля че по подразбиране е сложено видеокартата а не видеоядрото на процесора щом като мониторът е включен към дъното и когато има видеокарта не работи а когато няма работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато има поставено устройство в слота , то вградената карта на тръгва , но ако в биос-а е зададено видео сигнала да е само от нея , няма как да тръгне от другата карта . Прегледай каквото ти казвам , разреши видеото да е от PCI , рестартирай машината , после я изключи , монтирай новата си карат , свържи с кабела и стартирай . Тогава ако не изгрее ще се мисли за кабели или други неща .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах картата, тя не поддържа начина на включване какъвто си правил до сега . Погледни пак настройките на БИОС и задължително си вземи кабел dvi , или ако имаш vga , един преходник .

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ncl ако свържа картата и монитора с HDMI/M - DVI-D/M кабел ще стане ли защото монитора ми подържа DVI а видеокартата има и DVI и HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория трябва да  става , но в повече от половината случай не тръгва  . Пробвай и дано при теб работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е монитора? А кабел и без това трябва да вземеш. Пробвай първо със стария монитор и виж как е.

Редактирано от ncl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VGA кабел с отделен преходник DVI - 6-7 лв . Кабел с DVI - 6-7 лв . Ако си ок с парите да похарчиш за една видеокарта и един монитор 400-500 лева няма по хубаво от това . Накрая ще излезе че трябва и конфигурацията да променяш

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мисля правилното нещо което трябва да направиш , без да те ангажирам с мнението си . Ако не тръгне с DVI кабела , то проблема може да е в 4 зони

1.Неизправен кабел

2.Настройки на монитора /ако има такива за избиране на входния сигнал /

3.Настройки на БИОС

4.Повредена видео карта ( независимо дали е нова или стара )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 1nFaRkTBG написа:

Другият вариянт е да си взема нов монитор, моят и без това е вече стар

Принципно е така и ако може да си го позволиш не се колебай. 

Колкото до D-Sub няма как да го ползваш без конвертор които е двуцифрена сума и скапва качеството на картината.

Новите карти са с DVI-D и не се поддържа аналогов сигнал а само цифров. Преходник за 6-7 лв. е вариант само с DVI-I какъвто Палитката няма.

Тоест ако останеш със стария монитор а той има само D-Sub (така и не се уточни кой е тоя монитор?) ти трябва нещо което да преобразува цифровия сигнал в аналогов.

http://hama-bg.com/bg/product-view/26212.html

Разбира се ако монитора има DVI-D вход най-добрия вариант е да се вземе съответния кабел с които картината няма да е проблем да не говорим за разликата в цената.

http://hama-bg.com/bg/product-view/26310.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/bg/Cables/Cable-ROYAL-LCD-HDMI-M---DVI-D-M-19p-10M/p/523421 - този кабел няма ли да стане? Мониторът е на филипс и имана гърба си два порта D-Sub и DVI. Кабелът е с накрайници за D-Sub но мисля ще с кабела от линка ще вържа DVI-я към монитора а HDMI-я към видеокартата няма ли да се получи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкова много пс специалисти и никой не каза че трябва да се  рестартира биоса 

ХАРАКТЕРИСТИКИ

DisplayPort конектор 1
DVI конектор 1
Конектор HDMI

1

следователно трябва и на монитора да има  поне един от тези .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имаш телевизор с HDMI  , пробвай с него дали ще тръгне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, 1nFaRkTBG написа:

http://www.technopolis.bg/bg/Cables/Cable-ROYAL-LCD-HDMI-M---DVI-D-M-19p-10M/p/523421 - този кабел няма ли да стане? Мониторът е на филипс и имана гърба си два порта D-Sub и DVI. Кабелът е с накрайници за D-Sub но мисля ще с кабела от линка ще вържа DVI-я към монитора а HDMI-я към видеокартата няма ли да се получи?

Ще се получи но винаги е за предпочитане да ползваш еднакви интерфейси и да не си усложняваш живота.

Освен това гледай за максимално къс кабел. Очевидно монитора ти не е на 10 м. от компютъра а на по-малко от метър.

http://www.technopolis.bg/bg/Cables/Cable-BELKIN-AV2140-06-DVI-CABLE-1%2C8-M/p/564931

Това е качествен кабел с почти подходяща дължина (1.5 м. би било идеално). Принципно колкото по-малко усукани кабели под-бюрото толкова по-добре.

Ето и по-евтин - http://www.technopolis.bg/bg/Cables/Cable-HAMA-DVI-DVI-Fer-1-8m-4507/p/565725

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.