Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам си бойлерче Елдом Еврика със сухи нагреватели! Нкога грееше водата до 65 - 67 С за час и 15 минути, а сега за 2 часа и кусор! Нали тия със сухите нагреватели не хаващали котлен камък! Няма как да се е задръстил с мръсотия защото има на входа филтър! Нама дефектирал нагревател - проверени са и двата! Кво да му е? Или просто си е хванал котлен камък въпреки рекламата!

П.П. малко обърках раздела ,ма нищо не мога да направя по въпроса! Съжалявам.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти вярваш на реклами????? Естествено, че е хванал.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй нагревател, уплътниие и поне термо защитата. Задължително почисти котления камък. ;)

Редактирано от Стойко Цонев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Ти вярваш на реклами????? Естествено, че е хванал.

Предния с потопяем пнагревател изкара почти 10 години и накрая когато протече и го разглобих установих с изненада нищожното количество котлен камък! Този е на 3 години и съвсем не ми се вярва, но и друго не остана като причина, освен да си има някоя тънкост тоя с тия сухи нагреватели

преди 11 минути, Стойко Цонев написа:

Сменяй нагревател, уплътниие и поне термо защитата. Задължително почисти котлиния камък. ;)

Хъм, и сега се сетих! Че той  е гаранционен още. Ето кой ще сменя квавото има да сменя - техника! 

Питам се да го викам ли или ще ставам за смях?

Някой ползва ли такъв, че да обменим мнения и опит!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При гаранционна машина викам техниците пък нека ми се смеят. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кумчо вълчооо написа:

Предния с потопяем пнагревател изкара почти 10 години и накрая когато протече и го разглобих установих с изненада нищожното количество котлен камък! Този е на 3 години и съвсем не ми се вярва, но и друго не остана като причина, освен да си има някоя тънкост тоя с тия сухи нагреватели

Хъм, и сега се сетих! Че той  е гаранционен още. Ето кой ще сменя квавото има да сменя - техника! 

Вярата е едно, а профилактиката друго ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Кумчо вълчооо написа:

Никоя гаранция не покрива котлен камък. Освен това, дори и за 5 часа да ти стопля водата, той си остава работещ. Дори и да дойде майстор, ще установи че електроуреда работи нормално.

Между другото. Имал съм стари бойлери, юнги, кафе машини, ютии и други ел уреди с много котлен камък, но не съм забелязал да греят по- бавно. Вероятно проблема не е от котлен камък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nikolela написа:

Никоя гаранция не покрива котлен камък. Освен това, дори и за 5 часа да ти стопля водата, той си остава работещ. Дори и да дойде майстор, ще установи че електроуреда работи нормално.

Между другото. Имал съм стари бойлери, юнги, кафе машини, ютии и други ел уреди с много котлен камък, но не съм забелязал да греят по- бавно. Вероятно проблема не е от котлен камък.

Точно от котления камък е. Като се натрупа по нагревателя и топлоотдаването спада драстично от там и времето за пълно загряване се увеличава. Иначе наистина гаранцията не покрива котления камък. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, nikolela написа:

Така де! И за това разправям - да не стана за смях.  

Дуго ми идва на ум - температурата на входящата вода, ма то зимата си замина та....!

преди 16 минути, Стойко Цонев написа:

Иначе наистина гаранцията не покрива котления камък. ;)

Е, като знам тоя от гаранционния сервиз, няма да дойде да чисти щом не е по гаранция, че дори и да му платя! Трябва сам да разглобявам, ма тогава замина гаранцията от която остават още 2 години!

Чакай - " Като се натрупа по нагревателя и топлоотдаването спада драстично" т.е. няма как да се натрупа по нагревателя защото е сух т.е. може би по неговия тръбен кожух, знам ли!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да се направиш на ударен и да кажееш че нещо не загрява водата както трябва. Или да се направиш на честен и да си кажеш в сервиза точно какъв е проблема и да ги питаш за съвет. Предполагам, че ще ти дадат най-доброто решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Единия нагревател е изгорял, кво има толкова да го мислиш. Котлен камък трябва да имаш с килограми, та да забави двойно работата. Как ги провери тия нагреватели? Другия вариант, тока да е станал 2пъти по- слаб или водата 2 пъти по- студена.

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, язе написа:

Единия нагревател е изгорял, кво има толкова да го мислиш. Котлен камък трябва да имаш с килограми, та да забави двойно работата. Как ги провери тия нагреватели? Другия вариант, тока да е станал 2пъти по- слаб или водата 2 пъти по- студена.

Всичко това ми се превъртя през главата!

- "Другия вариант, тока да е станал 2пъти по- слаб"      Едва ли!!!!

- "Единия нагревател е изгорял, кво има толкова да го мислиш."    Не е . Проста проверка с мултицет го показва. Както и проба със степенното превключване. т.е. тестване само снагревател 1 и само с нагревател 2

- "или водата 2 пъти по- студена."    Бе ,тя зимата си замина, ма знам ли!!!? Възможно е !   Усилено се работи по привършване на проект  - "Воден цикъл"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес разговарях с техника по гаранционното обслужване и отговора бе - да не ти дреме, нали работи!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има ключ за механично превключване ,то проблемът е в него -има нагорял контакт за единия нагревател и сте включили и двата нагревателя но работи само единия. Най-доброто за бойлерите е да са включени непрекъснато.

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, bigiadri написа:

Ако има ключ за механично превключване ,то проблемът е в него -има нагорял контакт за единия нагревател и сте включили и двата нагревателя но работи само единия. Най-доброто за бойлерите е да са включени непрекъснато.

"Най-доброто за бойлерите е да са включени непрекъснато." За мен лично това е доста глупаво решение. Иначе ключа почти не се пипа защото бойлера се управлява от седмичен таймер / програматор! В тоя ред на мисли така управляван бойлера е по - икономичен, по - безопасен и по -гъвкав. 

Иначе то не остана друго освен по ниски градуси на входящата вода или ........ бе ще си кара така до някякъв отказ и тогава майстора, ще или не ще ще се занимава с него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение , което човек трябва да уважава. Преди години се занимавах с битова техника /абонаментно поддържах детски градини/,може познанията да са ми остаряли ,но по-икономично е да се подържа топла вода ,като само се компенсират загуби от топлоизолацията ,отколкото да се грее вода от ниска температура , защото за бойлера режимът е по -тежък и се  натоварват повече елементите  на ел.захранването.През целия си живот /65 г/  съм поддържал бойлерите ,мои,  на  близки и винаги съм им казвал да не ги изключват , а на тези които не са искали съм отделял големия ток за нагревателите  с контактори и така не се повреждаха нито ключ, нито термостат ит.н.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, bigiadri написа:

Всеки си има мнение , което човек трябва да уважава. 

Не казвам нищо! Просто при мен е така както описах и обясних защо! Първо не мисля за безопасно и редно докато се използва вода особенно за къпане и бойлера да е включен в същото време! Управлението от праграматор / таймер може да се разглежда и като вид допълнителна защита, а и не само т.е. може да бъде настроен да доподгрява към определен период, да включва подгрева в конкретен часови диапазон и пр. С такова управление постигам повече ел. икономия отколкото при постоянно включен уред. Неслучайно във високите класове бойлери е вграден подобен програматор ,както и отдалечено управление през мрежа! Както и да е, но в случая, ако се върнем на темата, то ключа на самия бойлер почти никога не се използва и от тук няма как да е дефектирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина има страх от използване на включен бойлер при къпане, дори преди мноого години в един курорт в пазарджишко Цигов Чарк една жена почина по този начин ,но причината беше лоша нула. т.е. земното в трафопоста от където е било захранването не е било изправно. Нулата е земното на трафопоста. Сега тези неща се гледа сериозно , освен това и  ел.таблата се правят и приемат с големи изисквания за заземяване. Те подобряват нулата на ЕРД. Новите инсталации се правят със защити за нулата, някои бойлери и те имат. Ако всичко е наред няма никаква пречина да се страхува човек от включен бойлер при къпане , поне при мен:).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.