Премини към съдържанието
Бисер Петков

Настрока на честоти за кабелна телевизия на Самсунг телевизор

Препоръчан отговор

Един приятел в Перник му се е бъгнал телевизора и са му изчезнали каналите на кабелната. Пуснал е сканиране но му излизат 36 аналогови и 80 цифрови, като преди бъгването е имал 170 цифрови. Обадил се е на кабелната Кракра и са му казали, че за да му ги насроят те трабва да заплати или да си ги вкара ръчно в телевизора. Дали са му файл с честотите, но не знае как да го отвори и как да ги вкара в телевизора. Файла е с разширение .csm а телевизора му е Самсунг ue 32f 4510
Има ли начин да се вкарат тези честоти и как? Аз все си мисля, че нормално сканиране на цифровия диапазон DVB-C е достатъчно да излязат всичките 170 канала за коити си плаща всеки месец, но той каза, че излизат сам 80. Нещо не ми е понятно това което го карат да направи сам щом не иска да плати на техника им, за да му ги вкара той в телевизора. Това ми се вижда странно, защото честотите според мен трябва да си ги има в телевизора. Как така трябва да ги вкарва ръчно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И според мен трябва да си ги има честотите. Да направи пълно сканиране. Да върне фабричните настройки. Да си обнови софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Здравко Павлов написа:

И според мен трябва да си ги има честотите. Да направи пълно сканиране. Да върне фабричните настройки. Да си обнови софтуера.

Точно това е направил след бъгването, но не излизат при сканиране. Ако този файл може да се отвори и да се видят честотите може да се провери ръчно дали ги има в телевизора. Но ако ги няма не знам дали изобщо е възможно да се добавят. Ама щом ги е гледал всичките 170 цифрови канала, значи трябва да излязат при пълно сканиране според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, zazvida написа:

Точно това е направил след бъгването, но не излизат при сканиране. Ако този файл може да се отвори и да се видят честотите може да се провери ръчно дали ги има в телевизора. Но ако ги няма не знам дали изобщо е възможно да се добавят. Ама щом ги е гледал всичките 170 цифрови канала, значи трябва да излязат при пълно сканиране според мен.

Зависи кои са каналите. И не знам защо трябва да си плаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключа в случая е че  "телевизора му се е бъгнал" - като си купува бъгващи се телевизори да си го носи в сервиз да му го оправят .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ined написа:

Ключа в случая е че  "телевизора му се е бъгнал" - като си купува бъгващи се телевизори да си го носи в сервиз да му го оправят .

Не му се е бъгнал телевизора ами доставчика си е сменил честотите на каналите поради ред причини и сега се прави на ударен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Зависи кои са каналите. И не знам защо трябва да си плаща.

И той това се чуди. Файла, който са му дали е със следното име channel_list_1001.scm

преди 12 минути, ined написа:

Това не означава според мен, че трябва да вкарва честоти, които би трябвалo да си ги има за целия цифров DVB-C диапазон на телевизора (който си е за всички телевизори). Не говорим за DVB-C2, а за DVB-C

Редактирано от zazvida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросните телевизори на Самсунг не се спогаждат с кабеларките при автоматично сканиране. Дали са му този файл за да сканира ръчно на честоти които ги има всеки телевизор. Вече си се досетил за това. Проблема им е,че при автоматично сканиране телевизора пропуска доста от честотите заради самия сигнал от кабелната телевизия. Ето защо са му дали този файл, но така, че да плати все пак на техник да му ги сканира ръчно той. Да, ама не. Не са познали. Пари допълнително за да си вършат работата няма да видят. Този файл се отваря само с тази програма за Самсунг: Samsung Channel List PC Editor Дай му този линк или я изтегли и му я прати по скайп или както решиш, но без нея няма да види честотите. Успех. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.