Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

София както всяка една столица се развива с бързи темпове. Преди стотина години е имало само къщи, последвани от жилищни постройки тип блокове а през последните 20 години сме свидетели и на модерното строителство. Особеното на урбанизацията, е че голям брой хора се налага да заживеят в една и съща сграда и да бъдат съседи. И искат, не искат трябва да си поделят отговорността за общото пространство. Тази отговорност, разбира се довежда и до въвеждането на законови рамки, но чак през 2009 г. Закона за Управление на Етажната Собственост ясно описва какво и как трябва, да се случи във всеки един вход. Въпреки това, от много време насам се заражда проблема с управлението на етажната собственост. Много често хората трудно избират своя домоуправител, касиер или пък чистач. Дори се случва човекът, който е отговорен за събирането на парите да изчезне заедно с тях. На домоуправителя да му дойде до гуша и да остави всичко или пък чистача да не си върши съвестно работата. Разбира се не само в София има подобни проблеми ами навсякъде в света, където множество хора живеят под един покрив. В Западната част на Европа, започват да възникват фирми, които са тясно специализирани в управлението на етажната собственост. От скоро идва и идеята за създаване на подобна услуга у нас. С тази трудна задача се нарамят управителите на "Вход Мениджър". Удобството на такъв тип услига, е че вече не е нужно съседите да се карат по-между си а просто да оставят работата на професионалистите. Това ще спести много нерви, усилия и средства. Самата фирма и отделни секции, могат да се справят с всяка една сфера в етажната собственост. Било то почистване, поддръжка на общите части, ремонт, събиране на такса, организиране на събрания и вземане на ежедневни решения. Възникването на услугата професионален домоуправител е една положителна промяна за забързаното ежедневие на софиянци. Вече могат да си отдъхнат, че има кой да управлява тяхната етажна собственост, и че не е нужно да хабят своите нерви. Е драги съседи, сега остава само да започнем, да се поздравяваме по-често, защото тази работа само ние можем да си я свършим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

София не се развива. Там се изсипа цяла България и е просто АД.  За няколко годинин заплатите и възнагражденията паднаха в някой сектори двойно и тройно. Всичко се стреми натам, защото всички пари който идват първо започват в София и след това се разпределят в другите части на държавата. Да не говорим, че повечето фирми имат представителства там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• от fanatika.hr.at
      Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.
      Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 
      Давайте съвети.

• от canko99
      Добър ден! Сложил съм си в мазата, уж, за да майсторя разни работи фасунга с два контакта от практикера, но не стават за шуко, искам да питам ако си взема такъв разклонител за контакт, ще стане ли, че много искам да ползвам мазата като ателие. Има ли такива разклонители във вашите градове, че на нашите железарии-няма, а из интернет, ги има по разни сайтове, направих поръчка, и от 1 месец не са ми я пратили! Мерси предварително!

• от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.