Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

решил съм да се снабдя с видеорегистратор, причините мисля, че са ясни, няма смисъл да ги обяснявам. Направих грешката да се доверя на един от популярните сайтове за такива джаджи и в рамките на 2 седмици се сдобих с 2 различни модела, които се оказаха абсолютен провал.

За първия в сайта беше написано, че покрива 180 градуса, след покупката се оказа, че са 90. Проявих разбиране, защото на всеки може да се случи да допусне грешка и го замених с друг, за който доплатих 20 лева отгоре, понеже имаше малко по-добри параметри. Доволен от покупката реших да го пусна да го тествам и след като 1-2 часа работеше както трябва, започна най-редовно да си забива, да трябва да изчакам да му падне батерията, за да може да се изключи, да снима по 13 секунди и да спира клипчето, въпреки че е настроен да прави 5 минутни клипчета и прочие. С две думи не работи както трябва.

Сега предстои да отида в офиса на компанията, да им върна dvr-а и да си получа парите обратно. Искам да си взема нов, като ми се иска да е нещо качествено, което да не ми се налага след 1 седмица да връщам. Бюджетът ми е около 100-120 лева максимум, не ми се дават повече. Отворен съм към всякакви предложения. Благодаря на всички, които ще се включат в дискусията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/245277

Що ли пък почвате с темите след като дадете парите? Подозирам че всичкото на тази фирма са боклуци и ще се набуташ повече от предвиденото. Ама като гледаш картинки и евтиното . . .  Детска му работа . . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Филипов написа:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/245277

Що ли пък почвате с темите след като дадете парите? Подозирам че всичкото на тази фирма са боклуци и ще се набуташ повече от предвиденото. Ама като гледаш картинки и евтиното . . .  Детска му работа . . . .

Грешката си е моя както казах. И да се говори за нея, няма как да се върне времето назад, затова ще отида да си получа обратно парите. Благодаря иначе за линка.

Оставам отворен за предложения :)

Редактирано от b3s7ch0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dida Eneva
      https://4sales.bg/gps-dron-cg037-s-wi-fi-2075
      Може ли някой да ме посъветва за този дрон? Става ли за снимане на full HD видео?
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
    • от gatgamel73
      Какво DVR устройство да изберем?
      DVR устройства/Digital Video Recorder/, видеорекордери или цифрови записващи устройства са едни и същи електронни устройства, който се използват за изграждането на система за видеонаблюдение. Основното е, че те записват сигналите изпратени от охранителните камери. Многообразието на DVR устройства е голямо и ще се опитам да опиша параметрите им, така че клиента да има база за сравнение и да направи най-правилния избор. В интернет пространството се предлагат различни модели на различни цени, в зависимост от качеството на рекордерите.
      Има няколко основни насоки /параметри/, с които е добре да се съобрази избора Ви на цифрово записващо устройство.
      Първия параметър, на който трябва да обърнете внимание е компресията, която се използва при записа на видеото и звука на хард диска, използван във цифровия рекордера. Компресията на видеосигнала Mpeg4, доскоро се използваше в DVR-ите. Те все още се продават по електронните магазини на по-ниската цена, но това не бива да заблуждава клиентите и те да ги купуват. Важно е когато избирате DVR устройство то да бъде с новата H.264 компресия, тя спестява много повече място на твърдия диск.
      Втория параметър, който е важно да обмислим е какъв хард диск да използваме за нашето записващо устройство. Бъдете внимателни, предлагат се два вида HDD – SATA и PATA. Но те не са съвместими!!!
      Всички нови модели видеорекордери използват SATA. Капацитета на HDD диска също е от значение. За 4 каналните видеорекордери може да ползвате около 500GB, но за устройствата с повече канали /входове за камери/ е необходим 1TB или повече.
      Третия параметър е породен от най-търсената възможност – за видеонаблюдение през мобилен телефон. Казано по друг начин, варианта да се наблюдава и настройва рекордер чрез локална мрежа или интернет. Поради това много DVR-и имат диск със софтуер за различните джобни компютри и смартфони. Трябва да инсталирате софтуера в телефона и ще можете да наблюдавате онлайн вашия обект. За да се наблюдава системата за видеонаблюдение е необходимо да имате даден от доставчика статичен реален IP адрес. Когато го напишете в интернет браузъра, автоматично ще се отвори web сървъра на DVR видеорекордера. Чрез него имате достъп и права върху настройките на устройството. Очаквайте продължение……..
    • от prot0ss
      Здравейте,
      От ако се пробвате да подкарате DVR намиращ се зад втори маршрутизатор следвайте всичко написано в първия пост и ще решите проблема си.
      Настройките са така:
      Маршрутизатор на 1 (TL-WR740N / TL-WR740ND, главен):
      WAN: автоматично си взима данните
      LAN: IP 192.168.0.1 MASK 255.255.255.0
      DHCP:
      Start IP Address: 192.168.0.100
      End IP Address: 192.168.0.199
      Default Gateway: 192.168.0.1
      Primary DNS: 192.168.0.1
      Forwarding->Virtual Servers съм сложил IP адреса на втория маршрутизатор с отворени портове на DVR: MEDIA PORT 2000 HTTP PORT 8080.

Маршрутизатора на 2  (Model No. TL-WR740N, свързан към главният (1) маршрутизатор посредством LAN кабел включен в WAN)
      статичен, WAN: IP 192.168.0.2 MASK 255.255.255.0 GATEWAY 192.168.0.1 PRIMARY DNS 192.168.0.1
      LAN: IP 192.168.1.1 MASK 255.255.255.0
      DHCP:
      Start IP Address: 192.168.1.100
      End IP Address: 192.168.1.199
      Default Gateway: 192.168.1.1
      Primary DNS: 192.168.1.1
      Forwarding->Virtual Servers съм сложил IP адреса на DVR с отворени портове към него: MEDIA PORT 2000 HTTP PORT 8080.

DVR е свързан към втория маршрутизатор със слените настройки:
      IP 192.168.1.50
      MASK 255.255.255.0
      GATEWAY 192.168.1.1
      PRIMARY DNS 192.168.1.1
      MEDIA PORT 2000
      HTTP PORT 8080

После влизате в сайта www.canyouseeme.org и въвеждам порт 8080 или 2000 при което трябва да ви каже 
      Success: I can see your service on YOUipADDRESS on port (8080)

Двата routers (маршрутизатора), с които е даден примера са TP-Link и съм написал моделите им.
      Желателно е след всичките настройки да рестартирате двата маршрутизатора и DVR.
      DMZ отваря всичките портове и не е нужно!
    • от AngryChichko
      Здравейте съфорумци, 
      Имам нужда от малко помощ и се надявам по-опитните от вас да ударят едно рамо. Търся си телефонче до 300 лева, което да има сравнително добра камера и издържлива батерия (доколкото един смартфон позволява...) 
      Едно малко уточнение: Бих искал телефонът да има и предна камера. Общо взето, това са основните неща, които ме интересуват. Не робувам на марки, така, че давайте смело и предлагайте идеи.  
      Поздрави,
      AngryChichko
  • Дарение

• Добави ново...