Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На село имам един хладилник Siemens KS-24V02/04, който просто е спрял и не работи. Ще се опитам да го ремонтирам, но ще ми бъде по-лесно, ако разполагам със схема. Някой разполога ли с подобна?

Редактирано от Sargon III (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е от умните хладилници. В схемата имаш един биметален термостат, който прекъсва веригата между компресора и захранващата мрежа.Щом е спрял, значи е изгорял компресора много вероятно.Ако е така - кофата...

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Това не е от умните хладилници. В схемата имаш един биметален термостат, който прекъсва веригата между компресора и захранващата мрежа.Щом е спрял, значи е изгорял компресора много вероятно.Ако е така - кофата...

Ще се радвам, ако не е от умните (не съм го разгледал все още). Още повече ще се радвам, ако не е компресорът.

Редактирано от Sargon III (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Sargon III написа:

Ще се радвам, ако не е от умните (не съм го разгледал все още). Още повече ще се радвам, ако не е компресорът.

На някои хладилници има кондензатор...Може да се види и него. Не съм гадател...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компресора тръгва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/11/2017 в 19:26, Atanas Pachov написа:

Компресора тръгва ли ?

За щастие, хладилникът наистина е просто устроен (в последните години вече слагат програмируеми контролери дори в тостери). Компресорът по-скоро не тръгва. При подаване на напрежение се чува шум, но защитата му сработва след 6-7 секунди. Вероятно е блокирал, звукът не е обичаен за дейтващ компресор. Има нищожна вероятност защитата да не е изправна и да изключва без нужда. Това лесно ще проверя, просто ми трябваше уред, който да мери по-голям променлив ток. При 160 W токът при работещ компресор не е голям, трябва да е ок. 0,73 A. Ако е чувствително повече, значи наистина компресорът се е прецакал (блокирал механично или има окъсяване на намотките). На село имам уред до ~ 3 A, но не ми се рискуваше, сега съм за малко в града и ще си взема уреда, мерещ до ~ 10 A за окончателна проба (но, за мен 99% е сигурно, че е компресорът). Така че, хладилникът вероятно ще се превърне в един обикновен шкаф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.