Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.От много време търся начини да подкарам DVD субтитри на телевизора ми Samsung.Телевизора е стар модел,C650 от 2010г.Плейва VOB файлове на DVD филми записани на хард-диск или флашка,но не изобразява субтитрите.Единственият начин по който го правя е когато свържа с кабел лаптопа с телевизора си,но това постоянно свързване и разкачване бих желал да го избегна.Не желая да купувам и допълнителни устройства.Пробвах да вградя субтитрите в DVD-то,но нещо не се получи,пък си е и играчка,а и по-този начин се прекодира видеото и качеството на филма се сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При DVD субтутрите са вградени като картинки и винаги излизат, а не зависят от дали има кирилизиран шрифт. Могат да се избират и различни езици, ако ги има налични в менюто.

VOB е видеоконтейнер, за да се възпроизвежда търси  управляващия VIDEO_TS.IFO или копието му .BUP. Ако не ги разбира значи не възпроизвежда DVD, а само VOB. Външен хасрдуерен плеър може да се намери за под 50 лв, дори и за 20. По стандарт се поддържа PAL 720x576 или NTSC 720x480. Ако е анаморф тогава PAL 1024x576 или NTSC 853x480.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,изглежда че само възпроизвежда VOB,но не DVD,тъй като не мога от дистанционното да влизам в менюта и да избирам езици и прочее,но това няма значение за мен,защото важното е да се намери начин да гледам DVD филм със субтитри на телевизора.А относно това за външни устройства,дали е 20,50 или 100 лева,все едно.Малко вероятно е да си взема,не защото съм скръндза или не мога да си го позволя,а защото предпочитам да купя нещо многофункционално от което имам нужда,а не както в конкретният случай,само за DVD филми.

Редактирано от Alpine Trail (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Без умствен капацитет написа:

вгради субса в видеото

https://www.kaldata.com/софтуер/format-factory-55723.html

Вече писах за конвертирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.