Премини към съдържанието
sins.on.the.cross

Откъде да започна с програмирането.

Препоръчан отговор

Започвах с много езици и винаги стигам до масиви и нещата умират до там. Най-голямото ми постижение е с JS ,с който стигнах до обекти, но само толкова. Моля ви,дайте съвет за източник , в който са систематизирани по правилен и разбираем начин концепциите на програмирането, също ако има материал/и ,за кой/ито може да се каже "Ако прочетеш това и това, ще станеш добър програмист", ще бъда благодарен да ги споделите. Чух ,че най-лесно се учело с практика, а за нея можете ли да кажете нещо. Работя в областта на икономиката, но програмирането ми е мечта от дете и наистина искам да се науча да правя някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основен език за програмиране е C/C++

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/9/2017 в 23:23, sins.on.the.cross написа:

също ако има материал/и ,за кой/ито може да се каже "Ако прочетеш това и това, ще станеш добър програмист", ще бъда благодарен да ги споделите

Мисля, че търсиш това: introprogramming.info/.../Intro-CSharp-Book-v2015

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почни от C#  - лесен език , масово се използва , хиляди материали . Както написа @DvDty , прочети я тази книга като за начало , можеш също да се запишеш в софтуни на курса "Programming Basics" , ако го минеш с добра оценка , ще прецениш дали ще продължиш напред , ако ли не , не , не ти е било писано

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка е да се почне от C#!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ZeroG написа:

От мен допълнение:  Грешка е въобще да си губи времето със С#

преди 15 часа, Stoyannnov написа:

Грешка е да се почне от C#!

Може ли да се аргументирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен също ще ми е интересно да чуя смислени аргументи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами със кой да се почне? Java? C++? Защо C# е грешка?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С който ще ти е интересно да работиш. Няма значение, езиците са инструменти, които ползваш за да си свършиш работата.

C# не е грешка, дори е един чудесен старт, също като Java. С който и от двата да започнеш, след време седни и научи другия, после научи Python, PHP, JavaScript и т.н. (естествено ти си избираш реда в който да ги учиш). Всеки език си има силни и слаби страни, за това трябва да знаеш колкото може повече, за да взимаш информирани решения и да си спестяваш време, като имаш задача за вършене. Преди време, когато се учех, се мъчех да правя всичко на Java (desktop, сървърни приложения, игри, web сайтове), естествено това беше пълна идиотщина, но нямаше как да знам защото нямах база за сравнение. После намерих Python, след това JavaScript (знаех за него преди да го науча, но на времето се смяташе за много лош език и хората изрично го изключваха в браузърите си :D), PHP и напоследък R.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съформуници, благодаря много за отговорите. Благодаря и за дискусията ,която се получи, тъй като ме насочихте.Особено благодаря на "pix3l" тъй като си сподели част от житието. Благословения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно малко уточнение : С който и език да започне ,дори и говорим , най- важното е: КАК АВТОРЪТ ГО Е ПРЕДСТАВИЛ , дали е в разбираема форма за начинаещ! Желая успех!

ПС Като самоучители бих предложил книги от бестселърите на О“Райли например:

Бил Любанович- Прост Python

Г Шилд -Java Ръководство за начинаещи

Кевин Янк -PHP и МysQL От новак до професионалист

Д Макфарланд- Java Script и jQuery

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет. Според мен човека трябва първо да каже по-точно с какво програмиране му се занимава. Имам на превит дали ще е Back-End, дали ще е Fornt-End, дали ще е Desing, дали е 2D/3D анимация. Не казвам нищо лошо за езиците като Java, C/C++ и т.н. но все пак може да се спестят ако е решил да се занимава например с Desing или 2D/3D анимация.

Редактирано от spas666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.