Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, дайте препоръка за това дъно какво SSD - 500 GB да му взема:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77M-D3H-rev-10#ov

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.mrmemory.co.uk/ssd-upgrades/gigabyte/motherboard/ga-z77x-d3h#!kingston-ssdnow-uv400-ssd-upgrade-kit

Samsung 850 EVO mSATA SSD

Drive Form Factor:

2.5"
mSATA

500GB

MZ-M5E500

tick-green.pngIn Stock

202.93€
211.44€Save 8.51€
  те тава требе да е предполагам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големият минус на SSD е - не може да съхранява важната информация както на харда . А + е - по бърз от хард диска е но ти си решаваш бързината или информацията е важна за теб !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам компютър със "старо дъно" или остаряло дъно

https://www.asus.com/de/Motherboards/P5E/specifications/ и върви вече 2 година без проблем

samsung ssd 750 evo и samsung 840 ssd

http://fs5.directupload.net/images/170818/64b7alsy.jpg

64b7alsy.jpg

Ето работи си 27 000 часа или близо 3 години 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, adersa написа:

Големият минус на SSD е - не може да съхранява важната информация както на харда . А + е - по бърз от хард диска е но ти си решаваш бързината или информацията е важна за теб !

Първо - А защо???

Второ - важно инфо само на локалното устройство ???   :angry: Ти за „облачни услуги“ не си ли чувАл???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко памет ти дават облачните услуги да побере цялата памет на харда ? няма да стигне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Калин Карабойчев написа:

Колеги, дайте препоръка за това дъно какво SSD - 500 GB да му взема:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z77M-D3H-rev-10#ov

Благодаря.

Здравей, Калине. Не си споменал бюджет, но аз имам друг въпрос. Каква е дисковата подсистема в момента? Питам, защото дъното ти има 2 броя 6 гигабитови конектора и 4 броя 3 гигабитови. Съответно ако имаш повечко HDD-та е хубаво да ги преместиш на тройките, а другите 2(6Gb/s) да са за SSD-та. Иначе ето нещо примерно, което според мен е оптимално от към съотношения цена/качество/бързодействие(850 Evo ). Изцяло произведен от Самсунг(памети, контролер etc.) Също така друг плюс е качественият съпътстващ софтуер.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, adersa написа:

Колко памет ти дават облачните услуги да побере цялата памет на харда ? няма да стигне

А колко ти е ... „цялата памет на харда“ ??? И всичкото ли е „важно инфо“ ????

Аз в момента ползвам:

• Onedrive - 1 TB;  (с възможност до 50 TB)
  • Google Drive - 100 MB; (с възможност до 30 TB)
  • mail.ru - 100 MB; (с възможност до 4 TB)
  • DropBox - в момента 2 GB, но лесно мога да мина на... 2 TB.

Мисля, че имаше и други, но това са основните.

Пп. Нищо не ти пречи, ако пространството на един акаунт ти е малко - да си направиш втори, трети ...

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, XECUTIONER написа:

Здравей, Калине. Не си споменал бюджет, но аз имам друг въпрос. Каква е дисковата подсистема в момента? Питам, защото дъното ти има 2 броя 6 гигабитови конектора и 4 броя 3 гигабитови. Съответно ако имаш повечко HDD-та е хубаво да ги преместиш на тройките, а другите 2(6Gb/s) да са за SSD-та. Иначе ето нещо примерно, което според мен е оптимално от към съотношения цена/качество/бързодействие(850 Evo ). Изцяло произведен от Самсунг(памети, контролер etc.) Също така друг плюс е качественият съпътстващ софтуер.

Успех!

Здрасти, а точно такъв поръчах малко преди да пишеш. Иначе ми трябва единствено за системен диск (за windows), за сторидж на информация имам много други дискове. И да ще го вържа задължително на 6 гигабитовия конектор.

Благодаря на всички за съветите. Златни сте. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах - докато си мислех леко встрани.

В момента съм с „Samsung SSD 850 EVO 250GB“ - никакви забележки.

преди 54 минути, XECUTIONER написа:

Иначе ето нещо примерно, което според мен е оптимално от към съотношения цена/качество/бързодействие(850 Evo ). Изцяло произведен от Самсунг(памети, контролер etc.) Също така друг плюс е качественият съпътстващ софтуер.

Към написаното само ще добавя - достатъчно голямата (и сериозна) гаранция от производителя!

Пп. Показаното в линка е доста скъпо - 350 лева. Ето тук - Amazon.co.uk - е само 138 паунда (296 лева).

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Пп. Показаното в линка е доста скъпо - 350 лева. Ето тук - Amazon.co.uk - е само 138 паунда (296 лева).

Жорка, има едно НО, което не си проверил, а не е маловажно в случая. Всъщност НО-тата са повече от едно.:D Аз си направих труда да проверя каква ще е крайната сума, ако примерно реша да закупя SSD-то от твоя линк. Веднага обаче ми прави впечатление друго, а то е, че този продукт ще е наличен за продажби от 22.08.2017. Кофти, но хайде да го поръчаме. Имаш 2 основни типа доставка за БГ - standart и expedited. При първият тип таксата е 5.71GBP, но лошото е, че ще бъде извършена м/у 30.08 - 04.09.2017. Това са си кажи-речи повече от 2 седмици. Аз не бих чакал толкова и избирам другият тип доставка, при който очакваната доставка е на 25.08.2017 с цена за доставка 10.07GBP. И как ще изчислим общата сума в BGN? Лесно. Но зависи примерно Калин с какъв тип кредитна/дебитна карта ще пазарува.  Да речем, че ще използва VISA. Когато бъде извършена транзакцията от картата на Калин(приемаме, че сметката му е в BGN) то VISA Europe прави превалутиране от GBP в EUR по техен днешен курс. Какво получихме до тук? Основна цена 137.99GBP + 10.07GBP(доставка)=148.06GBP сметнати по калкулатора на VISA правят 163.36EUR. След това от VISA изпращат съобщение до банката на Калин(т. нар. сетълмент) и вече неговата банка прави повторно превалутиране във валутата, в която е сметката му(приехме вече, че е в BGN) по днешен курс продава, който естествено се различава от този, по който ти си смятал(макар и с малко). И крайната цена по курс на известна българска банка е 319.77BGN. Макар темата да е приключена реших все пак да направя това дребно уточнение.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ZeroG написа:

Някой ден може би ще проумееш каква простотия си написал.

Какво точно имаш предвид я кажииии

преди 3 часа, jhoro написа:

А колко ти е ... „цялата памет на харда“ ??? И всичкото ли е „важно инфо“ ????

Аз в момента ползвам:

• Onedrive - 1 TB;  (с възможност до 50 TB)
  • Google Drive - 100 MB; (с възможност до 30 TB)
  • mail.ru - 100 MB; (с възможност до 4 TB)
  • DropBox - в момента 2 GB, но лесно мога да мина на... 2 TB.

Мисля, че имаше и други, но това са основните.

Пп. Нищо не ти пречи, ако пространството на един акаунт ти е малко - да си направиш втори, трети ...

Но някои услуги за да искаш повече място трябва да си платиш соленоо

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ZeroG написа:

Някой ден може би ще проумееш каква простотия си написал.

Има някаква логика в думите му, ама е много ... странна. Идеята му е, че SSD се срива от раз. Ама затова и има диагностични програми.

преди 18 минути, adersa написа:

Но някои услуги за да искаш повече място трябва да си платиш соленоо

Така е - Безплатно ... е само сиренето - в капана за мишки!!!

Ако инфото ти е важно - 200-300 лева на година няма да те сбъркат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/18/2017 в 13:02, adersa написа:

Това трябва да отиде в темата за "бисерите" :D

Вземи разгледай пак колко теми има за умрели SSD и колко за умрели HDD? Като се има в предвид, че SSD сравнително от скоро се ползват масово, но пак са много по-сигурни от HDD. Аз лично имам вече 3 SSD диска в рамките на последните 3 години и все още с нито един от тях не съм имал проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.