Премини към съдържанието
minavazatoka

Монтаж на ключ на мястото на контакт

Препоръчан отговор

Добър ден , имам един въпрос . Искам да монтирам ключ на мястото на контакт , който мисля да махам , но става въпрос за водна помпа закачена за него . С други думи пъхам щепсела , помпата и вода има . Просто искам да го направя по-лесно . Искам да попитам монтажа като при монтаж на ключ за осветление ли ще е или по-различно ? Нов съм и не съм си играл с ток много до сега освен сглобяване на разклонители , знам как да поставям контакт и това е (имам понятие от фаза , нула и заземяване :D ) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено до контакта стигат фаза и нула. Ако го махнеш и сложиш вместо него ключ - като го щракнеш, ще стане интересно :emoji_smiley-95: :D .

Я обясни по-подробно какво искаш да направиш. От това "пъхам щепсела , помпата и вода има" не става много ясно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, RudeBoy написа:

Обикновено до контакта стигат фаза и нула. Ако го махнеш и сложиш вместо него ключ - като го щракнеш, ще стане интересно :emoji_smiley-95: :D .

Я обясни по-подробно какво искаш да направиш. От това "пъхам щепсела , помпата и вода има" не става много ясно.

Е той ще прекъсне само фазата нулата директно заминава към помпата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да бъде направено, но с ключ за осветление е абсурдно няма да издържи и десет включвания освен ако помпата е за аквариум за рибки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето ключове държат 10А комутация, помпата колко е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/20/2017 в 22:58, minavazatoka написа:

Искам да попитам монтажа като при монтаж на ключ за осветление ли ще е или по-различно ?

първо научи какво е ключ и после заявявай че 

на 8/20/2017 в 22:58, minavazatoka написа:

знам как да поставям контакт и това е (имам понятие от фаза , нула и заземяване :D ) . 

New_Bitmap_Image.png

и понеже казваш че ги чаткаш контактите 

имаш ли намерение да махаш щепсела от помпата в изпълнението на проекта ?

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се , че може ! Трябва обаче да използвате ключ ,който прекъсва едновремено и фазата и нулата , например като за бойлер. Трябва ключът да покрива като ток  тока на помпата . Tokът на помпата се изчислява като   ватовете/w/ на помпата ,означени на табелката се раздели на напрежението / 220 v/.Ако мислите, че ключ който имате  може да свърши работа е с едно прекъсване , то нулата трябва да вържите твърдо и изолирате. Трябва да се има предвид също , че кабелът на помпата е гъвкав и трябва да се застопори преди ключа!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Трябва обаче да използвате ключ ,който прекъсва едновремено и фазата и нулата

глупусти тая помпа е най- много около  1 кw   - ключ 5 ампера.

и този  ключ с  нулата и фазата се слага  ако от другата страна има щепсел и ситемата не е статична  в случай се търси  статична система  щом ще маха   контакта и ще прави ключ иначе ще трябва да прави контакт на още едно място....

затова ми беше и уточняващия въпрос за щепсела дали мисли да го маха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

и този  ключ с  нулата и фазата се слага  ако от другата страна има щепсел и ситемата не е статична  в

Защо по добре не разказваш приказки ? Та нали  поливам двора ,точно с водна помпа която включвам с ключ и е направено преди 20 години .Като  се върна в Пазарджик ,специално ще отида до къщата за да вида  колко  вата е помпата и какъв ключ съм сложил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.