Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Kaloqn123

Проблем със свързване към Интернет.

Препоръчан отговор

Здравейте! Закупих си нов лаптоп и имам проблем с Интернета! Към доставчика се свързвам чрез модем и от там в настройките чрез Static IP. С закупуването на лаптоп си взех и рутер и сега трябва да чакам до Понеделник за да може доставчика ми да ме регистрира по мас адрес. Как мога да го избегна това? Мога ли в рутера да въведа стария си мас адрес и да се свържа към Интернет? Рутера е модел tp link wr841n
В договора ми пише мас адреса, но трябва само да го вкарам в рутера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам в рутера и от там Network- MAC Clone- WAN MAC Address: и от там пиша мас адреса които пише в договора и ми дава Invalid. От къде от настройките на компютъра мога да си проверя мас адреса на старата мрежова карта, да проверя в договора дали е вярно написано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега как си се свързвал с доставчика си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От модела един лан кабел в мрежовата карта на компютъра и в настройките са зададени 
IP Adress
Subnet mask
Default geteway
Preferend DNS server
Alternate DNS server
И сега влизам в рутера Network- WAN- след това избирам Static IP- и въвеждам ип адреса и другите работи и нямам Интернет!

Редактирано от Kaloqn123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свържи рутера със старата машина и тогава клонирай МАС адреса,после го свържи с лаптопа и виж дали има нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кактв модел е модемът? би трябвало лан кабелът да го закачиш към модема и към Wan порта на рутъра. Настройката на WAN - задай Dynamic IP. И рестартирай рутъра и лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускан стария компютър и влязох в cmd- ipconfig/all и видях мас адреса и го написах в настройките на рутера Network- MAC Clone- WAN MAC Adress и Интернета зареди.
Проблема е бил, че в договора мас адреса една буква не е записана правилно и от там не можех да се свържа към Интернет. 
Благодаря на всички които се отзоваха да помогнат! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи кой ти е доставчика. Няма смисъл да ти дава статични настройки, че да те филтрира и по МАК адрес и да използва модем. Нещо нещата не се връзват.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Kaloqn123 написа:

Мрежата е оптично- коаксиална мрежа 

Няма такава мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези ползват явно за част от града FTTH, а за друга част DOCSIS. Или просто имат 2 - 3 Fiber трасета с прости медиаконвертори.

Калояне, само от любопиство питам: може ли да споделиш САМО ПЪРВИТЕ ТРИ (10, 172, 192 или друго "число" ) цифри от IP адреса, който ти дава доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи кой ти е доставчика и марка и модел на устройството, чрез което получаваш интернет от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.