Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,юнаци!

Имам два основни въпроса към вас.

Значи,първо искам да ви попитам дали "Facebook",е някога бил хакван?

С втория въпрос се целя да докажа на един приятел,че е невъзможно ТОЙ И НЕГОВА ГРУПА(с botnet) да хакнат Facebook.(Той твърди,че го е СПИРАЛ за 5 минути),а аз обратното.

Таа,Може ли?

Обяснете го с доказателсва,че аз много не съм по "хакерсвото",докато той си разбира от това.

П.П.:Няма да споменавам на колко години е но мога да каже,че още няма пълнолетие,но е блзико.

БЛАГОДАРЯ!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се хакваше толкова лесно... Сървърите на фейсбук просто блокират ip адресите, които прекаляват със заявките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашенски хлапета не разполагат с толкова ботнет.  В една друга тема бях писал за какво става при флуд над 100 Gbps и милиони IP. Случка от преди години. Сега нещата са доста по-напред. И при доставчиците съгласно закона има логове - така че няма да се измъкнете безнаказано.

И не си мисли че ще доказвам на пъпчиви пишкомерци каквото и да е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много да е спрял на някой си "приятел" нета за малко. Иначе лъже.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Не могат да го хакнат. Има си така наречените DDos защити и съответно ISP, който ги предлагат, а там нещата са доста сериозни. Трафика се филтрира и прерутира ако се налага. Кажи на твоя познат да спре да гледа толкоз филми и малко да се пообразова.

И между хакване, кракване и спиране на сървъри има една гора разлика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое да му "хакнат"? Ако питате дали може да се хакне отделен акаунт. Сигурно. Дали има експлойти и разни такива. Ми има, май. Могат ли да хакнат компанията, може би питате? Щом хакнаха  Yahoo. Щом преди десетина години китайци хакнаха Гугъл (днес ще е далеч по-трудно). Може. Иначе не помня Фейсбук като компания да е хаквана, като това се дължи до голяма степен, мисля, точно на хакерската култура на хората, които защитават мрежата на Фейсбук и това, че си използват написани от тях неща. Примерно. Що се отнася до DDoS атаката, тя "хакване" ли е? Не знам дали е възможно да сринеш Фейсбук, ако това питаш. Може да сринат нещо на горно ниво сигурно, ама това може да го направи някой с наистина голям ресурс. Миналата година, тези, които отговарят за сървърите на кореновите имена (com, org, biz, bg...) предадоха, че е имало някаква много мощна атака, но понеже е децентрализирана система, не са успели, но била някаква супер мощна. Та... май не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представяте ли си колко спам ще има, ако спрат фейсбукса за 1 ден :D 

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Blue_Hulk написа:

Представяте ли си колко спам ще има, ако спрат фейсбукса за 1 ден :D 

Тая нощ имало някакво кратко спиране, Guardian с ей такива букви заглавие. Докато са оформили статията за публикуване е спряло, ма, пфффф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.