Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Каква е техническата причина адаптерите за зареждане на телефон да се развалят често

Препоръчан отговор

Адаптера за телефон и оригиналния и втория който купих прегравят и започват да прекъсват и телефона не се зарежда въобще или заряда е нисък. Та техническата причина надути кондензатори ли са? или нещо друго.

Предполагам, че е с цел да се купуват нови и нови защото по максимум година издържат и след това край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма техническа причина и не се развалят. Поне при мен въобще няма развалени, като почнеш от първия ми "тухлофон" (мобифон). Ако завираш кабела в какви ли не USB или някакви кабели в буксата може и нещо да си преебал. Питай в сервиз за GSM.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за компютър ги ползвам кабелите освен за зареждане иначе, дори и да ги сменям с други усб кабели пак същия резултат от сервиз купих един адаптер той взе да загрява и се разлепи пластмасата.

Едва ли има нещо "качествено" от трети страни като дойде реч за части на телефон и аксесоари, даже батерията мисля да сменям защото вече е на над 3г. и пада бързо, но не смея да поръчам защото може да се окаже по-зле от оригинала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

освен в захранващата част на телефона ти да има проблем и да товари захранванията.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mr.n0b0dy написа:

Само за компютър ги ползвам кабелите освен за зареждане иначе, дори и да ги сменям с други усб кабели пак същия резултат от сервиз купих един адаптер той взе да загрява и се разлепи пластмасата.
Едва ли има нещо "качествено" от трети страни като дойде реч за части на телефон и аксесоари, даже батерията мисля да сменям защото вече е на над 3г и пада бързо, но ме смея да поръчам защото може още по-зле да стане.

Попаднал си на кофти бройки. За толкова години не мога да се сетя зарядно дето да е изгоряло при мен. Виж кабела е друга тема. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобни проблеми, но ползвам разклонители вкъщи. Също така, с някои USB кабели някои от телефоните ми не осъществяват информационен обмен. Имам 2-3 кабела, които само зареждат. Но включени в компютър, към няколко бранда телефони, изобщо не отразяват файлов обмен и прочее. А конкретно за твоят проблем, причините може да са много. От контакт, през ментета адаптори, кабели и се свърши с телефона както спомена ExaFlop. Също, по незнайни причини понякога за цяла нощ някои телефони се зареждат едва няколко процента (пак през разклонители). Като ги включа в друг контакт, на другата вечер се зареждат до 100% само за няколко часа. Вкъщи имам неустановен брой кабели и адаптори за всевъзможни модели и всеки път грабвам каквото ми е под ръка. Без да гледам кое за кой модел е. Лично на мен ми е по-лесно така, но не е правилно. Батериите на телефоните са по 5-10 паунда в Ebay и ми е по-лесно да включвам безразборно. Ако умре батерия, ще купя нова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Филипов написа:

....може и нещо да си преебал.

Така ли се пише в обществен форум, бе простак ?

-----------------------------

Mr nobody, нещо fuel gauge-то на телефона се е бъгнало, или не ти е калибрирано, спрямо сегашните параметри и състояние на батерията. Най-вероятно става дума за износена батерия.

Ако телефона все пак се зарежда, най-вероятно става дума за китайски, менте, неизчислени зарядни устройства, относно прегряването. Ако дава пълно късо, вече разбирам. Но не е от това.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Atanas Pachov написа:

Така ли се пише в обществен форум, бе простак ?

:lol6:

да ама той е показал знания, докато в твоите не съм убеден

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих си Anker 24W USB PowerPort 2, и всичко е тип-топ, телефона се зарежда бързо и качеството на продукта е добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чукна на дърво от както имам първия си телефон никога не ми се е прецаквало самото зарядно а само кабела се е прекъсвал от огъване покрай самата букса ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.