Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Юни месец си взех нова компютърна конфигурация. Е, не е баш нова – втора ръка е, но е по-нова от предишната ми. :) Машината е мисля някаква немска асемблирана марка (май „Tierschund“) и е със следните параметри:

• Дънна платка: ASUS H87Plus. Може да е и ASUS H87M-Plus – не съм сигурен коя от двете е. AIDA64 ми показва че е ASUS H87M-Plus, но това е Micro ATX дънна платка, а машината е настолна с голяма кутия – нима е възможнода се ползва Micro ATX дънна платка в нея?
  • Процесор: Intel Core i5-4670 на 3.40GHz.
  • RAM памет: 8.00GB.
  • Графика: Palit GeForce GT 630 с 1024MB собствена DDR5 памет.
  • Графика: Intel HD Graphics 4600 със 128MB собствена памет (поне мисля че е толкова, ако изобщо има такава).
  • Звукова карта: Realtek ALC887 на Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller.

Обикновено използвам допълнителната Palit видеокарта и нямам проблеми. Но тъй като установих че с тази интегрираната на Intel мога да правя записи на игри посредством лентата за игри (Game Bar) на XBox, реших да превключа на интегрираната видеокарта. А и май тя има малко по-добри параметри от външната, колкото и странно да ми звучи дори на мен самия това нещо. Отидох в UEFI на дънната платка и от настройките й превключих видеото от „PCIE“ на „iGPU“ (което е интегрираната видеокарта). Опцията „Multi-Monitor“ я оставих изключена. Въпреки това, в Windows се виждаха и двете видеокарти, но не пробвах дали мога да извеждам сигнал едновременно и от двете – само поотделно (или от едната, или от другата) и работеше.

Но започна да се появява някакъв проблем. Както си работи, машината вземе че забие и се налага да я рестартирам (не се рестартира сам). Когато се случи това забиване, с картината се случва нещо много странно. Ако системата на форума ми позволи, ще прикача снимка и видео, в което се вижда какво имам предвид, защото ми е трудно да го опиша. Мой познат ми каза, че и при него се получавало това с интегрираната видеокарта на Intel, но не каза нищо относно това дали има решение на проблема. Е, поне с Palit видеокартата това не се получава, тъй че имам какво да ползвам. Но ми се искаше да мога и да записвам видео от игри, което с Palit незнайно защо не се получава (Windows показва че машината не отговаря на изискванията когато ползвам нея).

Хъмм, явно с прикачване към темата няма да стане, тъй като и снимката, и видеото са твърде големи (надхвърлят 3МБ). Някакви идеи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да. Очевидно щом кутията събира по-големи платки ще събере и по-малка виж обратното не е възможно. А защо е микро ами защото е по-евтина.

Не няма никаква памет. Ползва се системната и явно са заделени 128МБ.

GT630 е много слаба видеокарта въпреки това е по-добра от вградената графика. Като имаме предвид че е и модела с GD5 разликата си е съществена.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, явно 128МБ е минималната заделена памет, защото иначе ми показва че като заделена от системната RAM памет има 2ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахнах снимката, тъй като не знам дали от щракане по линка няма да ми се навърти твърде много публичен трафик и да ми спрат временно публичните линкове в OneDrive (от Dropbox така правеха). А и оставям проблема така засега, поради нисък за мен приоритет.

Редактирано от Костадин Колев
Премахнат линк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е да смениш процесора, тъй като на този видеото му е дефектно. Игри може да се записват и с отделен софтуер, като ODB, но ще изисква повече ресурси.

Принципно, с nVidia може да се ползва Shadow Play за запис (аз това ползвам), но видеокартата ти май е под минималните изисквания. Но така и така ако играеш по-нови игри, тази карта е слаба.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се сменя процесор, предлагам на автора да поразбута паметите, защото вграденото видео в процесора ползва тях, а този дефект, който виждаме, може да е именно "благодарение" на даваща фира памет. Малко е вероятно наистина, но бих пробвал с друга памет, бих разменил сегашните по слотовете, бих им въртял тестове с часове, преди да нароча процесорът, защото дефект в него, пък дори и във видеото му ми се струва доста екзотично като диагноза макар да сочи натам на прима виста описанието и картинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм пробвал да махам допълнителната видеокарта. А и ако в общи линии тя е по-добра от вградената в случая, има ли смисъл? Ще си карам на допълнителната и това е – при ползването й няма проблеми като при вградената (поне засега).

За паметите. Наскоро пусках тест на RAM паметта (мисля че беше с програмата MemTest86) и не показа да има грешки.

За смяна на процесора или взимане на по-добра допълнителна видеокарта и дума не може да става с текущия ми бюджет.

Поставих въпроса тук главно за да разбера евентуално от къде може да идва проблема, ако и друг се е сблъсквал с него. Не ми е наложително да го решавам, имайки предвид че с допълнителната видеокарта той не се проявява и мога засега да ползвам нея. Просто го забелязах този проблем и исках да разбера от какво може да се получава. Та така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш да разберем със сигурност дали работи и дали не прави конфликт нещо с другата, махни отделната, ако си с 2 плочки рам махни едната, после ги размени и тествай вграденото видео как ще е. Направи и обновяване на драйверите на последното за всеки случай. Питаш - даваме отговори и съвети, от тука толкова.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към момента нямам възможност да бърникам по хардуера, тъй като компютърът ще ми трябва за работа. А и честно казано нямам опит с бърникане по хардуера и предпочитам тая работа да я оставя на по-опитни от мен хора, на които имам доверие. Някой ден може да се наема да го занеса в сервиз за тест без допълнителната видеокарта и дали паметите са в изправност, но няма да е сега.

Иначе, драйверите за вградената видеокарта са актуални – обнових ги наскоро.

Засега оставам с допълнителната видеокарта. Имайки предвид че играя едва няколко игри, най-взискателната от които е GTA V, ще го преживея. :)

Благодаря ви за съдействието. Ако науча нещо повече по проблема, ще пиша тук.

П.П.: Ако е възможно към момента, ще изтрия препратката към снимката, защото не знам дали от щракане по него няма да ми се навърти публичен трафик в OneDrive поради който от Microsoft да решат да ми спрат временно публичните линкове (поне от Dropbox така правят).

Редактирано от Костадин Колев
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Георги Л.
      Здравейте, 
      Карам направо имах 2 компа 1 взех от братовчед ми и му взех видеото да го пробвам на моя как ще му се отрази смених инсталирах изтрих стари драйвъри и така на моя не му потръгна с нея 512 мн амд 4300 серия ако се помня така беше след като я сложих в неговия пак при включване на компютъра излиза някаква мигаща чертичка и след това става долна черта мига 1 2 пъти и се включва това го нямаше преди след това пуснах цс 1.6 и почна да забива да се изключи самичко видеото трябваше да я изкарам да я сложим и така не вярвам да е от видеото при моя компютър не става така... Някакви идеи и как да го оправя? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.