Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.  Досега никога не съм използвал  лаптоп.  Последната седмица, сигурно прекарах над 30 часа в четене на форуми и мнения и съвсем се обърках.  Бюджета ми е 500-600  лв. Изпращат ме на командировка в чужбина и реших, че е крайно време да си взема, че не си се представям само с таблет. Ще го ползвам за интернет и филми, а ако става и за игри от типа на World of Tanks, още по-добре(но не е задължително). Вече почти бях си купил нов с i3 и 4gb рам, за около 600, но в след много четене във форума, установих, че за този бюджет втора ръка, бизнес серия е по-добрият вариант. Проучих нещата и наистина се убедих, че за 450-550 лв има лаптопи с i5, отделна видео карта и 8 гб рам. Това все пак са  лаптопи, които преди 5-6 години са стрували 2500 лв. До колкото разбрах, внасяли ги от Англия, Швейцария и тн., в големи количества и предполагам са били служебни, които нон стоп са работили... Чудя се дали наистина един 5 годишен лаптоп от висок клас, все още е по-надежден от чисто нов най-нисък клас. Знам, че батерията, ще им е скапана, но и без това не мисля да го разнасям. Спецификациите не са ми приоритет, а по-скоро надежността и гладката работа. 

Смятам, че ще ме подкрепите в изборът ми да взема 2ра ръка. Както казах, нищо не разбирам, но виждам, че в диапазона от 450 до 550 има безброй много, почти идентични, предполагам, разликата от цената им идва от разликите им във състоянието  (драскотини и тн.), както и от годините или греша ?

В крайна сметка, реших да си взема втора ръка за този бюджет, като  ще си взема и един външен хард диск, за да компенсирам  по малкото дисково пространство, в сравнение със новите за тези цена. Например бихте ли могли да ми кажете, каква е разликата м/у тези : 

https://ardes.bg/product/acer-travelmate-6595-s-intel-core-i5-i-windows-7-vtora-upotreba-80066141-w7hp-65w-83590

https://ardes.bg/product/hp-probook-6560b-vtora-upotreba-95091

https://ardes.bg/product/hp-probook-6570b-vtora-upotreba-95094

Разбира се не се спирам само на тези модели от този магазин. Изцяло съм отворен на предложения.

Надявам се всеки от тези изброените, да е по добър избор от някой нов с Pentium N четириядрен или i3 двуядрен за 600 лв .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Cellman написа:

Здравейте.  Досега никога не съм използвал  лаптоп.  Последната седмица, сигурно прекарах над 30 часа в четене на форуми и мнения и съвсем се обърках.  Бюджета ми е 500-600  лв. Изпращат ме на командировка в чужбина и реших, че е крайно време да си взема, че не си се представям само с таблет. Ще го ползвам за интернет и филми, а ако става и за игри от типа на World of Tanks, още по-добре(но не е задължително). Вече почти бях си купил нов с i3 и 4gb рам, за около 600, но в след много четене във форума, установих, че за този бюджет втора ръка, бизнес серия е по-добрият вариант. Проучих нещата и наистина се убедих, че за 450-550 лв има лаптопи с i5, отделна видео карта и 8 гб рам. Това все пак са  лаптопи, които преди 5-6 години са стрували 2500 лв. До колкото разбрах, внасяли ги от Англия, Швейцария и тн., в големи количества и предполагам са били служебни, които нон стоп са работили... Чудя се дали наистина един 5 годишен лаптоп от висок клас, все още е по-надежден от чисто нов най-нисък клас. Знам, че батерията, ще им е скапана, но и без това не мисля да го разнасям. Спецификациите не са ми приоритет, а по-скоро надежността и гладката работа. 

Смятам, че ще ме подкрепите в изборът ми да взема 2ра ръка. Както казах, нищо не разбирам, но виждам, че в диапазона от 450 до 550 има безброй много, почти идентични, предполагам, разликата от цената им идва от разликите им във състоянието  (драскотини и тн.), както и от годините или греша ?

В крайна сметка, реших да си взема втора ръка за този бюджет, като  ще си взема и един външен хард диск, за да компенсирам  по малкото дисково пространство, в сравнение със новите за тези цена. Например бихте ли могли да ми кажете, каква е разликата м/у тези : 

https://ardes.bg/product/acer-travelmate-6595-s-intel-core-i5-i-windows-7-vtora-upotreba-80066141-w7hp-65w-83590

https://ardes.bg/product/hp-probook-6560b-vtora-upotreba-95091

https://ardes.bg/product/hp-probook-6570b-vtora-upotreba-95094

Разбира се не се спирам само на тези модели от този магазин. Изцяло съм отворен на предложения.

Надявам се всеки от тези изброените, да е по добър избор от някой нов с Pentium N четириядрен или i3 двуядрен за 600 лв .

Лаптопите работят на батерия. Тази батерия не кара по 5 години в никакъв случай, особено ако е ползвана интензивно, а после е стоял лаптопа на склад някъде си. С други думи толкова стара машина ще я ползваш за настолна ако не смениш батерията. Та включвай и това към разходите при покупката. А и нова такава не е с гарантирано качество, особено ако търсиш евтина. Пък и не са много евтини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но с изключение на евентуалния проблем с батерията във всичко друго реновираните лаптопи с DDR3 са в пъти по-добри от новите машини за същите пари.
Проблемът с батерията е около 100 лева за нова.
Но друти параметри...просто няма база за сравнение.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Значи тотално да  се преориентирам към употребяван ?  Не държа, на конкретен производител, но гледам, че почти всички, масово са 14 инчови. Нямам никакви лично наблюдения, така че се чудех дали този инч и половина ( в сравнение с масовият размер от 15,6 на новите), значително се усеща при гледането на филми ? 
Обърквацията ми става все по голяма :). Днес вече 5 час ровя и чета едни и същи неща по 10 пъти. В един момент си казвам "за какво ти лаптоп от висока класа, още повече употребяван,  трябва ти за едни филми и интернет, взимай си първият с i3, за 600лв", а след 15 мин съм на другият полюс, и изключвам новите  и започвам да разглеждам само употребяване :helpwanted4:. Идва ми вече да взема първият, който ми падне  всичко това да приключи......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички лаптопи втора ръка, които съм поръчвал от Ардес /а те не са един или два/, бяха с читави батерии и безупречен външен вид и техническо състояние.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът при новите е, че програмираният им живот е много точен и обвързн с гаранционния срок (обикновено 2-3 години). И после започват технически проблеми, които водят клиента до закупуване на нова машина...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам от ниския клас лаптоп от 2011 на acer, до ден днешен си работи нормално при това никога не е чистен или сменявана паста, не минава 55-60градуса при средно натоварване процесора (t4500). Тази година имам опит с n3700 процесор(води се ултра-икономичен), при нормална работа не минава 35 градуса. Тези старите дето мислиш да ги взимаш са по-мощни , но дали ще са добре с градусите, не знам. И при условие, че са работили толкова, вероятно диска е за смяна и т.н. за батерията е ясно. ако ще ползваш. Кой знае колко още живот им остава(най-вече на дъното) плюс разни смени, на новите поне имаш 2 години гаранция. Нещо с i3 за 600лв ако има вземай него. Едва ли с този процесор ще си спънеш гледането на филм и сърфирането ... Обикновено положителни коментари за техника втора ръка се пишат главно от хората, които я продават. Да не говорим, че този внос от някъде се взима на безценица и тук ви го продават на цена умножена няколко пъти по тази на която е купен. :D После ми говорете колко е качествен, мощен и надежден. Затова му дават и доста по-малка гаранция, защото е надежден. Може и без - нали е надежден ?

Редактирано от Frozenn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За интернет и филми няма нужда от подобни изпълнения. Но все пак щом е за филми, ще е важен и екрана. Да не е от ония, дето и под 90 градуса да гледаш, пак виждаш тъмни и светли участъци. От друга страна за интернет не е необходим i5, освен ако не си се навил да гледаш клипчета в резолюция 4К, което вярвам не е така.  НО пък от трета страна, за интернет е добре да има SSD. И тук вече почват усложненията. Аз бих взел лаптоп втора ръка за тия ситуации, единствено ако е и с добър монитор. Останалото е без значение. Дори не е сигурно качеството на стария лаптоп дали ще е още на ниво ( имам предвид пластмасите, клавиатурата...).  Но това е мое мнение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно екранът е разковничето. Почти всички употребявани от 400 до 600,  са 14 инчови HD , докато има нови "пласмасови" с 15.6 и full HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За къв уй ти е хардуера като пластмасата ще сдаде багажа след нема и година .На тия новите сглобката все едно е правена от Третокласници в час по Труд и техника ,а материалите са от рециклирани чаши и бъркалки за кафе .Пълен булшит ,лаптоп под 1000 не става

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с Dell latitude e6430 i5, хартдиск 500ГБ и е купен втора ръка за 250 лв. (подарък ми е от племенника) - някаква машина от германия или прочие ... има едни а-та с точки от горе. Батерията все още се държи - няма грижи с него. Принципно новото си е ново, така, че, купувай ново. Дай боже да замогнеш и да си вземеш след време по-хубав :) Успех!

А, ако си от София, то в студенски град има една фирма Краш или Траш се казваше..., та там има доста лаптопи втора ръка... Момчетата са услужливи...

Редактирано от Диман Дюминич
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.09.2017 г. в 16:29, Иво Димов написа:

За къв уй ти е хардуера като пластмасата ще сдаде багажа след нема и година .На тия новите сглобката все едно е правена от Третокласници в час по Труд и техника ,а материалите са от рециклирани чаши и бъркалки за кафе .Пълен булшит ,лаптоп под 1000 не става

Че то и новите над 1000лв ,някои и над 2000 пак са от пластмаса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.