Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

в момента изграждам кухнята си от основи до това, което ще е :) 

След всичките елементи и т.н умувам за ТВ-то, което да поставя там. 

Не съм телеман или да изкарвам много време там, но когато готвя или вечеряме пускаме телевизора за фон, новини, музика ...

В един от сайтовете за техника, харесах по параметри Телевизор Smart Android LED Star-Light, 43`` (109 cм), 43DM6500, Full HD, като цена е изключително евтин за това, което предлага, та въпроса е, някой има ли пресни изживявания с марката, независимо дали е тв или соко-изтисквачка или каквото и да е друго нещо ?

Мисля, че ги сглабят в Румъния с някакви компоненти незнайно какви, докато не се сблъскаш с тях :) 

Четох стара тема, но от тогава до сега може би повече хора са се възползвали от услугите на марката ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е марка, това е просто надпис на кутията :) . А вътре е сглобка от китайски части от неизвестен майстор. 

Покупката е начин да си пробваш късмета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, RudeBoy написа:

Това не е марка, това е просто надпис на кутията :) . А вътре е сглобка от китайски части от неизвестен майстор. 

Покупката е начин да си пробваш късмета.

Пропуснал съм гънката в която бях запаметил, че много от китайската техника се прави на конвейр и се лепи марката за която си платиш!

Изниква ми един интересен въпрос. В случая да кажем имаме китайска сглобка или в друг случай турска и т.н ... Скромния ми опит казва, че Самсунг прави почти всички матрици за ТВ, там се включва и ЛГ или Филипс ... ?! В така уречените китайски и турски сглобки, какви би трябвало да са матриците ? Ясно е, че не са хай енд, но според мен това е най-важния компонент в един ТВ, другото е пълнежът без който не може :), но картината е главно от матрицата !

Редактирано от maneken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картината е главно от матрицата, с това съм склонен да се съглася. Но какво правиш, когато някой некачествен китайски елемент откаже да си върши работата - а тя е да подаде сигнал на матрицата?... 

А че Samsung правел почти всички матрици е много далече от истината :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, RudeBoy написа:

Картината е главно от матрицата, с това съм склонен да се съглася. Но какво правиш, когато някой некачествен китайски елемент откаже да си върши работата - а тя е да подаде сигнал на матрицата?... 

А че Samsung правел почти всички матрици е много далече от истината :) .

Съгласен съм, че без електрониката не може :) 

Според теб, какви матризи забождат на китайски и турски сглобки ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво очакваш като си купуваш най-евтиния китайски боклук с планирано остаряване? Не че по-скъпите са нещо по-добро - там плащаш значително повече за надписа и рекламата му.

Има поне 50 теми за същото, писна ми да пиша - ползвай търсачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме подобен от емаг, купен миналата година, юли месец. Досега работи без грешка, а се ползва доста - по 7-8 часа на ден средно. Но не очаквай да те изкара повече от 2 години, максимум 2.5. Както и самият аз не очаквам. Мисля че емаг предлагаше удължаване на гаранция с още 1г. за някакви 20 лева, май. Според мен си заслужава такова нещо. Поне имаш гарантирани 3 години експлоатация.

Ама е много паянтово направен, да го ева. Целият тежи 0.5 кг. сигурно, пластмасата е толкова крехка, панелът потъва при лек натиск. Да не кажа, че още от първото включване на черен фон се виждаха разни петна по LCD панела.

Моят е някакво Daewoo. Ама вероятно и твоят ще е същата работа - Румънско производство с някаква лепенка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.09.2017 г. в 9:22, Филипов написа:

Какво очакваш като си купуваш най-евтиния китайски боклук с планирано остаряване? Не че по-скъпите са нещо по-добро - там плащаш значително повече за надписа и рекламата му.

Има поне 50 теми за същото, писна ми да пиша - ползвай търсачката.

Очаквам ако имаш такъв да кажеш, че имаш и да си изкажеш мнението! Не слагай всчко едно нещо произведено в Китай под общ знаменател, защото логически погледнато всичко е сглобено и направено в китай! 

Теми във форума има точно една за точно тази марка! Ти си Вип и трябва да ги знаеш добре тия неща. Също трябва да знаеш, че такива като теб ги има много, да законтрят някакво тъпо мнение на въпрос зададен от потребител.

Забавлявай се, но ако няма какво да кажеш не казвай! 

Лек и успешен ден!

на 23.09.2017 г. в 10:34, Atanas Pachov написа:

Имаме подобен от емаг, купен миналата година, юли месец. Досега работи без грешка, а се ползва доста - по 7-8 часа на ден средно. Но не очаквай да те изкара повече от 2 години, максимум 2.5. Както и самият аз не очаквам. Мисля че емаг предлагаше удължаване на гаранция с още 1г. за някакви 20 лева, май. Според мен си заслужава такова нещо. Поне имаш гарантирани 3 години експлоатация.

Ама е много паянтово направен, да го ева. Целият тежи 0.5 кг. сигурно, пластмасата е толкова крехка, панелът потъва при лек натиск. Да не кажа, че още от първото включване на черен фон се виждаха разни петна по LCD панела.

Моят е някакво Daewoo. Ама вероятно и твоят ще е същата работа - Румънско производство с някаква лепенка.

Вслушах се в мнението ти и реших да не рискувам с този ТВ, взех баналната марка Самсунг и за сега всичко е ок, но няма повече от три часа гледане, още съм в ремонт :) хахах ! 

Благодаря!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2017 г. в 9:51, maneken написа:

Очаквам ако имаш такъв да кажеш, че имаш и да си изкажеш мнението! Не слагай всчко едно нещо произведено в Китай под общ знаменател, защото логически погледнато всичко е сглобено и направено в китай! 

Теми във форума има точно една за точно тази марка! Ти си Вип и трябва да ги знаеш добре тия неща. Също трябва да знаеш, че такива като теб ги има много, да законтрят някакво тъпо мнение на въпрос зададен от потребител.

Забавлявай се, но ако няма какво да кажеш не казвай! 

Нямам такъв и няма и да имам. И тъй като професионално ми минават всякакви мнението ми е инженерно. Защото имам наблюдения какво има вътре, как е изработено и колко дефектират. А випската табела други от управата на форума са ми я сложили базирано на знания и професионална подготовка. А има и други, които си купуват табелките.

Ползвай си новата придобивка и дано да е безпроблемно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Филипов написа:

А випската табела други от управата на форума са ми я сложили базирано на знания и професионална подготовка.

:D:D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си такъв чук. Уж всичко беше идеално. Доволна картина и звук. И бум ръчкам си в надтройките без да искам цъкам Shipping mode и повече не се включи. Свети си сверодиодната лампа в червено цъкам дистанционото леко чрисветва екрана за около 15 секунди и до тук. И сега чакам от емаг да си го вземат. ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Става дума за Star Light DM6500, къде да намеря USB-то!? Слагам флашката, но никъде не намирам да я пусна!!! Някой да помогне с нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Купих си нов телевизор  StarLight. За съжаление, след като го изключа от дистанционното, след 5сек.се включва сам. Налага се да го изключвам от контакта. Може ли да ми дадете съвет какво да правя? Как да го изключвам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image_57c06d7532899_300x300.jpeg?1479819

Така е, като си купувате боклуци ... :thumbsdown11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.