Премини към съдържанието
аm-аm

Грешка: Възможността за безжична връзка е изключена

Препоръчан отговор

Здравейте,

Никога не съм ползвал безжична мрежа и не знам какъв е проблема на конкретния лаптоп. В какво се изразява грешката "Възможността за безжична връзка е изключена" нямам на представа.

Лаптопа не е мой, и май е претърпял преинсталация, та може би трябва да търся драйвери за мрежовата карта?

Прикачвам файла с диагностиката.

Диагностика на мрежата на Windows.docx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа ли за превключвател по корпуса на лаптопа или от функционалните клавиши - при различните марки/модели са различни. Сподели модел на лаптопа. Покажи и снимка на devmgmt.msc с разгърната секция Network adapters.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти тръпка. Лаптопа не е мой и не ми е под ръка. Кои са заподозряните функционални клавиши? Няма ли някъде настройки, където да проверя какво не му е наред?

Последното за да се установи дали има драйвери ли е? Ако има липсващи просто свалям за конкретния модел, това ли е процедурата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, аm-аm написа:

Кофти тръпка. Лаптопа не е мой и не ми е под ръка. Кои са заподозряните функционални клавиши? Няма ли някъде настройки, където да проверя какво не му е наред?

Марка и модел на лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Марка и модел на лаптопа.

Не обърнах внимание.

Ако не можете, в този случай, да ми посочите конкретното решение, то поне ме насочете какви са стъпките за да установя проблема и решението му.

Ако правилно те разбирам, то според модела зависи функционалния клавиш, който би стартирал безжичната връзка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш модела на лаптопа, намираш ръководство за него и в ръководството търсиш.
Има вариант безжичният адаптерда е изключен и от BIOS.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, аm-аm написа:

Не обърнах внимание.

Ако не можете, в този случай, да ми посочите конкретното решение, то поне ме насочете какви са стъпките за да установя проблема и решението му.

Ако правилно те разбирам, то според модела зависи функционалния клавиш, който би стартирал безжичната връзка?

За всеки модел лаптоп включването и изключването на безжичната карта е различно. При едни модели е с клавишна комбинация, при други е с буточне по корпуса, при трети е просто индикатор ( на принципа на фотоклетката). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре, евентуално, ще мога да го погледна отново. Ако е от функционалния клавиш, то ще излязат наличните мрежи, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, аm-аm написа:

Утре, евентуално, ще мога да го погледна отново. Ако е от функционалния клавиш, то ще излязат наличните мрежи, така ли?

В момента вероятно имате индикатор X на безжичната мрежа. След като я включите ще ви даде възможност да видите мрежите и да се свържете към тях. Все пак трябва модел на лаптопа и с каква ОС е , за да може да съдействаме повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

В момента вероятно имате индикатор X на безжичната мрежа. След като я включите ще ви даде възможност да видите мрежите и да се свържете към тях. Все пак трябва модел на лаптопа и с каква ОС е , за да може да съдействаме повече.

Тцъ, няма да има изобщо индикация за безжична мрежа, а в ncpa.cpl ням,а да има икона за безжична карта. Също в диспечера на устройства няма да има такова устройство в секцията Netwok adapters.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Тцъ, няма да има изобщо индикация за безжична мрежа, а в ncpa.cpl ням,а да има икона за безжична карта. Също в диспечера на устройства няма да има такова устройство в секцията Netwok adapters.

Може и така да е. Без точен модел на лаптопа както и с каква ОС е само се предполага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При някои модели дори е необходим фирмен софтуер (разни мениджъри за свързване) за работата на безжичната карта.

Гледай за пиктограма по лаптопа (по Fn клавишите или отстрани/отпред по периферията на лаптопа) изобразяаща радиоизлъчваща кула.
На HP примерно е  F12.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това е планът:

1. Гледам модела на лаптопа и според него откривам функционалните клавиши, които евентуално да включат мрежата. Поглеждам и да не е бутонче на корпуса. Поглеждам и подсказки пиктограми от този род: 20100209-130044_img_5652.JPG.f0e8114b773b25f2c55e68cec81cbb6e.JPG
2. В device manager (диспечер на устройство) търся пред Netwok adapters дали има жълти триъгълници и ако има, то значи има липсващи драйвери и по модела трябва да ги намеря и инсталирам.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, аm-аm написа:

търся пред Netwok adapters

Под Network adapters ще гледаш за адаптер с текст 'wireless' в името. Ако яма - търсиш копче или F клавиш. F клавишът може да става активен с натискане на Fn преди това, т.е Fn+F12 примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.