Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

FPS-а ми е много по-нисък от очакваното

Препоръчан отговор

Ето ги тестовете!!!

CPU TEMP.jpg

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде нещо "Throttling" пише ли някъде по-надолу? Не знам на този процесор колко му дават максимална температура, аз преди като бях с FX-8350 като стигнеше до към 65 градуса и почваше яко да влачи. На MSI Afterburner има опция да ти дава честотата на процесора,  гледал ли си дали пада като ти паднат кадрите? Също може да пробваш с някой тест за стабилност да го натовариш на максимум и да видиш дали се променя честотата като вдигне температура.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максималната температура я знам (70 градуса), стрес тест ще пробвам след малко!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тъкмо се разрових и гледам разни тестове, дават го около 40-41 градуса (с клок)! Виж си потока в кутията, ако трябва сложи някоя перка да вади горещия въздух, почисти охладителя може да е задръстен с прахоляк, не е лошо и термопастата да смениш, особено ако скоро не е сменяна.

тест температури

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото честотата на процесора в интернет пише, че е 3,5Ghz, а в Aida 64 пише, че в момента (не правя никакъв тест) е 3,8Ghz и пише Overclock 8%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е Turbo boost някакъв, нормално е. Може да го спреш, но ако не прави проблеми е по-добре - на по-висока честота ще е по-производителен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Радослав Матев написа:

Това е Turbo boost някакъв, нормално е. Може да го спреш, но ако не прави проблеми е по-добре - на по-висока честота ще е по-производителен.

Да знам, че е Turbo Boost и знам, че ще е по-производителен, но мислех, че аз трябва да го активирам.

Aida 64 показва други температури. Във "idle" пише 45-46 градуса. Аз кое трябва да гледам "Процесор" или "Диод на процесора"  май "Процесор" нали

image.thumb.png.79c36206eeab4453053d6a52d768b284.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и двете би трябвало да нямат особени разлики. Регистрирай си AIDA-та да ти изкарва повече данни. Като гледам процесора е добре, честотата щом не се променя. Остава проблема да е другаде, но къде не мога да кажа, странна работа :)

Даже гледам с конфигурации като твоята GTA V го играят на максимум настройки на 1080p?? Това аз едвам го постигам с Xeon и GTX 970!

Направи чиста инсталация на ОС, ползвай Microsoft Windows and Office ISO Download Tool, препоръчвам ти Windows 10, сложи липсващи драйвери каквито няма, DirectX, VisualC и други работи, които иска играта, инсталирай наново играта и според мен ще има подобрение.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Радослав Матев написа:

Ами и двете би трябвало да нямат особени разлики. Регистрирай си AIDA-та да ти изкарва повече данни. Като гледам процесора е добре, честотата щом не се променя. Остава проблема да е другаде, но къде не мога да кажа, странна работа :)

Даже гледам с конфигурации като твоята GTA V го играят на максимум настройки на 1080p?? Това аз едвам го постигам с Xeon и GTX 970!

Направи чиста инсталация на ОС, ползвай Microsoft Windows and Office ISO Download Tool, препоръчвам ти Windows 10, сложи липсващи драйвери каквито няма, DirectX, VisualC и други работи, които иска играта, инсталирай наново играта и според мен ще има подобрение.

Оооо не няма да преинсталирам компа. Колко работи имам на компютъра и после трябва да ги тегля наново. А пък за Windows 10 да не говорим. Windows 10 повече няма да използвам. Забива, игрите лагват повече, компа му пробвах 3 игри (едната заби, другата лагва, третата също). 

преди 5 часа, adersa написа:

Ей тия притурки ти товарят процесора .

Съмнявам се!!! Преди като бях с един монитор (нямах притурки) с скапана резолюция (1280x1024) пак не беше кой знай какъв FPS може би с 5 повече!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, adersa написа:

Ей тия притурки ти товарят процесора .

Едва ли, но една проста снимка на Task manager, с показани всички процеси, и подредени по CPU Usage, ще покаже дали се товари и колко. То това е нещото, с което трябваше да се започне. 

преди 1 час, Venom2004 написа:

Оооо не няма да преинсталирам компа. Колко работи имам на компютъра и после трябва да ги тегля наново. А пък за Windows 10 да не говорим. Windows 10 повече няма да използвам. Забива, игрите лагват повече, компа му пробвах 3 игри (едната заби, другата лагва, третата също). 

Съмнявам се!!! Преди като бях с един монитор (нямах притурки) с скапана резолюция (1280x1024) пак не беше кой знай какъв FPS може би с 5 повече!!!

Не ти е виновен Windows 10, той върви по-добре от седмицата. Кой знае колко боклуци си накачил, дето ти ядат от ресурсите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да го почистиш малко тоя компютър и да го преинсталираш :D 
Преди със Атлон 5200+ на 3.3 и 9800ГТ на low ми държеше почти гладки 30фпс. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да е свързано с това

https://www.neowin.net/news/microsoft-admits-to-gaming-performance-issues-in-windows-10-creators-update

Microsoft admits to gaming performance issues in Windows 10 Creators Update

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип операционната система си седи сама в диск C, а всички останали неща седят другаде.Точно защото когато решиш да си преинсталираш Windows да си ги запазиш.

Колко му е да си преинсталираш ОС?

Драйвърите обновявани ли са?

Компютъра чистен ли е?

Играта оригинална ли е?

Win 7 точи доста повече ресурси от 10.10 зарежда в пъти по-бързо от 7цата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Pamlea написа:

По принцип операционната система си седи сама в диск C, а всички останали неща седят другаде.Точно защото когато решиш да си преинсталираш Windows да си ги запазиш.

Колко му е да си преинсталираш ОС?

Драйвърите обновявани ли са?

Компютъра чистен ли е?

Играта оригинална ли е?

Win 7 точи доста повече ресурси от 10.10 зарежда в пъти по-бързо от 7цата.

Драйвърите са обновени, а компютъра го чистя често (и от прах и от глупости които имам изтеглени) да играта си я закупих от Steam. Незнам баща ми е с Win 10 и често му прави проблеми един приятел скоро си купи комп и е с Win 10 на него GTA V му е бъгната (сградите,пътя) а и на клипове в Youtube също на Win 10 съм го виждал този проблем. И при мен компа забиваше, лагваше, рестартирах го. И забелязах нещо странно и на мен и на баща ми (като сме на Win 10) компютъра тръгва от втория път. Тоест включваш го зарежда и преди да си напиша паролата става черен екран само и до там. Дърпаш му кабела пускаш го и тръгва пак с 300 зора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване