Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Venom2004

FPS-а ми е много по-нисък от очакваното

Препоръчан отговор

(извинявам се ако темата не е на мястото си) Здравейте!!! Имам този компютър от 1 година, но чак сега реших да напиша този въпрос. Като за начало ето ви главните части: CPU: Athlon X4 845 GPU: R7 370 2GB RAM: 8GB.

Та преди да си купя компютъра гледах бенчмаркове и геймплейове на игри и FPS-а беше стабилен, но компютъра ми се справя далеч по-зле. Пример: на бенчмарковете в Youtube GTA V на Medium-High настройки беше около 50FPS а на мен на най-ниските настройки ми върви 25-30-35 FPS, а като играя повечко 2-3 часа даже 15-25 FPS  това и на други игри е стабилна разликата. Въпроса ми е каква е причината разликата да е такава и въобще може ли да се оправи. Ако искате още инфо задавайте въпроси!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването какво е ?

Твърдия диск здрав ли е ? SSD ли ползваш ?

Вируси и прочие ? Пазиш ли си компютъра ? Провери за процеси, които товарят излишно докато играеш.

Дропове/насичания ли имаш докато играеш (например върви с 30 fps, скача до 50 и пак пада на 30), или върви стабилно с 25-30 ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, пусни ги тук тия тестове да видим какво си видял... 90% от въпросите включват "аз проверих"/"аз видях"/"аз така знам", а в крайна сметка представата на питащия е на километри от реалността.

Какво означава medium-high? За каква резолюция говориш?

Температури следиш ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си MSFI Afterburner и си следи температурите по време на игра, натоварване на видеокарта и процесор. Възможно е да ти прегряват процесора/видеото, особено ако скоро не си правил профилактика и температурата ти в стаята с компютъра е висока. Чакаме резултати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Julius Decimus написа:

А захранването какво е ?

Твърдия диск здрав ли е ? SSD ли ползваш ?

Вируси и прочие ? Пазиш ли си компютъра ? Провери за процеси, които товарят излишно докато играеш.

Дропове/насичания ли имаш докато играеш (например върви с 30 fps, скача до 50 и пак пада на 30), или върви стабилно с 25-30 ?

Сега започвам едно по едно.

Захранването е Zalman ZM600LX 

Твърдия диск е перфектен и на тестове и като използвам компютъра е бърз SSD не използвам.

Вируси няма компютъра го пазя процесите които се стартират заедно с Windows как да ги спра да се стартират (с Windows 7 Pro 64bit съм)

Дропове имам, но много рядко примерно от 30-20.

преди 3 часа, hudyr написа:

Добре де, пусни ги тук тия тестове да видим какво си видял... 90% от въпросите включват "аз проверих"/"аз видях"/"аз така знам", а в крайна сметка представата на питащия е на километри от реалността.

Какво означава medium-high? За каква резолюция говориш?

Температури следиш ли?

Тестове ще пусна след малко. Medium-High по-скоро клони към High резолюцията е 1920x1080.

преди 57 минути, Радослав Матев написа:

Инсталирай си MSFI Afterburner и си следи температурите по време на игра, натоварване на видеокарта и процесор. Възможно е да ти прегряват процесора/видеото, особено ако скоро не си правил профилактика и температурата ти в стаята с компютъра е висока. Чакаме резултати.

MSI Afterburner имам и съм го настроил ще вляза след малко в играта и ще пусна клип после с тестове (спокойно няма да натоварвам компютъра с снимане ще ги направя с телефон)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е убитак! Може да имаш и процес, който привидно да не товари, но да предизвиква катаклизмите. Примерно аз сега играя F1_2017  и един дявол ме накара преди седмица да си инсталирам отново софтуера за монитора Филипс. Играя играта сам на пистата и дроп на места. Изклщчвам процеса на софтуера и дропа изчезва. Гледам натоварването на процесора и на едно ядро максимум 80 %, явно от тоя процес. Даже не е на 100%. Ама кадрите веместо 60 под мкоста в Сингапур, отиват на 50!!! Спирам го тоя софтуер, нама как и всичко се оправя! Това с клокнат i7 6700K!

Махай всички ненужни боклуци от щайгата, особено пиратския софтуер. Разкарай и скапания процесор, дето и хуй не става от него! Той те ограничаява на 20-30  fps  и това лесно може да видиш, ако си намалиш настройките на графиката! АМД за игра никога! 

Редактирано от Yournightmare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1 месец започнах да си мисля, че процесорът suck-ва и го пуснах с дъното и рамта да се продават и ще купувам intel pentium най-вероятно. Между другото какво мислите струва ли си да се купи Haswell но може би I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е доста слаб наистина, но ако ще се взема нещо ново най-добре е за момента Ryzen, или да се изчакат новите Intel. Haswell вече остаря, няма смисъл да се наливат пари в нещо без бъдещи възможности за upgrade. Друг вариант е да се вземе нещо втора употреба, аз преди година смених FX-8350  с Xeon E3-1225 v2 (~i5 3570 но с по-голям кеш) - 8 ядра с 4 и съм доста доволен. Иска ми се да тествам Ryzen, но трябва първо да продам тази конфигурация, дето съм в момента с нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам Ryzen 3 не си струва (казах до колкото знам) а 5 е твърде скъп докато аз нямам пари и за дъно и за рам.

https://www.youtube.com/watch?v=G4yam0Rk40g

Вижте последната сцена на бенчмарка (знам, че не е с моята видеокарта, но е по-слаба) там вади 50-60-70 FPS докато на същата сцена на мен ми е 15-20-25 FPS и то на по-ниски настройки.

https://www.youtube.com/watch?v=tHVDJF-rp6A ето линк за клип с температурите и натоварването както и FPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Venom2004 написа:

Преди 1 месец започнах да си мисля, че процесорът suck-ва и го пуснах с дъното и рамта да се продават и ще купувам intel pentium най-вероятно. Между другото какво мислите струва ли си да се купи Haswell но може би I5.

Забрави за боклука Пентиум, както и за боклука i3! Забрави и за i5  на честота около 3 GHz! Трябва ти минимум i5  на 4 GHz! Останалото е пълен боклук, включително i7  на честота около 3,5 GHz! На твоето дъно няма какво друго да сложиш, трябва голям ъпгрейд. Ама с тая карта 370 направо не си заслужава. Не  ти завиждам, в доста кофти ситуация си попаднал - нито може да ъпгрейдваш процесора, нито видеокартата става, дори да смениш цялата платформа. На това му викат шитня. На практика трябва да хвърлиш всичко де имаш и да вземеш нещо, дето върши работа. Ама това много пари!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Yournightmare написа:

Забрави за боклука Пентиум, както и за боклука i3! Забрави и за i5  на честота около 3 GHz! Трябва ти минимум i5  на 4 GHz! Останалото е пълен боклук, включително i7  на честота около 3,5 GHz! На твоето дъно няма какво друго да сложиш, трябва голям ъпгрейд. Ама с тая карта 370 направо не си заслужава. Не  ти завиждам, в доста кофти ситуация си попаднал - нито може да ъпгрейдваш процесора, нито видеокартата става, дори да смениш цялата платформа. На това му викат шитня. На практика трябва да хвърлиш всичко де имаш и да вземеш нещо, дето върши работа. Ама това много пари!

Тук малко прекаляваш. Какво му има на Пентиума още повече на I3 а пък за това с I5-цата да не говорим. А за видеокартата за около 300лв когато я купувах нямаше нито RX 460 нито 1050TI. За какво ми е I5 4Ghz да няма да снимам или стриймвам е брат. И то става въпрос за Kaby Lake или Coffee Lake.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Venom2004 написа:

Тук малко прекаляваш. Какво му има на Пентиума още повече на I3 а пък за това с I5-цата да не говорим. А за видеокартата за около 300лв когато я купувах нямаше нито RX 460 нито 1050TI. За какво ми е I5 4Ghz да няма да снимам или стриймвам е брат. И то става въпрос за Kaby Lake или Coffee Lake.

Изобщо не прекалявам. Щом така мислиш, добре. Ще си на това мнение още няколко години и още няколко години ще питаш, защо не ми върви тая игра. Просто ти казвам истината. Трябва ти i5  над 4 GHz. Забрави за двуядрени процесори, та били те и с HT! Пък ако не ти се слушат съветите, твой проблем. Нали се сещаш, че мен ме боли оная работа. Може да съм груб, ама често трябва да си груб. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега, чак пък и над 4 гхз, вече не съм съгласен. С Xeon E3-1225 v2 (3.2-3.6ghz) общо взето няма игра, при която да ми bottleneck GTX 970. Може би ако имах повече ядра или HT щях да имам няколко кадъра отгоре, но и така се играе всичко перфектно. Преди нали бях с FX 8350 4.0-4.2 - уж с повече ядра и по-високи честоти, но се представяше много по-зле в игрите (може би и проблема беше в слабото ми охлаждане, но там е и друг проблема със слабите ядра). А и в близките няколко 4-5 години съм сигурен, че няма да имам проблеми, освен ако коренно не се променят нещата с игрите (което се чува от няколко години, че ще стане, но още не се е случило). Така че да кара докато може с тази конфигурация, възможно е да има много от новите игри, които да не може да ги подкара, но ще играе което може. Все пак всичко е въпрос на пари.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yournightmare написа:

Трябва ти минимум i5  на 4 GHz! Останалото е пълен боклук. Ама с тая карта 370 направо не си заслужава. На практика трябва да хвърлиш всичко де имаш

това боклук, онова не става  ..... а парите за нови компоненти ти ли ще му ги дадеш ?
пита ли го първо дали има финансова възможност,  и ако да,  то до къде се простира тя или викаш на чуждото дупе и сто тояги са малко

преди 1 час, Venom2004 написа:

......

Venom2004  знам че не прятно, но пробвай на по-ниски настройки 

в това видео https://www.youtube.com/watch?v=rQv3gLqLdXc   GTA V с тоя процесор и с видео карта със близки до твята карта пърфоpманс,  се вижда че процесора е нтоварен на 100%  и има горе долу същия FPS , затова ти предлагам да намалиш настройките

https://www.youtube.com/watch?v=OO3w_7vBUjw  видео картата и тя е на граничните си възможности

а иначе според   https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/grand-theft-auto-v/12455/  уж покриваш изискванията

допускам също като вероятност, да имаш някакъв background процес  който ти отнема част от ресурсите

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, julienalexandrov написа:

това боклук, онова не става  ..... а парите за нови компоненти ти ли ще му ги дадеш ?
пита ли го първо дали има финансова възможност,  и ако да,  то до къде се простира тя или викаш на чуждото дупе и сто тояги са малко

Venom2004  знам че не прятно, но пробвай на по-ниски настройки 

в това видео https://www.youtube.com/watch?v=rQv3gLqLdXc   GTA V с тоя процесор и с видео карта със близки до твята карта пърфоpманс,  се вижда че процесора е нтоварен на 100%  и има горе долу същия FPS , затова ти предлагам да намалиш настройките

https://www.youtube.com/watch?v=OO3w_7vBUjw  видео картата и тя е на граничните си възможности

а иначе според   https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/grand-theft-auto-v/12455/  уж покриваш изискванията

допускам също като вероятност, да имаш някакъв background процес  който ти отнема част от ресурсите

Човек не разбираш ли на възможно най-ниските настройки съм. На този клип с 750ti тоз е набичил доста настройките.

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Venom2004 написа:

Човек не разбираш ли на възможно най-ниските настройки съм.

Виж, процесора не е супер, но за 35-40 кадъра в ГТА трябва стига. Преисталирал ли си Ундоуса скоро ?

По въпроса, спрямо сега Атлона, всеки И5 си струва.

Знам че не е кой знае какво решение, но аз често препоръчвам да се сложи Ундоус ХП в тоя случай. Нови игри не, но COD 4, 5, ЦС ще върви по-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Venom2004 написа:

Човек не разбираш ли на възможно най-ниските настройки съм. 

извинявай не съм видял това, че този спад във кадрите го има и при ниски настройки

като гледам клипа GTA V от линка във подписа ти,  видеокартата тие на 45%, a процесора отива на 90%
температурата на видеото е 68 градуса но не виждам температурата на процесора
питам за температурата на проца, защото пишеш че след известно време игра кадрите падат още, което ме навежда на мисълта за тротлинг на cpu-то

драйвърите на видеото обновени ли са ?
откъде е свален windows-a ?
или виж за някакъв процес който товари диска и го забавя

при някои случаи преинсталирването на играта или windows-a помага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Петко К написа:

Процесора е спирачката в случая. Не е задължително да удря 100%, за да спъва картата. 

Може, ама Феном Х6 има 45-50 кадъра на GTA. Това е даже малко по-бързо на ядро, така че над 40 трябва ги има. 60 не, но 40+ стабилно да.

Нещо е омазан Ундоуса за мене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш "температурИ", на видеото afterburner-a показва само температурата на видеото, която не е от значение предвид натоварването ѝ. Слагай отметка на температурите на ядрата! Вкарай и потребление на ram паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петко К написа:

Процесора е спирачката в случая. Не е задължително да удря 100%, за да спъва картата. 

ако е така, как тези във тубата имат 50ФПС и то със неговиq процесор и карта с подобна производителност

за мен проблема е софтуерен ( игра, драйвъри, уиндоус ) или някакъв процес (програма) му пишат/четат по диска в същото време  или прегряващ процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Казваш "температурИ", на видеото afterburner-a показва само температурата на видеото, която не е от значение предвид натоварването ѝ. Слагай отметка на температурите на ядрата! Вкарай и потребление на ram паметта.

НЯМАМ опция температури на процесора!!! Ама не прегрява процесора товарил съм го нарочно на 100% и температурите са около 35-40 градуса.

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с тази програма - пусни сензорите докато ираеш, трябва да ти отчете температурата на процесора (има минимум максимум средна).

HWInfo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.