Премини към съдържанието
NikolayEB

Ксубунту не зарежда след опит за активиране на нвидия

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам Ксубунту 16.04. Опитах да си активирам нвидията (720М доколко разбрах) и не се получаваше като цяло. Последно следвах ето този гайд http://lenovolinux.blogspot.bg/2016/05/ 

(само че със нвидия-340 вместо тази в гайда) и пак не се получи. После избрах от nvidia-settings prime отново нвидия и рестартирах (не беше разпозната графичната ми карта, а праим бях отделно инсталирала преди това (не беше дошъл от драйвера)) и сега системата ми не зарежда. Една безкрайна грешка се върти и това е.

При втория опит да го пусна ми казва, че не може да си намери график картата, но не се получава и от tty да вляза в профила си.

Предполагам имам 2 вариянта: по някакъв начин на върна конфигурацията наобратно от този гайд и/или дали си избера от праим интел график картата. Вариянт 2 би бил нова инсталация на убунту/ксубунту. Може ли да ме насочите как да постъпя? Не знам как да вляза в системата и да върна нещата наобратно в това състояние. А ако е нужна преинсталация може ли да ме насочите към някой лесен гайд, където няма много какво да се обърка?

Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Успях да подкарам системата отново. Успях да вляза през терминала. Грешката ми беше, че си писах акаунта с голяма буква в началото, а се сетих, че те трябваше да са само с малка. Със нано едитора успях да изтри "nogrupmanager" и ъпдейтнах отново груб. Сега ми зарежда системата какво преди: нвидия не се ползва, но интел работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да не ползваш това ръководство. Изобщо не премахвай свободния драйвър. Той се блокира при инсталиране на фирмен. А, самия фирмен драйвър инсталирай от графичния мениджър на "Програми и актуализации".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях го инсталирала, но не работеше това. Той все още е "инсталиран", но не мога да го ползвам. И да, няма да следвам повече подомни гайдове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам много опит с хибридната графика, обаче знам, че има отворен, хибриден драйвер на Intel - intel-hybrid-driver, който би трябвало да върши работа с отворените драйвери на Intel и Nvidia. Би трябвало да си инсталира като зависимости и необходимите модули за превключване, като самото превключване би трябвало да се прави от контрол панелът на този драйвер. Prime се ползва за свободните драйвери, не съм сигурен дали ще работи с proprietary. За затворените има Optimus от Nvidia. Малко инфо тук - Hybrid graphics. Може да пробваш и VGA Switcheroo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От доста време си търся подходяща видео карта. Бях се спрял на 1050 ti, но в последствие реших да изчакам да паднат малко видео картите и да заложа на 1060 ti.
      И в други теми съм споменал, че си падам по шареното, затова съм се спрял на вариант Stix, роб съм и на Nvidia и на Asus. Дето се вика, ограничихме рязко вариантите за избор. 
      Това, което ме вълнува от доста време и не мога да разбера, е до колко мога да усетя разликата в шината на картите. 
      Въпроса ми е породен от това, че на една цена са 1060 ti Stix и RX570 Strix. Само, че в първия вариант сме 192 бита, докато във втория са 256... 
      Това, което съм чувал, е че за игри, скоростта на шината е от голямо значение. Дали обаче това е така, се надявам, някой по-компетентен да ми разясни...
      Реално, почти по всички показатели, Nvidia варианте е доста по-добър - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3933&gid2=3613&compare=AMD Radeon RX 570 Asus ROG Strix Gaming 4GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1060 Asus ROG Strix Gaming OC 6GB Edition
      Но честно казано, голяма част от тях не мога да си ги обясня... Остава въпроса, от голяма тежест ли е скоростта на шината или не?
      Поздрави, 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.