Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...

Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 

Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 

Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.

С уважение, един невежа!

ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

12344.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да смениш само вентилатора. Радиатора и медните тръби са отделно от него. Преди обаче да го смениш го свали и разглоби. Може да има мръсотия вътре и това да пречи на нормалната му работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Питоня    7354

Можеш да опиташ да му капнеш фино машинно масло под капачето на втулката. Ако няма капаче - разпробиваш с бургийка 1.5мм и капеш през отвора.
    Ако не - нов. На тия лаптопи вентилатора се сваляше май след като го разглобиш нацяло и свалиш дъното от шасито.. Гадория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dynamo    45

Tрябва да е този - цък, но все пак им пиши един мейл с точния модел на латопа, снимай им най-добре надписа с пълното наименование на лаптопа, защото буквичките и цифричките след X550 са важни, че има поне два вида охладители.

Eто ти видео как стaва свалянето на дънната платка - цък Ако мислиш, че няма да ти е по силите се довери на познат специалист или сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Гадория е, спор няма, имам чувството, че са го сглобявали 7 годишни тайванчета, но няма значение ... :D Свалих всичко, разчистих каквото имаше като остатъци по радиатора и до самата перка, пак гадорийки. Сглобено е всичко на ново и работи, което е хубаво. НО ми се струва, че работи при ниски обороти, а това е проблем свързан със самата перка, защото като е разглобен и просто си поиграя ръчно да я завъртя, усещам трудност, не се движи с грацията на кънкьор... Със смазването, мисля че ще се оправи, но някакси да разпробивам тая крехка особа ... :D Ще се свържа с господата от онзи сайт, буквичката след модела е само една и я зная, дано да има успех. 

Благодаря Ви много! Можете да затворите темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    dynamo    45

Това с пробиването не е много удачен вариант, като го гледам е лагеруван, не е втулков.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от andibgpz
        Привет колеги.
        Ще се опитам да обясня ситуацията,за да дадете мнение и съвет какво да правя.
        Март месец купих чисто нов FX753VD който да използвам за чертане,аутокад,макс и т.н. и понеже нямаше ССД се глобих още 250лв за ССД.Както и да е това,сумата стана приятна към 2200лв..Първо не му работиха говорителите като хората,занесох го и ги сммениха.Преди около седмица се счупи механизма на копчето "S" в следтвие ,на което копчето падна,без да съм го човъркал или натискал .От МОСТ отказват гараниця понеже механичните проблеми не се покривали от гаранцията.
        Искат да ми сменят цялата клавиатура за скромните 180лв.......клавиатурата си работи ,от друга страна за една пластмаска да давам 180лв ми се вижда неоправдано.След като ми държаха лаптопа 1 седмица,ме пратиха в друг оторизиран сервиз на АСУС- от там същата работа.Механичните проблеми не се отстранявали и не били гаранционни.Там предложиха цена от 182лв за нова клавиатура.Просто нямам думи.Писах на АСУС Америка,чакам да ми върнат имейл.Парадокса е в тома,че аз занесох 2 лаптопа за поправка този и още един асус,на другия липсваха копчета,но там в добавка и самата клавиатура не работеше като хората,някой от буквите изобщо не функционираха и на този лаптоп му смениха клавиатурата,въпреки ,че имаше и механичен проблем.
        Никъде в нета не виждам да се продават такива клавиатури,вероятно защото лаптопите са още нови като модел.Неофициално си говорих с единия от хората от сервиза и потах -добре трябва да си прецекем клавиатурата електонно ,за да ми я смените ли?
        и той каза - ми да?!?
        Незнам,в безизходица съм,клавиатурата в този и вид е нефунционална,моля предложете ми някаква опция.

Мерси предварително!

Поздрави!

• от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
      • от Стефан Илиев
        Здравейте, преди 2 месеца си закупих лаптоп от Емаг -  ASUS ROG GL553VE-FY022, вчера докато гледах клипчета в ютуб лаптопът изгасна и не успях да го включа отново. Това което успях да направя е да премахна долния капак, извадих кабела на батерията, изчаках известно време, пак го включих - без резултат, след това прочетох за хард ресет пробвах и него, първия път се включи - показа си логото на Асус, но изгасна сравнително бързо, след това опитите бяха безуспешни. С мултиметър успях да проверя дали идва захранване от кабела - всичко беше нормално с него. Странните неща, които забелязах са:
        1. Когато излюча захранването и изкарам кабела на батерията, оставя лаптоп така 10-тина минути и след това като включа кабела на батерията към буксата се получава леко искрене;
        2. Когато изкарам кабела на батерията и оставя лаптопа само на захранващия кабел от адаптера се чува лек кликащ звук в района на дънната платка, където се присъединява пиновия кабел на захранването.
        Пуснах молба към емаг за поправка, тъй като е в гаранция, но ми е интерестно какво може да очаквам - изгоряла дънна платка или проблем със захранването, според мен платката може да дава някъде на късо с корпуса на лаптопа, но поради факта че е в гаранция, не искам да го разглобявам изцяло.
      • от sabrispayki
        Здравейте,
        Искам да ми помогнете да си избера лаптоп за игри до 3000 ЛВ.
        След 1 месец ще си купя като се върна в България.
        В момента разгледах доста и съм между 3 модела.
        1. DELL Inspiron 7567 15.6" UHD, i7-7700HQ, RAM 16GB, 1TB HDD+128 GB SSD, GTX 1050Ti 4GB.   Модела е между 2600-2700 Лв.
        2. Лаптоп Acer Predator Helios 300 (NH.Q2BEX.012), четириядрен Kaby Lake Intel Core i7-7700HQ 2.8/3.8 GHz, 15.6" (39.62 cm) Full HD IPS Display & GF GTX 1060 6GB, (HDMI), 16GB DDR4, 1TB HDD & 128GB, 1x USB Type-C, Linux. Модела е около 2900 лева.
        3.  ALIENWARE 15 R3   -  3000 лв.
        Процесор: Intel Core I7 Skylake 6700HQ 4cores / 8 Threads X 2.5Ghz Up to 3.5Ghz (8mb cache)
        Видео карта: NVIDIA GeForce GTX 1060 - 6GB GDDR5
        Рам памет: 16GB DDR4L (2 x 8GB) 2633Mhz
        Хард диск: 1TB (1000GB) Sata 3 6Gbit/s 7200Rpm / 256GB M.2 NVMe SSD        
        Кои от тези лаптопи ще ми препоръчвате или нещо различно ? Очаквам отговорите ви !
        Благодаря Ви предварително !

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.