Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.
Насочете ме какъв лаптоп да си купя. Главна цел, програмиране. Бюджет, около 1000лв (може и повече ако си заслужава). Причината поради която ви пиша е, че не съм запознат с това какъв тип хардуер би бил най-оптимален спрямо бюджета и нуждите ми. 
Другият ми въпрос е, възможно ли е да си сложа моето SSD, без да развалям гаранцията, която предлагат фирмите? Чувал съм, че отворя ли го веднъж ми пада гаранцията, а имам едно SSD, което ползвам в момента и не ми се иска да отиде на вятъра. А и не съм останал с впечатление, че слагат качествени SSD-та по магазините.. В случай, че не мога да ползвам моето, лаптопът трябва да има SSD задължително.

Благодаря!

Редактирано от G.Koleff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с Full HD и матов дисплей. За тоя бюджет няма да е много качествено и да вероятно ще загубите гаранцията ако сам си сложите SSD-то. Освен това не мисля, че лаптопите в този бюджет имат място за SSD, ще трябва да се откажете от CD-то. Взима се поставка "caddy" която се монтира на мястото на CD-то и в нея стои SSD-то. Като хардуерни изисквания отново няма голямо значение какво ще вземете. Производителността ще е достатъчна за да се научите на програмиране. Потърсете поне 8гб РАМ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.09.2017 г. в 23:16, G.Koleff написа:

Здравейте.
Насочете ме какъв лаптоп да си купя. Главна цел, програмиране. Бюджет, около 1000лв (може и повече ако си заслужава). Причината поради която ви пиша е, че не съм запознат с това какъв тип хардуер би бил най-оптимален спрямо бюджета и нуждите ми. 
Другият ми въпрос е, възможно ли е да си сложа моето SSD, без да развалям гаранцията, която предлагат фирмите? Чувал съм, че отворя ли го веднъж ми пада гаранцията, а имам едно SSD, което ползвам в момента и не ми се иска да отиде на вятъра. А и не съм останал с впечатление, че слагат качествени SSD-та по магазините.. В случай, че не мога да ползвам моето, лаптопът трябва да има SSD задължително.

Благодаря!

Слагай си SSD-то спокойно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Игнатов написа:

Нещо с Full HD и матов дисплей. За тоя бюджет няма да е много качествено и да вероятно ще загубите гаранцията ако сам си сложите SSD-то. Освен това не мисля, че лаптопите в този бюджет имат място за SSD, ще трябва да се откажете от CD-то. Взима се поставка "caddy" която се монтира на мястото на CD-то и в нея стои SSD-то. Като хардуерни изисквания отново няма голямо значение какво ще вземете. Производителността ще е достатъчна за да се научите на програмиране. Потърсете поне 8гб РАМ.

Благодаря за съвета! Горепосоченото HP ми изглежда добре, ssd, сравнително добър процесор. Нещо такова си търся. А за втора употреба лаптопите от ардес какво мислите? Струва ли си? Сегашния ми е от ардес втора употреба, но е стар и не поддържа win 10, това ми е главния проблем. Кой е по-добрия избор според вас? За момента съм се спрял на HP-то сякаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP 250 g6 от Ардес най-ми допада до момента. SSD-то е малко недостатъчно като размер според мен.  Втора ръка, не се знае на какво качество ще попаднете. Малко е въпрос на късмет. Може да ви излезе по-изгодно, а може и да се набутете, тъй като гаранциите са доста по-кратки. Положителното е че парите ще ви стигнат за лаптоп от по-висок клас, което е хубаво (стига да попаднете на бройка). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Игнатов написа:

HP 250 g6 от Ардес най-ми допада до момента. SSD-то е малко недостатъчно като размер според мен.  Втора ръка, не се знае на какво качество ще попаднете. Малко е въпрос на късмет. Може да ви излезе по-изгодно, а може и да се набутете, тъй като гаранциите са доста по-кратки. Положителното е че парите ще ви стигнат за лаптоп от по-висок клас, което е хубаво (стига да попаднете на бройка). 

И аз съм на същото мнение. Що се отнася до малкото SSD, за мен не е болка за умиране, имам дискове и ако реша мога да махна CD-то и да си сложа повече. Благодаря за мненията и съветите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е относително това програмиране - на какво програмираш, какви са изискванията на програмната среда? Някои искат повече памет, друго повече процесорна мощ. Доста си е компромисно това до 1000 лв. Най-малкото ще ти трябва удобна клавиатура и хубав (Fullhd IPS) екран, което струва малко повече. Аз на твое място бих се ориентирал към втора употреба, има доста фирми продават читави машини и с гаранция. Аз например се опитвам да програмирам на Java и Android, но андроида хапва доста процесорна мощ и памет, особено ако се ползва емулатор. Не съм пробвал как ще е на по-малко от 4 ядра, но имам десктоп с Xeon E3 1225 v2 - I5 3470 с +2 мб кеш (6-8), 16гб рам сравнително бързо се справя със задачите, въпреки че се тормози малко. На лаптопа (I7 4710HQ, 12 гб рам) е по-добре. Така че търси поне някой 2/2 или 4-ядрен процесор с минимум 8 рам.

И поредния, който си е зарязал темата, ние само си пишем тука....???

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с втора ръка лаптоп - Lenovo X230 и съм сравнително доволен. 8GB RAM, 256GB SSD, Intel Core i5-3320M (2.60 GHz, 3MB Cache), Intel HD 4000. Дисплея е малко неприятен (не съм с IPS..), но ползвам отделен и всичко е 6 (има и докинг станция, което улеснява постоянното свързване на кабели). Ако не се лъжа беше 200 евро с 1 година гаранция. Както вече споменаха, много е относително това програмиране :D. Малката машинка ми върши достатъчно добра работа с python-a, пускането на 2-3 docker контейнера и матлаб, а разнасянето на лаптопа из университета е безпроблемно тъй като е 12.5 инча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.