Премини към съдържанието
dzaabo

Нокия - c1 01 - Contakt Service

Препоръчан отговор

Живо здраво :)
Имам лекичък проблем ...
Дадоха ми да отключа една нокия c1 01 Беше към М-тел .
До момента на започване на проблема всичко си вървеше нормално .
Обаче : Спря тока вкъщи .
След като го пуснаха телефона вече ми изписва : Contakt Service
И нямам никакъв достъп до него :(
Най вече не ме пуска да свържа Ю ес би порт към него !
Пише си само контакт серисе и това е ...
Опитах да инсталирам firmware  но просто не ме допуска към ю ес би то ...
Имам програмата Phoenix  и със нея да го подкарам ...
Но не ме допуска .Но Конекшън :(
Изтеглих и nokia flashing cable driver Но и така не ме пуска .
Версията е RM - 607
Няма и Бекъп файлове :(  Това спиране на тока направо ме разби .
А телефончето не е мое .Не изгарям от желание да плащам телефон .
Та очаквам акъл какви да ги свърша .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне до заводски настройки може ли да го върнеш?

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Поне до заводски настройки може ли да го върнеш?

Привет .
Телефона не реагира на нищо :(
Само си седи насписа за контакт сървис .
Натисках всички копчета и освен копчето за пускане и спиране ...Друго нищо не реагира .
Качвах и драйвъри за този модел телефон за ю ес би ...
Не става .Не прави връзка с компа .Включва се и след около 2 секунди спира връзката .
Пробвах всякакви начини , четох из разни сайтове ...Но навсякъде е обяснено ако има връзка с компа :(
Аз ако я имам ....Знам какво да направя :)
Но я нямам :(

P280917_13.03.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам май ще ходи на боклука. Ето линк със стъпките как се оправя твоя проблем, но ти казваш че телефона не се вижда от компютъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам май ще ходи на боклука. Ето линк със стъпките как се оправя твоя проблем, но ти казваш че телефона не се вижда от компютъра

Тия клипчета ги изгледах през нощта :) Даже и някви снимки има да се разпои от телефона няква джаджа и после пак да се сложи ...
Влизах и по всякакви чуждестранни форуми и четох с преводача :)
Ама до решение не се стигна ...
Благодаря ти все пак за опита да ми помогнеш !
Ще изчакам ако още някой даде акъл :)
Ако не ....  Ако не ..Ще му метна на човека 20 - 25 лева ...А телефона ще си го запазя за момента когато дойде някой от енергото да му го мушна там където слънце не огрява ....
Тия почнаха да си  спират тока когато си поискат без да уведомяват  живущите ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че искам да те плаща, но няй-вероятно някой хардуер не минава теста и затова телефона забива и не можеш да го видиш от компютъра. Това с разпояването може и да стане, но за този телефон не си струва. Колкото до спирането на тока, това винаги е било основен проблем при работа с хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че искам да те плаща, но няй-вероятно някой хардуер не минава теста и затова телефона забива и не можеш да го видиш от компютъра. Това с разпояването може и да стане, но за този телефон не си струва. Колкото до спирането на тока, това винаги е било основен проблем при работа с хардуер.

Тук въпроса е по - скоро принципен :)
Оправям разни телефончета на хора от време на време и си ме търсят .Даже не винаги взимам и пари :)
А сега ще ми излезе че съм прецакал телефон :( и то такъв дето се оправя само с поглед ...
Както и да е .
Отново благодаря за опита за помощ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Питоня написа:

Какво точно прави? Как реши да го отключваш?

Привет .
Ми имам си софтуер за такива неща  :)
Така реших да го отключвам :)
Доста телефони съм отключил , това не ми е първия :)
Тук проблема е спирането на тока ! А не че аз нещо съм омазал !
Софтуера по принцип прави и бекъп но поради спирането на тока нищо не се е запаметило .
Ако имате идея как да активирам порта ...  Ще съм благодарен .
Другото вече е без значение .
Май се е скапал тотално както каза Емил Костов .
Ще си платя на човека за това че му съсипах телефончето и както казва Кубрат Пулев : Продължаваме напред :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард ресет?

При включен телефон задържаш  * + 3  + Зелена слушалка + Бутона за включване докато покаже логото на Nokia.
Въвеждаш кода за защита (фабричния е 12345)
Телефона би трябвало да се рестартира със заводските настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, eminem_vr написа:

Хард ресет?

При включен телефон задържаш  * + 3  + Зелена слушалка + Бутона за включване докато покаже логото на Nokia.
Въвеждаш кода за защита (фабричния е 12345)
Телефона би трябвало да се рестартира със заводските настройки.

Не му дава възможност да стигне до тази опция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

Не му дава възможност да стигне до тази опция.

На снимките телефона е включен. Има ги и съответните бутони и ако работят хардуерно не пречи да се опита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, eminem_vr написа:

На снимките телефона е включен. Има ги и съответните бутони и ако работят хардуерно не пречи да се опита. 

Това с хардуер ресета, което си дал става, когато телефона работи. Видях няколко клипчета. Проблема, който постващия дава е друг и не се решава с хардуерен ресет. Виж постовете с линковете по-горе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Това с хардуер ресета, което си дал става, когато телефона работи. Видях няколко клипчета. Проблема, който постващия дава е друг и не се решава с хардуерен ресет. Виж постовете с линковете по-горе.

Отлично знам и то от опит, за съжаление, какво е брикнат телефон. И какво значи brick в превод също. Цялото действие отнема 3 секунди и май е единственото дето може да опита преди да цели кофата с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, eminem_vr написа:

Отлично знам и то от опит, за съжаление, какво е брикнат телефон. И какво значи brick в превод също. Цялото действие отнема 3 секунди и май е единственото дето може да опита преди да цели кофата с него.

Ето какъв е неговия проблем и ето за какво говориш ти. Тлефона блокира и комбинацията с клавиши няма как да се случи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какъв е неговия проблем и ето за какво говориш ти. Тлефона блокира и комбинацията с клавиши няма как да се случи. 

От времето на симбиан са останали като термини - Hard reset и Soft reset. От hardware и software. Демек едното е чрез комбинация с бутони а другото чрез менюто или чрез набиране на код. И в двата случая се цели същия резултат. Обикновено се ползва клавишна комбинация когато няма как по друг начин да се върнат заводските настройки. Какъвто е и случая. Не си спомням някой да си е оправил брикнатия телефон с ресет, но пак казвам друго май няма какво да го посъветвам. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От времето на симбиан са останали като термини - Hard reset и Soft reset. От hardware и software. Демек едното е чрез комбинация с бутони а другото чрез менюто или чрез набиране на код. И в двата случая Обикновенно се ползва клавишна комбинация когато

Не споря или не ти слагам под съмнения знанията. Просто, за да се случи хардуерния ресет, телефона трябва да работи. Поне това показва не само този клип, а и няколко други линкове. 

Постващия не може да оправи проблема и грешката, която излиза, защото даже и компютъра не вижда телефона като устройство. Нещата стават с разпояване на чип и слагане на нов, а при този телефон това вече е безмислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споря или не ти слагам под съмнения знанията. Просто, за да се случи хардуерния ресет, телефона трябва да работи. Поне това показва не само този клип, а и няколко други линкове. 

Постващия не може да оправи проблема и грешката, която излиза, защото даже и компютъра не вижда телефона като устройство. Нещата стават с разпояване на чип и слагане на нов, а при този телефон това вече е безмислено.

Това исках да кажа. За хард ресет телефона не трябва да работи. Трябва да е включен в случая, а обикновено се прави при изключен и комбинацията се прави при включването. Което също може да опита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да кажа. За хард ресет телефона не трябва да работи. Трябва да е включен в случая, а обикновено се прави при изключен и комбинацията се прави при включването. Което също може да опита. 

Да пробва и да каже резултата, макар че се съмнявам да има положителен резултат. Получило се е същото когато правиш update на биос на дъното и тока премигне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .
Отново ви благодаря че се прави опит да се помогне . !!!
Клавишната комбинация не става !
Даже някъде докато търсех снощи решение я видях ама беше без копчето за пускане ...При пуснат телефон фактически .
1 . Нямам достъп през Ю ес би с телефона .
2.Работи САМО клавиша за пускане и спиране .
3.Пробвах със какво ли не за да го оправя и даже си напълних компа със всевъзможни вируси :) Едвам го изчистих .
4.Разбрах се със човека и му дадох Едно мое старо LG k500  тъй като не искаше да вземе парите дето му давах заради щуротията на токаджийте .
5.Нокията за която отделихме заедно със вас и време и нерви ...Вече е на парчета ! Изтрясках я в стената !
Мога само да кажа че направихме всичко възможно но телефона се спомина . Амин и лека му пръст / кофа / :D:D:D
Темата за мене е приключена !
Благодаря ви отново и лека вечер .:min08:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си скапал фирма. Можеше да се оправи с препрограмиране...
Дали си струва..за тоя телефон не.
Ама софта от къде си го набарал и какво по-точно си правил да счупиш тотално фирма...

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Питоня написа:

Най-вероятно си скапал фирма. Можеше да се оправи с препрограмиране...
Дали си струва..за тоя телефон не.
Ама софта от къде си го набарал и какво по-точно си правил да счупиш тотално фирма...

Ми приятелю !
Както вече ти споменах ...СПРЯ КРИВИЯ ТОК !
А каквото съм правил ....Аз съм си го правил :)
Пробвай да направиш същото и ходи си изключи бушона по време на тази дейност :)
И пиши резултата тук :D
ПС : Между другото ти не се опита да помогнеш а само задаваш тъпи въпроси при положение че всичко е обяснено ТОЧНО и ЯСНО !
Ясно е че е заминал  firmware ! 
И как ще го програмираш като не разпознава и не приема никакви устройства ???
Не знам как си станал " гордостта на форума " явно със тъпи въпроси и СПАМ :D
Но по тази тема ти нищо не помогна !
Явно трупаш постове !
Както и да е ...Като нямаш друга работа на мене не ми дреме ....Стани ако искаш и ди джея на форума хи хи :)
Аре чао от мене и умната ....Ако не ...Русата  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, dzaabo написа:

ПС : Между другото ти не се опита да помогнеш а само задаваш тъпи въпроси при положение че всичко е обяснено ТОЧНО и ЯСНО !

Нищо не е обяснено ясно и точно, защото нищо не си обяснил ясно и точно, келеш такъв.
За да може да се помогне, трябва да стане изключително ясно какво точно е правено в момента, в който се е случил проблема.
Кой е бил тоя софтуер, който си ползвал и т.н
Ако си мислиш, че Емил Костов се е опитал да ти помогне, къде всяка втора дума му е сервиз - в голяма грешка си.
И внимавай с тона. Аз задавам тъпи въпроси и ще ставам джедай. Даааа...
Само че съм инженер и щом питам - има причина.
Ти като си по-умен ги хвърляш телефоните в стената.
Има програматори, но ти нямаш уменията да работиш с тях.

преди 4 часа, dzaabo написа:

И как ще го програмираш като не разпознава и не приема никакви устройства ???

С ПРОГРАМАТОР. Програмираш паметта с ПРОГРАМАТОР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Питоня написа:

Нищо не е обяснено ясно и точно, защото нищо не си обяснил ясно и точно, келеш такъв.
За да може да се помогне, трябва да стане изключително ясно какво точно е правено в момента, в който се е случил проблема.
Кой е бил тоя софтуер, който си ползвал и т.н
Ако си мислиш, че Емил Костов се е опитал да ти помогне, къде всяка втора дума му е сервиз - в голяма грешка си.
И внимавай с тона. Аз задавам тъпи въпроси и ще ставам джедай. Даааа...
Само че съм инженер и щом питам - има причина.
Ти като си по-умен ги хвърляш телефоните в стената.
Има програматори, но ти нямаш уменията да работиш с тях.

С ПРОГРАМАТОР. Програмираш паметта с ПРОГРАМАТОР.

Нахрани ли го :)  В интерес на истината наистина има как, но не в домашни условия. А в сервиза няма смисъл предвид модела. То за това е стигнал телефона на автора до ръчичките де. А пък той ако знаеше и имаше как нямаше и да я има тая тема. Той и така реагира сигурно щото телефона вече си е заминал и не му се и слуша. Доста често става така с темите във форума. Докато ги види някой дето да напише нещо полезно и автора не е изчакал. То не е като да се обадиш по телефона и да ти отговорят веднага. Трябва да се изчака за да може евентуално някой да отдели от времето си да прегледа форума и да попадне на темата. 

OFF:. Вземи го смени това "гордостта на форума" че им извади очите :)  Aз съм Дон ама никой не ми прави забележки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, eminem_vr написа:

Нахрани ли го  

Да, защото трябва да вадя думите с ченгел, а после съм бил и виновен.
Аз тия процедури ги правя на лаптопа. Лаптопът има батерия и няма такива инциденти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.