Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Антивирусни програми не ползвам защото ползвам много програми с кракове.

Имам няколко лаптопа на XP,7-ца и 8.1.

Хванах вирус на една флашка,не разбрах от къде.Вируса барнах или на XP или на 7-ца.

Като включа флашката в компютъра ми излиза шорткът,като цъкна на иконата виждам съдържанието на флашката.

Включих флашката на 8.1 с цел вградената антивурусна да помогне,ама като цъкна на иконата излиза съобщение за малваре и не мога да видя файловете на флашката,не се отваря.

Изтррих гадната икона но не мога да видя файловете на флашката.Там са около 2 гигабайта.

Преинсталирах 7-цата и не ми се иска да пробвам там.

Има ли някакъв начин да спася невидимите файлове на флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Linux Live CD. Може да имаш успех да си преместиш файловете. След това - пълен формат на флашката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото ме изнерви този вирус!

А този вирус само по флашките ли е или и на харда си го има?

Редактирано от ivan_pop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както не ползваш антивирусни, и като те гледаме колко разбираш, сигурно си напълнил всичко покрай тебе с вируси и миньори/шпиони. Направи една чиста инсталация, сложи си хубава антивирусна и примерно MalwareBytes и сканирай всичко (флашки, дискове).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Радослав Матев написа:

Както не ползваш антивирусни, и като те гледаме колко разбираш, сигурно си напълнил всичко покрай тебе с вируси и миньори/шпиони. Направи една чиста инсталация, сложи си хубава антивирусна и примерно MalwareBytes и сканирай всичко (флашки, дискове).

Чиста инсталация съм направил.Антивирусна няма начин да ползвам.Антивирусна не ползвам поне от 5-6 години,вирус за последно бях хванал преди около 2 години.

Аз като те гледам нищо не разбираш от това дето аз разбирам.Направо ти се чудя защо защо понякога зе захващаш с неща от които не разбираш?!:no-no:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти като си много умен се оправяй сам, какво пишеш по форуми да искаш помощ като пак си знаеш твоето?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Чиста инсталация съм направил.Антивирусна няма начин да ползвам.Антивирусна не ползвам поне от 5-6 години,вирус за последно бях хванал преди около 2 години.

Аз като те гледам нищо не разбираш от това дето аз разбирам.Направо ти се чудя защо защо понякога зе захващаш с неща от които не разбираш?!:no-no:

И без антивирусна може да хванеш ако имап вирус, ама ти трябва малко познание, как и коя програма да използвша. А щом знаеш толкова много не бих ти помогнал.

П.С - Антивирусна няма начин да ползвам - Защо ? По - тъпо нещо никога не бях чувал. Дори не ми е смешно, а жално и трагично..... 

Ти преди две години си хванал вирус, а тоя от къде е от преди две години ли ? 

преди 13 часа, ivan_pop написа:

Включих флашката на 8.1 с цел вградената антивурусна да помогне,ама като цъкна на иконата излиза съобщение за малваре и не мога да видя файловете на флашката,не се отваря.

Погледни са колко глупости имаш в едно изречение. ОС 8.1 с вградена антивирусна, може ама в друг живот. Това е защитна стена, макар че повечето го ползват наистина като антивирусна, но те ползва стабилни сайтове, които знаят, че няма да има опасност за вируси и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не твърдя и никъде не съм написал,че разбирам!Ако разбирах и знаех как да си реша проблема нямаше да питам тук.

Все пак благодаря за отговорите!

П.П.:Не знаех,че този форум е само за професионалисти,за което се извинявам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти продължавай да се заяждаш и после да не се чудиш, че никой не ти помага и ти отговаря със същия тон. Казахме ти какво да правиш, има си и специална тема за вируси и подобни работи. Хем си вирусолясал, хем се мъчиш без антивирусна - с пръдня боя да правиш - ами незнам това как може да стане. То ако беше така хората нямаше да го пишат този антивирусен софтуер. И аз съм без антивирусни, спрял съм дефендър и всичко подобно, и аз ползвам програми и игри с кракове, но като видя зора слагам антивирусна или MalwareBytes както ти писах по-горе и като си свърша работата с тях ги махам. Освен това си има начин да не проверяваш папки, където са ти кракове и т.н., както и да зададеш на антивирусната какво да трие и какво да оставя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Аз не твърдя и никъде не съм написал,че разбирам!Ако разбирах и знаех как да си реша проблема нямаше да питам тук.

Все пак благодаря за отговорите!

П.П.:Не знаех,че този форум е само за професионалисти,за което се извинявам!

Не е там проблема. Когато се обръщаш за помощ към даден човек и не само, трябва да се вслушваш в неговите съвети за да си оправиш проблем, а не да отваряш голяма "уста" срещу него. И за да не си мислиш за голям ще ти кажа нещо. Преди всички бъди човек ! И за да не излиза, че не искам да ти помогна, ни най - малко разбира се, все пак ще ти кажа един съвет. Не съм провесионалист, просто се уча от грешките си !

http://www.mcshield.net/download.html

Теглиш и при всяко вкарване на флашката е сканираш ! Е начи не било трудно, може и бе антивирусна нали ? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като MCShield си свърши работата ще се появи лог файл, който искам да публикувате в следващия си коментар.Четейки темата имам основание да мисля че не само флашката ви е заразена , ами и компютъра ви ...!

• още нещо от настройките  натиснете върху BulletProof  - Apply - OK

3.JPG

Благодаря..! :)   

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, KoiAzLiWe написа:

Аз този проблем го оправих с това http://www.shortcutvirusremover.com/

Това ми помогна и на мен.

Благодаря!

Не ползвам антивирусна защото ползвам много програми с кракове.Като имам антивирусна,тя трие краковете,това съм го пробвал!

Благодаря на всички за отговорите и съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трие ти мозъка май, толкова можеш да ползваш програми... Прочете ли по-горе съм написал какво се прави? А и с тези кракове, дето ги ползваш, кой знае колко вируси и шпиони имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

След като MCShield си свърши работата ще се появи лог файл, който искам да публикувате в следващия си коментар.Четейки темата имам основание да мисля че не само флашката ви е заразена , ами и компютъра ви ...!

3.JPG

Благодаря..! :)   

За съжаление форматирах преди да прочета този пост!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ivan_pop написа:

Това ми помогна и на мен.

Благодаря!

Не ползвам антивирусна защото ползвам много програми с кракове.Като имам антивирусна,тя трие краковете,това съм го пробвал!

Благодаря на всички за отговорите и съветите!

Няма просто как да ти трие краковете. Програма(Антивирусна), следователно всяка има така наречените "изключения", след като се изключат нищо няма как да ти изтире или каквото и да било. Още повече, че само от поста ми става явно защо си бъкан с вируси. Може и повече от един вируси да са. Тая машина се чудя как още върви. Ти за вирус, злонамерени файлове и т.н. не проверяваш ли.... Странно от всякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KnoX написа:

Няма просто как да ти трие краковете. Програма(Антивирусна), следователно всяка има така наречените "изключения", след като се изключат нищо няма как да ти изтире или каквото и да било. Още повече, че само от поста ми става явно защо си бъкан с вируси. Може и повече от един вируси да са. Тая машина се чудя как още върви. Ти за вирус, злонамерени файлове и т.н. не проверяваш ли.... Странно от всякъде.

Съгласен съм със всичко написано в темата.Освен това не се правя на умен,тъп съм като галош,зная го и си го признавам.

В първия си пост зададох конкретен въпрос и той беше:"Има ли някакъв начин да спася невидимите файлове на флашката?"

На така зададения конкретен въпрос ми отговориха само двама човека,KoiAzLiWe и KnoX!

Още веднъж благодаря на всички и моля темата да се трие!

• Тъжен 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

А защо да се трие темата..? Не разбрах....?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ivan_pop написа:

Съгласен съм със всичко написано в темата.Освен това не се правя на умен,тъп съм като галош,зная го и си го признавам.

В първия си пост зададох конкретен въпрос и той беше:"Има ли някакъв начин да спася невидимите файлове на флашката?"

На така зададения конкретен въпрос ми отговориха само двама човека,KoiAzLiWe и KnoX!

Първо темата няма смисъл да се трие, тъй като може да помогне на много хора, ако им се случи това. Второ  трябваше да сканираш с програмата. Така наречените "невидими"файлове са най - вероятно, са от вируса по този начин. Тази програма е много полезна. Трябваше да сканираш с нея и да почистиш след това. Или просто да дадеш лога на някой от нас за да ти помогне. До колкото разбирам от писаното ти не си направил това. И един съвет от мене, провери си машините, тъй като спомена, че имаш три, дали вируса не е разпространен и на тях, защото такава бъркотия ще стане, че накрая няма да знаеш от къде идва инфекцията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.09.2017 г. в 15:05, icotonev написа:

Това Bulletproof не ме кефи защото маркира тук.

MCShield.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирах един външен хард с MCShield и показа това.

Какво да правя сега че да не загубя файловете на диска и да стане той безопасен?

2017-10-01 at 09-56-30.png

New Text Document.txt

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

Сканирах един външен хард с MCShield и показа това.

Какво да правя сега че да не загубя файловете на диска и да стане той безопасен?

2017-10-01 at 09-56-30.png

New Text Document.txt

Ти си адски тежък случей за тука - зарежи направо...... Ние ти казваме какво да правиш, ти какви ги вършиш. 

Както са казали хората, разлика между теб и нас е от тук до небето, а може и по - нагоре. Спирам да пиша, тъй като се уверих, че скоро време няма да стигнем до единогласие и ще си пиша ей така само. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KnoX написа:

Ти си адски тежък случей за тука - зарежи направо...... Ние ти казваме какво да правиш, ти какви ги вършиш. 

Както са казали хората, разлика между теб и нас е от тук до небето, а може и по - нагоре. Спирам да пиша, тъй като се уверих, че скоро време няма да стигнем до единогласие и ще си пиша ей така само. 

Аз разбрах че съм тежък случай.Ама все пак искам да се променя и да стана по-малко тежък случай!

Ако не съм за тук,може ли някакъв линк къде да търся помощ?

Ако пък не получа никаква помощ или линк,моля адмистратора да ми трие акаунта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускай на всички компютри линукс live cd и гледай всички хардове и флашки за autorun.inf . Отваряй файла с текстов редактор и гледай към коя папка и файл сочи и ги трий. За да не се изпълнява autorun.inf трябва уиндоусите да са с последни обновявания, или да се промени ръчно настройката в регистрито по отношение на отваряне на носители. Същото го прави и combofix , но може да ти затрие някои от безценните кракове :D . Откъде си го лепнал това - може би от някой от многото кракове, всъщност намирането на източника може да е най-трудната задача. Ако имаш телефон който си закачал към някой комп, трябва да прегледаш и него. Не можеш да си видиш файловете защото осмицата засича вредния autorun.inf и блокира достъпа до флашката. След почистване от него и свързаните с него файлове, ще можеш да ги видиш. А също и от линукс ще можеш да ги видиш.

Редактирано от Петър С. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.