Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От години гледам разни модели в тоя ценови диапазон, но в един момент трябва да купувам...вероятно около Коледа, когато може и някое намаление да се появи. Общо взето всеки производител си има по 1-2 модела в тоя диапазон, има си модели всяка година, но аз искам да си взема към днешна дата телевизор, модел 2017. Знам, че някои излизат около Коледа и се водят модели 2018, но...тогава ще му мисля. Та какво според вас е важното за един телевизор, струващ 2500 лева или максимум 2800-2900? Според мен на пръв прочит ми трябват всякакви интерфейси. Не искам да пренебрегевам нищо. Зарибиха ме и гласови команди на български език при едно Сони. Какво мислите за тях и как по принцип действат при телевизорите? Като при колите ли е, щото моята кола от 2011-та е с гласови команди, но на английски. Действа с натискане на бутон. Тогава спира всякаква музика и чака команди. При телевизорите така ли е? Ако е така, не мисля, че е удобно, макар че ако нацеля бутона в тъмного, ще е удобно. Това сони 2500 лева го гледам в ТП. Искаше ми се и 3D,  ама гледам, производителите зарязват 3D,  та и аз може да го зарежа. Заради едно 3D  не искам стар модел. Задължително да е последен модел.  И още нещо ме гложди. Всеки производител си има изчисления за "херците", без никаква логика. Там как стои въпроса и доколко са важни, щото сегашния ми Шарп за 330 лева, модел 2016, е зле при спортни предавания. Искам да не ми се размазва примерно топката или автомобилите като се движат, респективно рекламите, покрай които минават. Дразни ме и сякаш ми се повдига нещо от вътре и ще повърна. Затова питам, какво е значението на това опресняване. Ходих, гледах телевизори, но картината ми изглежда еднаква, щото и пускат все някакви рекламни клипчета на папагали и изгледи. Ама мен това не ме интересува, а как е при спортни предавания, щото вземам телевизора за спорт, не за филми. Филмите е ясно, че зависят от оператора и качеството на компресията, ако има таква. Също и от годината на производство. Там и да искам идеала, няма как да стане. Само че при едно директно предаване на Formula 1  е различно, както и на един футболен мач.  И не искам предложения - вземи си тоя модел от 2015-та, защото посмъртно няма да взема модел 2015.  Друго, което искам, е да има доста добър звук, без да давам излишни пари за допълнително озвучение. Гледам има модели с озвучение от Harman/kardon  и честно казано, Шарпа ми е с такова и е доста по-добро от другото ми LG , струващо 100 лева повече.  Обаче и там въпросителна...кое точно е най-доброто озвучение? 

Щеше ми се OLED, ама за година и нещо цените стигнаха само до 3800-3900 лева, а такива пари засега не ми се дават. Надявах се да паднат малко за година, но реално нищо не е паднало. Само дето вече почти всички производители предлагат OLED. Преди бяха само LG.

А ако никой не ми даде съвети, ще търся сам решение на проблемите си. Засега имам време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OLED го остави на страна, шанса за изгорял пиксел е по - голям от колкото при LCD/LED а гаранцията важи ако имаш определен брой изгорели пиксели в някаква област. Т.е. ако имаш 5-6 изгорели пиксела разхвърлени по ТВ, ще си го ползваш така.

Гласовите команди за мен са глупост, особено както се предлагат в момента, с бутон на дистанционното. То докато натисна бутона и докато кажа на ТВ някаква команда, просто ще си сменя канала с дистанционното.

Относно Hz, там е трудно да разбереш реалните Hz на телевизора. Всеки производител си измисля някакви цифри вече. Иначе поне 100Hz за да се гледа добре съдържание с високо качество. Само че ще трябва да се чете допълнителна информация за моделите, но предполагам че няма телевизор за 2000+ лв който да е с 50Hz панел :) 

Конкретни модели ще ти предложат колегите, предполагам :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, TheDarkAngelOfHope написа:

То докато натисна бутона и докато кажа на ТВ някаква команда, просто ще си сменя канала с дистанционното.

То и при колата ми е така, но примерно вечер като легна и не мога да нацеля бутоните, а примерно съм се сетил че не съм настроил будилника на телевизора, предполагам ще е удобно само с един бутон и извикване на менюто за настройка на времето. Ако има такава опция де, защото предполагам не всичко може да се управлява с глас. Сега ми е мъка като в тъмното се сетя, че не съм си настроил времето. Почвам да търся бутони и става една... а те в тъмното всички си приличат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич , извинявай ,но телевизор не се купува около Коледа, когато цените са наблъскани и се чисти боклука от рафтовете за идване на БАШ новичките технологии още на 1 януари.

Второ ТВ аз подбирам не по фактор цена , защото м/у 1200 лв и 2500 лв няма никава разлика в качеството на цветовъзпроизводство

искаш 55 инча те сега са точно на 1120 лв .мисля.За мен най добри екранни матрици при телевизорите в момента и без аналог прави Самсунг .Той прави и при мониторите най добрите ...та основни параметри при телевизор ,които бих гледал са

1-качеството,острота и контраст на изображението,добра осветеност

2-Пълно покритие на Adobe RGB RGBs гамата

3-Визуални ъгли 178 градуса по вертикала и хоризонтала.задължително за да не чезне картина ако мръднеш 1 градус вляво/вдясно

4-HDR 10 ,20,50 колкото повече толкова по детайли в тъмните сцени.Добро изобразяване на черното и бърз процесор за да може да изчисли сцените...Херците поне 100 всичко над 100 е маркетингов трик и екстраполира 100 херцова картина или 120 така ,че е без съществен принос.3Д е напълно архаична според мен технология можеща само да докара на теб и децата ти епилептични пристъпи и визуален дискомфорт .

Ако искаш да не ти се размазва топката на 55 инча по мое скромно мнение изчакай 2018 моделите на Самсунг там квантови точки и едно друго по добро HDR и по бързи процесори ,които нямат нужда да мажат картината или да бавят в антиалайзинга и си вземи ТВ то баш в разгара на летният сезон кога налепят всички жълти етикети с 24 % надолу от цените на всички нови модели и за спестените 1500 лв си сглоби една Райзен 1700 конфигурация ... :-) тва е в общи линии и много важно Гаранцията ....Добър звук от телевизор с  вградени недей чака Вземи си за 100 лв некакви свестни Лоджитечи или нещо от сорта ще ти вадят в пъти по добър от вградения в телевизора звук

Редактирано от Julian Clark (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.