Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, седнах онзи ден да сглобя ново PC и понеже бая време е минало от последното реших  да се консултирам за чаркалаците дет' мисля да слагам. 
Целта на машинката е да изкара 3-4 години и при потенциални ъпгрейди да се сменя минимален брой чаркалаци. Предполагам, че ще мина на 6gb версия за GPU и се чудя дали да не добавя едно SSD, но бюдежда и в момента е на предела. Конфигурацията в момента илиза 1670 лв, ако имате по-добри идеи ще се радвам да ги прегледам, а за момента PC-то:

Ryzen 5 1600,  Asrock AB350M 90-MX,
Gigabyte GTX1060 3GB mini ITX,
Western Digital 1TB,
Crucial SO-DIMM 16GB,
EVGA 600W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избраната рам е за лаптопи и не е съвместима.

Същата цена но по-добро охлаждане и по-голяма гаранция - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-amp-zt-p10610e-10m

По-голяма гаранция - http://www.vario.bg/seagate-barracuda-compute-1tb-st1000dm010

п.с. Ако няма да има стрийм спокойно може да вземеш R5 1500Х.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание за рам-та, а за low-budget SSD и RAM към кои да се насоча? Също така разликата между 1500x и 1600 не е ли минимална? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася до игрите за това казвам че може да си спестиш парите. Има значение ако има стрийм. 

Ако кажеш някаква примерна сума може да ти препоръчам нещо. Имай предвид че цените и на двете ще продължат да се дигат вкл. догодина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Zagazu написа:

Колеги, седнах онзи ден да сглобя ново PC и понеже бая време е минало от последното реших  да се консултирам за чаркалаците дет' мисля да слагам. 
Целта на машинката е да изкара 3-4 години и при потенциални ъпгрейди да се сменя минимален брой чаркалаци. Предполагам, че ще мина на 6gb версия за GPU и се чудя дали да не добавя едно SSD, но бюдежда и в момента е на предела. Конфигурацията в момента илиза 1670 лв, ако имате по-добри идеи ще се радвам да ги прегледам, а за момента PC-то:

Ryzen 5 1600,  Asrock AB350M 90-MX,
Gigabyte GTX1060 3GB mini ITX,
Western Digital 1TB,
Crucial SO-DIMM 16GB,
EVGA 600W

Бих променил няколко неща.Не си написал какъв е бюджета, с който разполагаш,но не е необходим захранващ модул от 600 вата.Смяна на графичната карта с друга версия например MSI GTX 1060 Gaming X или EVGA GTX 1060 FTW .Избора на дънна платка не е много подходящ,има няколко по-качествени модели чиято цена е само 30 лева над тази на Asrock AB350M 90-MX  .

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си сложил кутия към това което смяташ да поръчваш.Ако не смяташ да стриймваш е по- добре да вземеш 1500х + rx580.

Ето какво ти предлагам:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
ASROCK AB350M PRO4 AM4 1 155.21 лв. 155.21 лв.
AMD RYZEN 5 1500X 3.7GHZ AM4 1 368.92 лв. 368.92 лв.
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010 1 93.95 лв. 93.95 лв.
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 145.69 лв. 145.69 лв.
Междинна стойност: 763.77 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 12.36 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма

Обща стойност: 751.41 лв. с ДДС

+

Междинна сума: 761,80 лв.
ДДС (20%): 152,36 лв.
Крайна цена: 914,16 лв

Общо 1666лв. ( и още към 30 за доставка) а като първи ъпгрейт да добавиш ссд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинката ще се занимава с gaming (първите няколко години на high после няма да е драматично дори да минем на mid to low settings) и video editing поради freelance side project. То и от там дойдоха финансите. Стрийм няма да има, но и аз съм човек и gaming ми се иска да е на ниво поне първите няколко годинки. Бюджета е около 1500 кинта, но ако разликата си заслужава може да се движа с едни +/- 200 лв. Като истинските българин колкото по-тънко мина без качеството да пада прекалено много толкова по-добре. :D  Не бях добавил кутия защото там е твърдо решено, че ще е DeepCool ATX KENDOMEN. На голяма аванта ще се взима и доста вента могат да се накачат, ако ми е толкова голям зор в последствие. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK AB350M-HDV 90-MXB3P0-A0UAYZ - 132.00ЛВ
THERMALTAKE GERMANY SERIES MUNICH 430W ATX 2.3 W0391RE -  91.00ЛВ. ( Не видях лоши мнения при този тип low-budget машини за тази серия)
SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB ST1000DM010 -  99.00ЛВ. 
ZOTAC GEFORCE GTX 1060 3GB AMP! ZT-P10610E-10M - 449.00ЛВ. 
AMD RYZEN 5 1600 YD1600BBAEBOX - 421.00ЛВ.  
Обща сума към момента  1,192.00ЛВ.  -
Ако тия чаркалаци са приемливи остава ССД (За по 100-120 кинта има на Kingston и SanDisk и Samsung в  Emag-a) и няква ram. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай за това дъно ако не можеш да си позволиш Про 4 - http://www.vario.bg/asrock-ab350m-90-mxb580-a0uayz

SSD - http://www.vario.bg/adata-ultimate-su800-128gb-asu800ss-128gt-c

Рам - http://www.vario.bg/teamgroup-t-force-dark-rog-dimm-kit-16gb-tdrrd416g3000hc16cdc01

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Adata или Samsung на една и съща цена са и с една и съща гаранция. За RAM-та си спомням годините като бяха две за лев, но 320 дори в момента не е ли много? Също не следя изискванията, но 8gb не е ли по-изгодно на първо време, а ако закъсам в последствие да добавя още една плочка? 

преди 24 минути, Roujin Z написа:

Разликата между това дъно и ASROCK AB350M-HDV 90-MXB3P0-A0UAYZ каква трябва да е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти самият си избрал 16ГБ за това ти препоръчвам толкова а и при положение че цената ще продължи да се покачва и догодина надграждането едва ли ще е по-изгодно.

Скопен вариант на Про 4 докато при HDTV и фазите са по-зле тоест е още по-скопено но има изходи за вгр. графика (с каквато не разполагаш) иначе щеше да е още по-евтино.

Производителите на SSD имат различни модели така че на така зададен въпрос не мога да ти отговоря но Самсунг никога не са изгодни освен ако не говорим за промоция.

Гаранцията е обвързана с условия така че не е само до годините които пише. Виж му спецификациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варио доставката е безплатна над 200 лв. тоест дори само рам да поръчаш ще е безплатна.

В Никем е над 1 000 лв. тоест разлика в цената с тая първата няма да има.

Втората от Емаг е по-евтина но е възможно най-базовата (2133MHz) а и е единичен модул (губиш двуканалния режим) тоест е нормално да е по-евтина. 

UV400 не е лошо но тук е по-евтино с 10 лв. - http://www.vario.bg/kingston-ssdnow-uv400-120gb-suv400s37-120g

Ако ще е 130 лв. гледай за Х400 - http://www.vario.bg/sandisk-x400-128gb-sd8sb8u-128g-1122

Модела на Самсунг нищо не ми говори. Едва ли блести с нещо но цената му в момента е нормална и е вариант. За 150 лв. би било набутване понеже има много по-добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами открай време си е така. Като отвориш количката си пише "безплатна доставка"  или  "по тарифа на куриерската фирма".

http://nikem-bg.net/cart/56692p1rf.html

п.с. Между другото и в Емаг доставката не винаги е безплатна но не съм сигурен за условията.

https://www.emag.bg/kutija-fractal-design-focus-g-bjal-cheren-middle-tower-bez-zahranvasht-blok-bjal-cheren-fd-ca-focus-wt-w/pd/DM7C0NBBM/

Примерно кутия над 100 лв. като се добави в количката изписва 5 лв. за доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Емаг под 50 лв. се заплаща доставка( 3.80) а над 50 лв. е безплатна за всички артикули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

В Емаг под 50 лв. се заплаща доставка( 3.80) а над 50 лв. е безплатна за всички артикули.

В момента при направена поръчка начисляват 4.99 при определени артикули на стойност под 150 лева.Ако направиш отделни заявки на продукти ще ти начислят такса за доставка за всеки продукт при условие,че са под тази граница.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

В момента при направена поръчка начисляват 4.99 при определени артикули на стойност под 150 лева.Ако направиш отделни заявки на продукти ще ти начислят такса за доставка за всеки продукт при условие,че са под тази граница.

Поръчаните продукти, предлагани от eMAG, се доставят в цялата страна, чрез куриер на Econt, Рапидо и Европът до вратата на посочения от получателя адрес. Поръчки до офис на куриера се доставят от куриерска фирма Еконт. Клиентът използва услугите на доставчика, посочен от eMAG или Marketplace партньорите, без опция да избере друга фирма за доставка.

Продуктите са в оригиналната си запечатана опаковка от производителя.

Цената на доставка за продукт eMAG на/над стойност 50 лв. (с ДДС)  е БЕЗПЛАТНА!

Считано от 1.07.2017 г. за поръчки под 50 лв. (с ДДС) ще бъде добавена цена за доставка от 3,99 лв. (с ДДС).

Можеш да избереш датата на доставка по един от следните начини:
1.    Можеш да поръчаш доставка до най-близкия офис на Econt и да вземеш пратката в удобно за теб време.
2.    При пристигане на пратката в местния офис на Econt Express  при разпределянето ѝ на куриер, ще получиш СМС с номер на товарителница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно и точно за това горе дадох пример с кутия която струва 104 лв. Цялата им работа на румънците е мърлява.

f12d117138e1cef3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май бъркате стоките които предлагат Емаг със стоките предлагани от партньорите им.

преди 10 минути, Roujin Z написа:

Не е вярно и точно за това горе дадох пример с кутия която струва 104 лв. Цялата им работа на румънците е мърлява.

Кутията за която си дал линк се предлага от Ардес и за това има доставка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз я поръчвам от Емаг а не от Ардес. Ако не я предлагат да я разкарат от сайта си.

Като поръчвам от Никем не ми обясняват от къде са взели артикула и как трябва да плащам доставка щото едното е от еди къде си.

п.с. И при положение че кутията се предлага по-евтино в Скай цялата работа да се минава през Емаг за да купя нещо от Ардес за повече пари е някъв връх на малоумието.

И със SSD-то е същата работа въпреки че доставката е безплатна (10 лв. отгоре тоест и да плащам доставка пак ще е двойно по-малко). Общо-взето подбират най-неизгодните оферти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разчитат, че хората няма да седнат да търсят други оферти и мнения, а за второто съм благодарен! Доста ми помогнаха да не кажа, че смених почти всичко и пак е за приблизително същите пари xD 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.