Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от 2-3 дена имам странен проблем със мобилния интернет имам в предвид че 4G дори и 3G на самия телефон нямам а само едно H+ пробвах със настройки от самия оператор не се получава... какво да правя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има проблем с обхвата. Тествай на друго място. Другия вариант е да си си изхабил мегабайтите и директно минаваш на 2G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

H = HSDPA / High-Speed Downlink Packet Access. По-бързо е от 3G.
За 4G ти трябва съвместима 4G SIM карта. 

В какъв режим е телефона в настройките ? (Настройки > Мобилни мрежи ... )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Емил Костов написа:

Може да има проблем с обхвата. Тествай на друго място. Другия вариант е да си си изхабил мегабайтите и директно минаваш на 2G.

Навсякъде в Лондон ми е така както написах от 2-3 дена няма 3G дори 4G ако има се появява за 4-5 секунди и изчезва. не съм ги изхабил имам още 4000 MB а след това автоматично се зареждат в телефона още 15 000MB на практика няма логика.

преди 46 минути, Freem@n написа:

4G/3G/2G 

преди 51 минути, Freem@n написа:

4G/3G/2G

преди 1 час, Емил Костов написа:

В цял Лондон ми е така със H+ по някой път се появява 3G за 4-5 секунди и изчезва. 4000 MB имам а след като свършат автоматично се добавят още 15000MB няма логика да е от МБ-тите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, abvd написа:

Навсякъде в Лондон ми е така както написах от 2-3 дена няма 3G дори 4G ако има се появява за 4-5 секунди и изчезва. не съм ги изхабил имам още 4000 MB а след това автоматично се зареждат в телефона още 15 000MB на практика няма логика.

4G/3G/2G 

Като за начало звъни на оператора си тук в БГ, за да видят как се презентира картата в мрежата. Той ще знае дали проблема е от негова страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, abvd написа:

Вчера говорих с приятел в Лондон и за 15 минути разговорът ни прекъсна три пъти.
Самият той каза, че обхвата нещо не е като хората ден-два.
Не знам на кой оператор е, нито съм го питал за интернета как е.
Просто за сведение го казвам.

пп. Закачете се към друг оператор в роуминг да видите и той ли е така зле.
Пробвал ли сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 08/10/2017 в 8:33, algor написа:

Вчера говорих с приятел в Лондон и за 15 минути разговорът ни прекъсна три пъти.
Самият той каза, че обхвата нещо не е като хората ден-два.
Не знам на кой оператор е, нито съм го питал за интернета как е.
Просто за сведение го казвам.

пп. Закачете се към друг оператор в роуминг да видите и той ли е така зле.
Пробвал ли сте?

принципно поради голямото потребление в Лондон на интернет дори и да се закача за друг оператор не е гаранция че няма пак да прекъсва. Не съм пробвал файда няма :)

на 07/10/2017 в 19:18, Емил Костов написа:

Като за начало звъни на оператора си тук в БГ, за да видят как се презентира картата в мрежата. Той ще знае дали проблема е от негова страна.

Не ползвам български оператор. Звънях на lycamobile но те не вдигат никакви ги няма :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, abvd написа:

принципно поради голямото потребление в Лондон на интернет дори и да се закача за друг оператор не е гаранция че няма пак да прекъсва. Не съм пробвал файда няма :)

Не ползвам български оператор. Звънях на lycamobile но те не вдигат никакви ги няма :D

Лондон е град с голяма плътност на потребителите. А и всяка клетка има ограничен брой дейтаканали и след като се ползват всичките отказва дейта канал на терминала ви. Заради това се свързвате към канал в по-отдалечена клетка и съответно получавате и по-ниска скорост и по-нестабилна връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имайте предвид , че услуги от типа на Lycamobile, Lebara и подобни не са приоритетни в мрежите на операторите, и при най-малко претоварване (каквото не е изключено в град като Лондон) най-спокойно си мята на 3G не , ами и на 2G може да те закопае. Аз в Германия съм имал взимане-даване с Lebara и Lyca, ползват мрежите на T-Com (Deutche Telekom или бившия им T-Mobile). Мята като лудо и сменя 2/3/4G за минута по два пъти , отделно въпроса е как се отразява на батерията. 

Вземах си карта на самите T-com и проблема се реши. Даже VoLTE си имат, не мята на 3G при разговор. 

Тези "международни" оператори са виртуални и ползват чужди мрежи с нисък приоритет, затова предлагат и ниски цени с доста минути. Стават за разговори, но не и за данни - поне не пълноценно, както оригинална карта на местен оператор. Допълнително, че скоростите им са и ограничени , пак по причината, че ползват чужди мрежи - Lycamobile Германия беше ограничено до 21mbit/s , при положение, че в същата мрежа с T-Com карта на тест правя над 70-80 mbit/s 4G. 

А и не виждам смисъл вече от такива карти - идваш тук и подписваш една карта с неограничени, те могат да се ползват като национални и от чужбина (новите изисквания от ЕС). На практика след като имаш неограничени национални минути към 3-те наши оператора, слагаш картата в някое телефонче само за разговори, и звънкаш неограничено и безплатно за 20-тина лева в БГ, вместо да хабиш по ваучери за минути към Lyca и др. виртуални "международни. Аз така за съм захабил месец преди да влязат тези изисквания 70 евро по ваучери за около 2000 мин. общо, което са 140 лв. грубо. След изискванията направих един договор и сега кефа е пълен - 26 лв. (13 евро) неограничено към БГ. 

Влизат ти и някакви GB , според плана - при мен 8.1GB са за ползване и роуминг, конкретно в Германия закача стабилно към Vodafone 4G (МТелска карта). 

Редактирано от X.S.09 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.