Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос. Възможно ли е от стар магнетофон Юпитер 202 , да си направя аудио усилвател? Някой правил ли си е опити? Някой има ли схеми на този магнетофон?

Редактирано от Ivailo Nikolov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без абсолютно никаква преработка може да се ползва за усилвател. Ако не можеш да се оправиш и на схема ще се ДЗвериш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Филипов написа:

И без абсолютно никаква преработка може да се ползва за усилвател. Ако не можеш да се оправиш и на схема ще се ДЗвериш. 

Ами искам да прехвърля нужните стъпала в друга кутия, за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да искаш. друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш.

Край на цитата.

Ако знаеше откъде върви тока и имаше поне минимални познания, нямаше да има тази тъпа тема.

Подсказка: Купи си готово изделие или поне китче за да се пробваш. И не чупи вече направеното. Платките са високи и няма да ги вкараш в подходяща кутия. Освен това са на куплунзи, подобни на компютърно дъно върху друга платка и хептен няма да се оправиш. Както и с отделното захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юпитер-202-стерео от 1974 година,с номинална изходна мощност 2х1 вата...?От това какъв аудио усилвател ще правиш?За компютърни колонки ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш. Германиеви транзистори П217 на 40V захранване, вади поне 20 вата истински, които са равни на поне 100 "китайски". И колоните към него свирят доста прилично. Следващия "Каштан" дори има и позиция за изключване на двигателя и остава само усилвател. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎10‎/‎11‎/‎2017 в 17:46, Ivailo Nikolov написа:

Ами искам да прехвърля нужните стъпала в друга кутия, за това.

Не разваляй магнета.

Ако искаш да си направиш усилвател има хиляди китове и схеми на усилватели. Ако ти е кеф на транзистори или интегрални. Мощности също разнообразни, каквито ти трябват. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Потребител №1
      Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
    • от sanyo22
      Здравейте, колеги! Ще си купувам бас говорител Pioneer TS-W3003D4 и искам да питам какъв усилвател да си взема за нея. Искам пак да е Pioneer,  за да са комплект.  Плеърът ми е Pioneer DEH-1901UB. Благодарярително на всички!
    • от Jesus Kostov
      Здравейте
      В колата имам един усилвател "Thunder TCA-2040" и изглежда има някакъв проблем, бас касата ми пръщи и се чува много гадно като увелича лекичко, таа сега мисля да го сменям с един друг и искам мнението ви за него, ако някой е имал същия или просто знае за какво става въпрос да пише "HAITAI A-2400" се казва.
      Благодаря предварително
    • от teodor kirilov
      здравейте! имам следния проблем: колоните са свързани с усилвателя точно и всичко е добре, свири нормално. след 5-10 минутки реших да увелича на 50% добре, но когато удари бас, db-децибелите бяха над 100 и колоните изведнъж спряха да работят но това не ми е проблема проблема ми е усилватела на него очевидно му нямаше нищо светеше си но когато го свързах с други колони те не свиреха всичко си беше свързано както трябва не е от захранването нито от кононите, за да съм сигурен пробвах с други колони: ПАК НИЩО! Ако можете да помогнете ще съм благодарен!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.