Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си направя подаръкlaugh2.gif а именно мултимедиен плеър. Много не разбирам от съответната материя, но ще се опитам да насоча към какво се стремя. Плеъра ще се връзва с hdmi към телевизор, ще се гледат от СД до големи блу рей филми по 50гб, 3D също ще се гледа(iso мисля че беше), без вграден хард диск( имам доста флашки та от тях), за предпочитане, да не кажа почти задължително да има USB 3.0 порт. Да има връзка с интернет чрез wi-fi. Сега, дали да е Андроид нямам представа! На цена до 200--250 лева. Общо взето за филми ще се ползва, но ако има някакви екстри по които мога да се заплесна, може и те да са полезни. Също и да питам има ли такива плеъри с вграден тунер, за да изпълняват ролята и на сет топ бокс на старички 10+ години телевизори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни това ревю за Най добри Андроид ТВ Бокс 2017

В списъка са включени по истинските марки ,като: Xaiomi, Trоnsmart, Minix, Ziddo , Nvidia Shield.

Предимството на тях е е че получават ъпдейти, за разлика от китайски боксове със малко буквени имена.

Лично предпочитам Minix, оз изброените.

Ще трябва да си зададете въпроса за какво основно ще се използва, какво съдържание, ще плеейва (4к Full HD),

ще се свързва ли многоаканална система,

имате ли необходимост от повече USB портове.. и

вземате този с характеристиките които Ви харесат.

За да се ползва един ТВ бокс пълноценно ще трябва да се снабдите и с е на AirMouse , за да е по лесно използването му.

Успех в избора!

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето ползвах MINIX, после сглобих едно HTPC с miniItx платка, но вече няколко месеца съм боднал отзад на телевизора едно ODROID C2 с KODI и се родих. Гледам си всичко що е по комповете в къщи по мрежата по Самба. Не съм пробвал блу рей от флашка, (ODROIDчето е само с USB2 портове), но не вярвам да има проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента съм се спрял на това http://mediaplayers.gr/zidoo-x9s/

Имам и тези двете безжични клавиатури +пад, дали ще работят с горепосоченото, нямам идея.

Другият вариант е този https://androidtvbox.eu/himedia-q5-pro-review-android-tv-box-powered-hisilicon-hi3798c-v200/

81wMFKCb7vL._SL1500_.jpg

b60f172d-4121-40c9-8a19-cb04970e41ba.jpg

Редактирано от hitman0013 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zidoo-то е по добре HiMedia Q5 Pro .

Гледайте бокса да е колкото се може с по нов андроид, разбирайте от 6.0 на горе.

Защото някой програми като Kodi-то изискват по нова версия на надроид.

Да не говорим и че системата ще по стабилна с по новият софтуер.

Относно клавиатурата не би трябвало да е проблем да работи под андроид, стига да има USB приемник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.