Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки месец. А защо просто не си вземеш втори рутер ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо трябва да се купува мобилен Интернет от GSM оператор това не мога да разбера?  То тоя I-net ще е направо златен.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, niki292002 написа:

Всеки месец. А защо просто не си вземеш втори рутер ?

И какъв е смисъла от втори рутер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам модем на Виваком 3 Гб , те имат покритие навсякъде и е удобен за хора ,които искат да са в Нета ,но пътуват. Имам договор за 2 години и заплащам 7.90 лв. Можеш да следиш винаги колко си изразходвал . Кой знае какви чудесии с този ограничен трафик не може да се направят , а и скоростта му не е нещо кой знае какво. но за да следиш какво става в Калдата и по новините става!:D

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, А@@@ написа:

И какъв е смисъла от втори рутер ?

Проблема на автора е, че няма WiFi навсякъде в апартамента/къщата. И защо трябва да се забие с доплънителен план, като може просто да си вземе по-бюджетен рутер веднъж и да си има покритие навсякъде, без лимит на бързия интернет ?

Между другото, ако решиш да взимаш втори рутер, викни човек който разбира да го настрои. При връзване на рутер в рутер има няколко особености. (изключване на DHCP на единия от рутерите, или задаването на DHCP range-а на втория рутер извън този на първия, иначе става манджа с грозде)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, niki292002 написа:

Проблема на автора е, че няма WiFi навсякъде в апартамента/къщата

Върнах се пак да прочета началото и не видях да се споменава за домашен проблем.Мисля, че иска да си ходи навсякъде нетбука .

Нека се уточни :rolleyes:

Редактирано от А@@@ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за За това че ми трябва интернет в Офиса а на служебния компютър ни  забранено  в офиса да влизаме д други сайтове освен един два и всичко се следи за това ми трябва 3 г модем за нетбука 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, loranst looa написа:

Става дума за За това че ми трябва интернет в Офиса а на служебния компютър ни  забранено  в офиса да влизаме д други сайтове освен един два и всичко се следи за това ми трябва 3 г модем за нетбука 

Няма ли да те следят, че и за нетбука да правят проблем...

Иначе на Вивакам най-добре по-горе е писал bigiadri...

Съседката беше на Теленор с нетбук и не беше доволна от връзката свърши ли й договора и се отказа.

Доскоро и аз ползвах една вивакомска флашка още от първите без проблем,а един зид ни дели...но вече не ми е нужна и се отказах...

Отиваш в офис и питаш най-добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, bigiadri написа:

Аз ползвам модем на Виваком 3 Гб , те имат покритие навсякъде и е удобен за хора ,които искат да са в Нета ,но пътуват. Имам договор за 2 години и заплащам 7.90 лв. Можеш да следиш винаги колко си изразходвал . Кой знае какви чудесии с този ограничен трафик не може да се направят , а и скоростта му не е нещо кой знае какво. но за да следиш какво става в Калдата и по новините става!:D

Няма такъв модем 3 гигабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш мобилен интернет на телефона можеш да го направиш на точка за достъп и да го ползваш на нетбука. Предполагам, че няма да е чувствителна разликата спрямо бисквитка на оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Не е трудно да се сетиш, че става въпрос за 3000 MB. В момента тази тарифа е 9.99 / месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, oavramov написа:

Не е трудно да се сетиш, че става въпрос за 3000 MB. В момента тази тарифа е 9.99 / месец

Аз се сещам, но нещата трябва да се казват точно и ясно. Карам този, който е написал коментара да се замисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то хубаво с една "бисквитка", ама админа, като усети новото SSID в офиса, дали няма да му светне лампичката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Имам и 3 и 4 Гб карти които сменям на флашката .Виж картинката  от Виваком  с потреблението:

Снимка на екрана - 22.10.2017 - 20,15,29.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и такива карти. Има абонаментен пакет за мобилен интернет. И това, в което  слагаш чиповете е МОДЕМ или  РУТЕР ( в зависимост от пакета и типа услуга), а не ФЛАШКА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз на туй му викам флашка :rolleyes:

20171023_125413.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Емил Костов написа:

Няма и такива карти. Има абонаментен пакет за мобилен интернет. И това, в което  слагаш чиповете е МОДЕМ или  РУТЕР ( в зависимост от пакета и типа услуга), а не ФЛАШКА.

Приятелю, точно такава флашка,като по горе имам и  също и две карти ,които слагам в нея , те са си като картата за телефон и също си имат номер , на картинката за потреблението  им се виждат  номерата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, bigiadri написа:

Приятелю, точно такава флашка,като по горе имам и  също и две карти ,които слагам в нея , те са си като картата за телефон и също си имат номер , на картинката за потреблението  им се виждат  номерата .

За трети път ще кажа, че това не е ФЛАШКА, а МОДЕМ. Чиповете на картите са същите като тези в телефона ти просто на тях има само Data, а не Voice. И да, всеки от тях си има номер ( ICC) По него доставчика може да види дали чипа е активен, каква услуга има на него и кой е клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

За трети път ще кажа, че това не е ФЛАШКА, а МОДЕМ. Чиповете на картите са същите като тези в телефона ти просто на тях има само Data, а не Voice. И да, всеки от тях си има номер ( ICC) По него доставчика може да види дали чипа е активен, каква услуга има на него и кой е клиента.

Не споря така да бъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bigiadri написа:

Не споря така да бъде!

То е така. Не мисли, че нещо искам да се доказвам или ти се карам. Просто е хубаво да се знаят нещата иначе човек може да се изложи. Не важи само за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, голяма част от тези USB модемчета, имат слот за micro sd card и могат да се ползват като преносима памет. Друг е въпроса, колко и как работят тези устрофства, които операторите "любезно" предоставят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, street racer написа:

Всъщност, голяма част от тези USB модемчета, имат слот за micro sd card и могат да се ползват като преносима памет. Друг е въпроса, колко и как работят тези устрофства, които операторите "любезно" предоставят

Работят повече от добре стига да няма проблем с обхвата. И е ненужно модем, който струва 50 лева да го ползваш за флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

То е така. Не мисли, че нещо искам да се доказвам или ти се карам. Просто е хубаво да се знаят нещата иначе човек може да се изложи. Не важи само за теб.

To ние между нас си казваме "флашка за Интернет ", което е неправилно разбира се , и понеже трябва да казваме на нещата правилните имена от тази гледна точка СИ НАПЪЛНО ПРАВ!  Това е модем , ако от самото начало  се бях изразил правилно, нямаше да се стигне до това писане.Но пак беше полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.