Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, около "черният петък 2017" съм замислил покупка на 2к /  4к монитор до 25-26 инча максимум понеже го гледам отблизо и не искам да си доразвалям очите. Търся си възможно най-евтиният вариант защото знам, че са скъпи, нямам конкретни изисквания само да е от Български магазин. На него ще се гледат 4к филми и ще се цъкат игрички.
Бюджет 600-700-750 лв. (максимум)

Просто монитора ми е доста стар FullHD (Dell U2312HM IPS FullHD 60hz) и искам нещо по-ново и при положение, че си взех нова машина искам като я ползвам да виждам разликата на екрана понеже в момента няма разлика понеже е FullHD монитора. Не знам какво да правя в такъв случай посъветвайте ме искам нов монитор които да е 24-25-26 инча максимум понеже го гледам от 65 см. разстояние.
    Предполагам, че да си взема нов Full HD няма да има разлика в картината. А пък само 2к има ли смисъл?
    Искам като си разцъквам на компа да ми е по-добра картината ако ме разбирате.
    Искам едновременно да мога да си гледам photoshop и филми и игрички (естествено, че не на ултра настройки)
    но се чудя дали да е 60hz или да се насоча към 144hz?
    Поздрави!

Целта ми е да надградя и да си пазя очите да е с много защити и т.н.

Спрял съм се на няколко модела:

Добре, а между тези три модела:

1. 23.8" Dell P2416D - 15та година
2. 23.8" Dell P2418D - този е нов (17та година)
3. 25" Dell U2515H - 14та година

Линк за сравнение на 3те монитора
Линк за сравнение (цени)

Предлагат ми този монитор втора употреба, за какви пари си заслужава да го купя и изобщо заслужава ли си да го купя преди Dell?
H257HU

Поздрваи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел нещо такова:

https://www.emag.bg/monitor-led-29-lg-29um68-p-led-ips-2560-x-1080-displayport-hdmi-dvi-tonkoloni-2-x-5w-29-lg-29um68-p/pd/DVDN93BBM/

Свикнеш ли веднъж с подобен монитор, после трудно ще ти се иска да ползваш нещо различно. Ако 29 инча са ти много, има и по-малки, но пък си струва парите.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, techmaniac написа:

Аз бих си взел нещо такова:

https://www.emag.bg/monitor-led-29-lg-29um68-p-led-ips-2560-x-1080-displayport-hdmi-dvi-tonkoloni-2-x-5w-29-lg-29um68-p/pd/DVDN93BBM/

Свикнеш ли веднъж с подобен монитор, после трудно ще ти се иска да ползваш нещо различно. Ако 29 инча са ти много, има и по-малки, но пък си струва парите.

Аз съм си написъл изискванията от 50 см. разстояние не смятам да си развалям и без това изморените очи още повече.
къде са 24-25 инча които търся аз към 29 които ми предлагате. Благодаря, но не благодаря!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, има го и в по-малък размер:

https://www.emag.bg/monitor-led-lg-25-uw-uxga-25um58-p-25um58-p-aeu/pd/D7JZH3BBM/

Иначе 29 инча са си доста наистина :D 

• Харесва ми 1
  • Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж Монитор Gaming LED IPS LG 24", Ultra HD 4K, FreeSync, HDMI, DisplayPort, 24UD58-B  но според мен ще ти е малък този диагонал за тази резолюция. Ако искаш хубав монитор със HDR    погледни и този модел  Dell U2518D LED, IPS, 2560 x 1440, 1 x Audio Out (само за HDMI), DisplayPort 1.2 цифров вход, MiniDisplayPort, 1 x DisplayPort 1.2 out, HDMI 2.0, 1 x USB 3.0 Upstream, 4 х USB 3.0

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, alek200 написа:

не смятам да си развалям и без това изморените очи още повече

Според мен на малък монитор какъвто мислиш да вземеш, който е с висока резолюция ще ти се изморяват повече очите от постоянно взиране. Нещата ще са много дребни и ще си напрягаш зреенето. За мен е пълна безсмислица това което си решил да правиш. Ако искаш 2К/4К трябва да увеличиш размера за да имаш прилично съотношение PPI. Да гледаш 4К филми на 25" направо ме напушва смях. Сега виждаш ли отделните пиксели? 

Предложението на techmaniac е много по-добро. Така ще видиш разлика и в игрите и във филмите, но 29" заради PPI-а.

Редактирано от bobivg (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, AlkatrazBG написа:

Виж Монитор Gaming LED IPS LG 24", Ultra HD 4K, FreeSync, HDMI, DisplayPort, 24UD58-B  но според мен ще ти е малък този диагонал за тази резолюция. Ако искаш хубав монитор със HDR    погледни и този модел  Dell U2518D LED, IPS, 2560 x 1440, 1 x Audio Out (само за HDMI), DisplayPort 1.2 цифров вход, MiniDisplayPort, 1 x DisplayPort 1.2 out, HDMI 2.0, 1 x USB 3.0 Upstream, 4 х USB 3.0

Да, аз като цяло към този монитор съм се насочил (за делла говоря) изглежда много добре.

За мен е безумие човек да си разваля очите от 50 см разстояние да гледа 29 инча!!!

Какво мислите за този които е втора употреба заслужава ли си и какви пари може да му предложа на човека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, alek200 написа:

За мен е безумие човек да си разваля очите от 50 см разстояние да гледа 29 инча!!!

Очевидно не разбираш за какво точно ти говоря, затова отиди да видиш на живо как изглеждат при 24“ 2К и 4К разцъкай няколко сайта при тази резолюция. Ако никъде не се навият да ти пуснат монитора на 2К  си пусни един филм със субтитри, но им намали големината наполовина спрямо сегашната ти настройка и после кажи как са ти очите като го изгледаш.

ще ти го напиша и в 2К режим отдолу за да свикваш

Очевидно не разбираш за какво точно ти говоря, затова отиди да видиш на живо как изглеждат при 24“ 2К и 4К разцъкай няколко сайта при тази резолюция. Ако никъде не се навият да ти пуснат монитора на 2К  си пусни един филм със субтитри, но им намали големината наполовина спрямо сегашната ти настройка и после кажи как са ти очите като го изгледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искат да ти кажат че всичко на екрана ще ти е 4 пъти по-малко от колкото е сега. От 50 см. няма да може да прочетеш нищо при 4К  резолюция на този диагонал

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.