Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, какво ви е мнението за 144Hz мониторите около между 500 и 600лв. Acer XF240H, Zowie XL2411, ASUS VG248QE и тн.

Мерси предварително!

Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ни е лошо - гадни TN матрици, виждат се кофти, и развалят очите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти гледам подписа едва ли парите са ти проблем и не разбирам защо държиш да си разваляш очите?

Ориентирай се към нещо по-средата ако не ти са дават пари за IPS.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не одобрявам предложените модели но ето този ми харесва Acer XZ271bmijpphzx, 27" 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно за това говоря. Ще ти припомня предишния линк които беше дал - https://omni.bg/product/121686/monitor-acer-xz271bmijpphzx.html

Edit; https://www.acer-bg.net/product/category/23/id/156128/

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност парите са от голяма значение, подписа съм го събирал на бюджет. За картата реално съм платил 500лв, процесор и дъно 400лв. +/- виждате на къде бия. В момента имам IPS TV/Monitor, но е само 60Hz и Response time-а е трагичен. Трябва ми 144Hz главно за Overwatch защото играя много Competitive.

Това имам в момента: LG 23 Inch

Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, аз използвам  ASUS VG248QE и съм доволен. Имай в предвид ,че го използвам главно за FPS Shooters (: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2017 в 18:25, RudeBoy написа:

Мнението ни е лошо - гадни TN матрици, виждат се кофти, и развалят очите.

на 12.11.2017 в 18:36, Roujin Z написа:

Като ти гледам подписа едва ли парите са ти проблем и не разбирам защо държиш да си разваляш очите?

Koлеги вземете дайте един линк най-накрая от тест или изследване, което да доказва това, де. Вече 4-5 пъти моля за нещо такова и всеки път ме игнорира съответния господин който го е изцепил. Дайте нещо да прочетем и да се образоваме, че нещо Гугъл нищо не намира а пък на мен очния ми доктор е на друго мнение. А именно, че не вида на матрицата а продължителността и културата на гледане причиняват така наречената "дигитална болест". Или пък може би да спрем с глупостите...

Има факти и митове и това с очите е от митовете. Факт е че TN-а има леко по-неестествени цветове и това е важно за фотообработка. Факт е ,че когато не седиш директно пред него се изкривяват цветовете. И до там!

По същия начин е факт , че IPS-а е по-бавен а евтинждосите, използвани както питащия иска за игра на високо ниво, ще мажат. Също го има и факта с "кървенето" в тъмни сцени. Което се вижда долу-горе, както се вижда изместването на цветовете на TN докато човек седи пред него, но го има дори в скъпите монитори.

Няколко пъти се хваща темата и все хвърляте неверни и наизустени реплики. @AlkatrazBG поне даде линкове и статии от които се оказа, че всеки има отправна точка за предимствата и качествата на дадена технология. Чакам да видя защо TN-a разваля очите.

И също да видя как ще намерите за 600 лева 144 херца IPS  ставащ за игра на турнирно ниво...

@MachineZZ_BG, ако имаш възможност иди и виж този ,който ти предложи @AlkatrazBG на живо ,дали няма да те дразни ниската резолюция на големия диагонал. Иначе немците дават като по-бюджетна препоръка за монитор с висока честота на опресняване AOC G2460PF(с Freesync). Забележката му е ,че дори и намален пак им бил леко по-ярък.В твоя случай интересен би бил AOC G2460PG(с G-Sync) заради картата на Нвидиа,но е 150 евро по-скъп в Германия. При вас не знам как е а и с твоята карта така или иначе ще си подпрял нон-стоп в 144 в Overwatch.

Успех с избора и си чакам източника от специалистите по монитори (аз не съм такъв и си го признавам, но искам да уча).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/14/2017 в 9:53, Tommygun написа:

Koлеги вземете дайте един линк най-накрая от тест или изследване, което да доказва това, де. Вече 4-5 пъти моля за нещо такова и всеки път ме игнорира съответния господин който го е изцепил. Дайте нещо да прочетем и да се образоваме, че нещо Гугъл нищо не намира а пък на мен очния ми доктор е на друго мнение. А именно, че не вида на матрицата а продължителността и културата на гледане причиняват така наречената "дигитална болест". Или пък може би да спрем с глупостите...

Има факти и митове и това с очите е от митовете. Факт е че TN-а има леко по-неестествени цветове и това е важно за фотообработка. Факт е ,че когато не седиш директно пред него се изкривяват цветовете. И до там!

По същия начин е факт , че IPS-а е по-бавен а евтинждосите, използвани както питащия иска за игра на високо ниво, ще мажат. Също го има и факта с "кървенето" в тъмни сцени. Което се вижда долу-горе, както се вижда изместването на цветовете на TN докато човек седи пред него, но го има дори в скъпите монитори.

Няколко пъти се хваща темата и все хвърляте неверни и наизустени реплики. @AlkatrazBG поне даде линкове и статии от които се оказа, че всеки има отправна точка за предимствата и качествата на дадена технология. Чакам да видя защо TN-a разваля очите.

И също да видя как ще намерите за 600 лева 144 херца IPS  ставащ за игра на турнирно ниво...

@MachineZZ_BG, ако имаш възможност иди и виж този ,който ти предложи @AlkatrazBG на живо ,дали няма да те дразни ниската резолюция на големия диагонал. Иначе немците дават като по-бюджетна препоръка за монитор с висока честота на опресняване AOC G2460PF(с Freesync). Забележката му е ,че дори и намален пак им бил леко по-ярък.В твоя случай интересен би бил AOC G2460PG(с G-Sync) заради картата на Нвидиа,но е 150 евро по-скъп в Германия. При вас не знам как е а и с твоята карта така или иначе ще си подпрял нон-стоп в 144 в Overwatch.

Успех с избора и си чакам източника от специалистите по монитори (аз не съм такъв и си го признавам, но искам да уча).

В крайна сметка взех Viewsonic XG2401, но май се оказа леко дефектен и ще правя RMA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2017 г. в 19:56, MachineZZ_BG написа:

За картата реално съм платил 500лв

Как така ? От къде я купи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Azhen написа:

Как така ? От къде я купи ?

Така защото не включвам цената на продадената предишна 970-ка.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, MachineZZ_BG написа:

Така защото не включвам цената на продадената предишна 970-ка.

А така по-може , бе викам си аз егати далаверата на такава цена за 1080,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.