Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един диск с тази програма още от 2013г , с който съм спасил положението при доста инсталации. Новите версии DriverPack Solution обаче са доста тлъсти, около десетина ГБ, и няма как да се запишат на двд. За това я свалих на една флашка. Понеже това е .ISO , в упътванията пише да се използва виртуален инструмент (напр. Daemon Tools). Молбата ми е , ако някой има повече опит, да обясни как се прави, не може ли да се мине без този инструмент (като се използва флашката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Rufus може да си правиш бутващи флашки от .ISO-та

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да използваш WinCDEmu - цъкаш върху исото, създава се виртуален диск, цъкаш на него и се отваря съдържанието. Исото може да бъде и на компютъра, не е необходимо да е на флашка.

Редактирано от lupis (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, B3M2W0 написа:

Понеже това е .ISO , в упътванията пише да се използва виртуален инструмент (напр. Daemon Tools). Молбата ми е , ако някой има повече опит, да обясни как се прави, не може ли да се мине без този инструмент (като се използва флашката).

това няма значение, как ще достъпваш файловете
може да разархивираш върху флашка
десятката си има опция  за монтиране на исо
аз лично имам една версия на този пакет но от години не съм го ползвал
ползвам 3DP_Net и след свързване онлайн ползвам https://driverpack.io/bg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, lupis написа:

Исото може да бъде и на компютъра, не е необходимо да е на флашка.

Въпросът е да може да се разнася на различни компютри, пък и 11ГБ не е малък обем да седи някъде по дисковете я потрябва я не. Свалих си програмката, ако потрябва ще я инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш самата програмаhttp://download0.drp.su/updates/driverpacksolution/drp16.17.6.zip

Сваляш индекситеhttp://download0.drp.su/updates/indexes/indexes-17111.zip

Сваляш драйвъритеhttp://download0.drp.su/updates/driverpacks/drivers-17111.torrent

Разархивираш програмата в папка. Разархивираш индексите в папката \Indexes. Разархивираш драйвърите в папката \Drivers. Изтриваш съдържанието на папката Soft(по принцип, там стои bloatware-a). Готово, имаш обновен DriverPack Solution 16 с най-новата възможна база драйвъри. Copy-paste на флашката и си ти. Няма нужда от допълнителни инструменти. Отдавна 16 не се предлага като чист, обновен iso образ, за това се и тегли на части.

dps16.png.c51ccb27db3e2b63def7ea7c9c78521c.png

Последния 16.17 LAN можеш да си го обновиш по същия начин.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това е много хубаво, но за мен е хубаво за офлайн машини. За всичко друго при положение, че може да бъде свалено от мрежата, за мен си губи смисълът. Най-много да си носи човек пакет с мрежови драйвъри (или от driverpacks.net или 3DP Net) и пакет за чипсети (или от driverpacks.net или 3DP Chip).
BTW, @hudyr, чудесно обяснение!!! Можеш да го извадиш като мини ръководство в темичка. :) 
За да е лесно откриваемо.

преди 50 минути, hudyr написа:

Сваляш торента за драйвърите
Сваляш самите драйвъри (може да се направи селекция на пакетите - кой да се свали и кой не) в папка \Drivers

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложете тагове на темата за по-бързо намиране и я заковете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Имам един диск с тази програма още от 2013г , с който съм спасил положението при доста инсталации. Новите версии DriverPack Solution обаче са доста тлъсти, около десетина ГБ, и няма как да се запишат на двд. За това я свалих на една флашка. Понеже това е .ISO , в упътванията пише да се използва виртуален инструмент (напр. Daemon Tools). Молбата ми е , ако някой има повече опит, да обясни как се прави, не може ли да се мине без този инструмент (като се използва флашката).

Теглиш DPS и разархивираш на флашката с WinRar,нямаш нужда от скапания Daemon Tools! Това е! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Eternal Life, какво не ти хареса в описанието на @hudyr та повтаряш вече описана процедура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

@Eternal Life, какво не ти хареса в описанието на @hudyr та повтаряш вече описана процедура?

@ExaFlop , а на теб какво не ти харесва в моя коментар?! И защо все се заяждаш с мен?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 11 минути, Eternal Life написа:

на теб какво не ти харесва в моя коментар

преди 11 минути, Eternal Life написа:

повтаряш вече описана процедура

преди 4 часа, hudyr написа:

Разархивираш програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:
  Затвори скритото съдържание

Дай да разтягаме локуми тогава,защото на тебе така ти е кефнало?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Eternal Life написа:

И защо все се заяждаш с мен?!

Въобще нямам никакво намерение да се заяждам с никого. Просто правя забележка - идеята е човек АКО има да сподели нещо НОВО допълващо вече написано да го направи, а не да се пълнят темите с плява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Въобще нямам никакво намерение да се заяждам с никого. Просто правя забележка - идеята  човек АКО има да сподели нещо НОВО допълващо вече написано да го направи, а не да се пълнят темите с плява.

Може и без забележки и нещата биха били много по - добре! Нищо такова няма , за което говориш , просто се дразниш Belivakov!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Eternal Life написа:

разархивираш на флашката с WinRar,нямаш нужда от скапания Daemon Tools! Това е! ;) 

Това, което се сваля, е във формат ISO и не е архивирано. Те за това е въпросът. Иначе, ако беше някое ЕХЕ, архивирано или не, всичко е ясно.

ее.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Това, което се сваля, е във формат ISO и не е архивирано. Те за това е въпросът. Иначе, ако беше някое ЕХЕ, архивирано или не, всичко е ясно.

ее.PNG

Имаш ли WinRar? Десен бутон на мишката и разархивирай! Явно досега не си го пробвал , затова не знаеш и се изложи с този твой коментар! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B3M2W0 написа:

Това, което се сваля, е във формат ISO и не е архивирано

Общо взето всички архиватори поддържат работа с файловия формат iso. Освен това от Windows 8 нагоре в самата ОС има поддръжка за монтиране на iso файлове и работа от виртуално C/DVD устройство - кликваш на файла и той се монтира като дисково устройство на първата незаета буква (ако няма асоцииране с някоя прогрма за управление на виртуални дискове). Ако има асоциция - прост се указва да се отвори с Windows Explorer и нещата се връщат на място.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.