Премини към съдържанието
Дияна

Моля за съвет, автомобил даден на вторични без съгласие на собственика

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се опитам възможно най кратко да обясня за какво става на въпрос.

След раздялата ни със бившият ми мъж (не казвам съпруг понеже сме живеели на семейни начала без брак),във него остава мое движимо имущество(бус Форд транзид).Въпросният бус е мой по документи ,също така е регистриран в кат и нап също на мое име .Нооо миналата година той без мое съгласие го издава на вторични суровини.Аз многократно си го исках но той не ми го даваше.Та въпроса ми е той носили наказателна отговорност за това че без мое съгласие ми е отдал буса на вторични.И самия собственик на пункта на вторичните суровини как така е взел един бус от лице което не е негов собственик.Могали да съдя бившия ми мъж и пункта за вторични суровини че без мое съгласие те въпреки всичко са ми продали буса.И ако мога в какво да ги обвиня.И къде пред прокуратурата или чрез частен иск.

Редактирано от Дияна (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

би трябвало да можеш, буса явно ти е откраднат от бившия ти приятел започни с жалба за откраднато все пак имаш документи - дано буса вече не е унищожен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз незнам дали е откраднат правилната дума или обсебен от бившия .Но иначе гаранция е унищожен защото мина около половин година.Ами тези от вторичния пункт как така са го взели без мое изрично съгласие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами това си е кражба от където и да погледнеш, но ако е унищожен как ще се намери,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да си ми го плати .Щото освен това той му задържа и документите голям малък талон и договора за покупко продажба.Но аз мога да докажа собствеността си само като си взема бележка от местни данъци и такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами с сигнал за кражба и документите са били в колата

http://www.juen.bg/sp-vks/zak/30006040.htm

и бившия ти дано си признае че го е взел и го е унищожил

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Дияна написа:

Здравейте, ще се опитам възможно най кратко да обясня за какво става на въпрос.

След раздялата ни със бившият ми мъж (не казвам съпруг понеже сме живеели на семейни начала без брак),във него остава мое движимо имущество(бус Форд транзид).Въпросният бус е мой по документи ,също така е регистриран в кат и нап също на мое име .Нооо миналата година той без мое съгласие го издава на вторични суровини.Аз многократно си го исках но той не ми го даваше.Та въпроса ми е той носили наказателна отговорност за това че без мое съгласие ми е отдал буса на вторични.И самия собственик на пункта на вторичните суровини как така е взел един бус от лице което не е негов собственик.Могали да съдя бившия ми мъж и пункта за вторични суровини че без мое съгласие те въпреки всичко са ми продали буса.И ако мога в какво да ги обвиня.И къде пред прокуратурата или чрез частен иск.

Отиди и се консултирай с адвокат.   Нещо не се връзват нещата. Ето ти и малко информация каква е процедурата по бракуване на МПС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз мисля че не е унищожен а е лъжат - да подаде жалба да види какво ще изскочи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Отиди и се консултирай с адвокат.   Нещо не се връзват нещата. Ето ти и малко информация каква е процедурата по бракуване на МПС

Ами когато се разделихме аз много пъти си го исках буса буквално го молех , но той отказваше да ми го даде и след като го е потрошил е решил да го предаде на вторични.Като е отишъл със големия и малък талон в пункта за вторични и от там да му го взели, разбира се без да ме попитат и аз да се съглася.

преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

и аз мисля че не е унищожен а е лъжат - да подаде жалба да види какво ще изскочи

Аз като питах в полицията те казват да си водя частен иск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Дияна написа:

Ами когато се разделихме аз много пъти си го исках буса буквално го молех , но той отказваше да ми го даде и след като го е потрошил е решил да го предаде на вторични.Като е отишъл със големия и малък талон в пункта за вторични и от там да му го взели, разбира се без да ме попитат и аз да се съглася.

Аз като питах в полицията те казват да си видя частен иск.

Ще го напиша за втори път. Отиваш при адвокат, защото той ще може да ти каже как да действаш. Видя в линка, който ти дадох, че няма как да се бракува МПС по описания от теб начин. Ако е направено така ще трябва да съдиш бившия си приятел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Ще го напиша за втори път. Отиваш при адвокат, защото той ще може да ти каже как да действаш. Видя в линка, който ти дадох, че няма как да се бракува МПС по описания от теб начин. Ако е направено така ще трябва да съдиш бившия си приятел.

Доколкото знам буса не е бракуван 

Защото както казваш ти трябва аз лично да си го бракуван. Просто го е дал на вторични .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Дияна написа:

Доколкото знам буса не е бракуван 

Защото както казваш ти трябва аз лично да си го бракуван. Просто го е дал на вторични .

Още по лошо. Имаме тогава открадната кола! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за всичко са виновни тия където са го взели за скраб,с тях се разправяй

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Още по лошо. Имаме тогава открадната кола! 

Да ще направя една консултация 

преди 9 минути, =Ivan= написа:

за всичко са виновни тия където са го взели за скраб,с тях се разправяй

Тех мога ли да съдя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Дияна написа:

Тех мога ли да съдя

Отново бързаш. Намери си адвокат и подай жалба. Случая ще се провери и ще се разбере кой е виновен и какви права е превишил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Дияна написа:

Тех мога ли да съдя

можеш, как така са го взели без да е бракуван

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Отново бързаш. Намери си адвокат и подай жалба. Случая ще се провери и ще се разбере кой е виновен и какви права е превишил.

аве Емо това се все едно да ти искам колата да си свърша някаква работа,и да я закарам на вторични,как стават тия неща
?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, =Ivan= написа:

можеш, как така са го взели без да е бракуван

аве Емо това се все едно да ти искам колата да си свърша някаква работа,и да я закарам на вторични,как стават тия неща
?

Ами не знам и аз как става, затова давам и съвет за адвокат. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще попитам следното, след като твоя вещ е в човек който няма никакви права върху нея, защо не си пуснала първо жалба в полицията - те щяха да ти я върнат. Да не говорим, че отиваш с един репатрак и си я вдигаш когато си поискаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, icekiller написа:

Аз ще попитам следното, след като твоя вещ е в човек който няма никакви права върху нея, защо не си пуснала първо жалба в полицията - те щяха да ти я върнат. Да не говорим, че отиваш с един репатрак и си я вдигаш когато си поискаш...

Ами защото смятах че може да се разбереме без полиция ,жалби и т.н. 

Вкрая накрайщата аз на на него нищо не съм му взела и нищо не съм му направила.Просто исках да се разберем,не мисля че някому би било приятно да се мъкне по раьонните управления и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж в МДТ дали продължава да ти се води и да му плащаш данъка. След това в КАТ да се види кой на какво основание го е бракувал, спрял от движение. Защото и това може да не е станало, Дали са върнати номерата както се иска по закон. След това в полицията - жалба че е откраднат. Кой е собственик по талон? Нямате брак за да претендирате за съвместна имуществена общност, преди съжителството ли е купен и от кого?

Питам повторно за да се изясни, въпреки че в първия пост пише, да няма неясноти. Защото подозирам че може и да е станало с някое пълномощно, което си му дала. Във връзка с управление, застраховане. А типовите текстове обикновено съдържат и клаузи за продажба и бракуване, както и преупълномощаване на трети лица.

Няма да се учудя ако вече е и служебно дерегистриран поради изтичане на гражданската. Но данъкът продължава да върви, също и задължението за ГО за собственика и глобата за неизпълнение. От ГФ обикновено пращат писъмца. Та жалба до полицията / прокуратурата и последващият отговор може да ти спестят някои глоби и излишни харчове. Защото ако някой го кара и е сниман с превишена скорост глобите ще ти идват на теб. Да не викаме дявола ако е извършено по-тежко престъпление като кражба, обир, ПТП със жертви.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.