Премини към съдържанието
karatista92

Проблем при свързване на ТВ с лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!

Погледнах някой архиви но не намерих отговор , затова ще обясня в тази тема какъв е проблемът ми..

Купих си JVC LT-32C460 32" HD LED TV   , но  имам проблем с дублирането на точната резолюция с тази на лаптопа.. всичките опции пробвах но или е по-голяма  и не излиза всичко на монитора или е по-малка и винаги е размазано...единственият вариант в който се доближавам до някакъв по-добър резултат  е  като използвам опцията Extend(одължаване) на дисплея и тогава трябва да местя прозорците от лаптопа на ТВ, но пак се размазва и се губи резолюция.. Всичко  за което се сетих пробвах и не става..

Имам също така и 50 инчов тв, при него нямам абсолютно никакъв проблем, дублира се с лаптопа като по книга..

Ето снимка на 32 jvc..-

zle1.thumb.jpg.64f4dae188543fd8baf55f0a686b535a.jpgzle2.thumb.jpg.c51e4e25f460e5e7aa367989d065995e.jpg

Ето и снимка на 50 инчовият, където всичко е наред:
50.thumb.jpg.6cce43fa9b699b3d6736684a08d44c74.jpg

Между другото пробвах и с кабел VGA-HDMI, но там изобщо не тръгва..

Лаптоп - hp4530s, WIN7 PRO EDIT

Video- INTEL 3000+

Video2- ATI HD6490M

Пробвах и с двете, но не става. Драйвърите са наред..

Ще съм много благодарен ако някой има идея как да стане..

Редактирано от karatista92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контролните панели на видеокартите задай да следва нативната резолюция на съответния монитор. Разпознава ли се моделът на телевизора?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

opti.thumb.jpg.ee98a5cdd07cc5d6737a260813b97b54.jpg

Така е, имам опция за смяна на резолюцията, само като го одължа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два HDMI входа на телевизора.Включи другия вход и ще се оправи проблема.Доста телевизори има,на които единия вход работи с малък процент приближение,което е предназначено за гледане на филми,но за работен плот на компютър не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, karatista92 написа:

opti.thumb.jpg.ee98a5cdd07cc5d6737a260813b97b54.jpg

Погледни в опцията : " Monitor / Tv Setings"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Имаш два HDMI входа на телевизора.Включи другия вход и ще се оправи проблема.Доста телевизори има,на които единия вход работи с малък процент приближение,което е предназначено за гледане на филми,но за работен плот на компютър не става.

Същото е пробвах още вчера. А 50 инчовият работи перфектно и на двата входа..

@Eternal Life

Там е quantization range, пробвах да ги сменям с default, full, limited, но нищо не става... човърках и по aspect ration настройките на тв, заводските настройки връщах всичко сменях... не иска да се калибрира и това е..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорите и лаптопа ти работят на различни резолюции. Дублирането ще стане както трябва само ако двата дисплея са с еднакви резолюции. В противен случай трябва да ползваш функцията за разширяване и да настроиш на съответния дисплей съответната поддържаща резолюция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Радослав Матев написа:

Телевизорите и лаптопа ти работят на различни резолюции. Дублирането ще стане както трябва само ако двата дисплея са с еднакви резолюции. В противен случай трябва да ползваш функцията за разширяване и да настроиш на съответния дисплей съответната поддържаща резолюция!

Част от характеристиките на телевизора;

Screen technology LED directlit
Screen size 32"
Resolution

1366 x 768

Лаптопът ми също работи на тази резолюция, с две думи  еднакви са.., също така като го одължа, пак ги настройвам на еднаква резолюция, но не се побира картината на телевизора и се размазва, а препоръчителната ми е 1280х720, но с нея пак не става..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дистанционното на телевизора нямаш ли опция " Съотношение " или Screen size? Или нещо подобно и оттам да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, deke написа:

На дистанционното на телевизора нямаш ли опция " Съотношение " или Screen size? Или нещо подобно и оттам да пробваш.

Пробвах още вчера, не е от там. По друг начин трябва да се калибрира,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я разликата при одължаване  на една и съща резолюция:

ЛАПТОП-

raz2.thumb.jpg.52ea66bd90e0fa8ee26d0c37fe53f8c2.jpg

ТВ

raz1.thumb.jpg.b071d5cb0e4d9a80705c4ef02abbe3b6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "recommended" трябва да е, това като дадеш на телевизора настройки на дисплей/резолюция. Другите ги дава, но не са съвместими и затова не стават. Пробвай и с друг кабел, може самия кабел нещо да прави проблем и телевизора да не се разпознава правилно от компютъра. Също виж в настройките на дисплей на панела на видеокартата трябва да има опция да ти разпъва точно картината по размерите на телевизора - предполагам от Intel видео панела трябва да стане някъде.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "recommended" трябва да е, това като дадеш на телевизора настройки на дисплей/резолюция. Другите ги дава, но не са съвместими и затова не стават. Пробвай и с друг кабел, може самия кабел нещо да прави проблем и телевизора да не се разпознава правилно от компютъра. Също виж в настройките на дисплей на панела на видеокартата трябва да има опция да ти разпъва точно картината по размерите на телевизора - предполагам от Intel видео панела трябва да стане някъде.

Купих друг кабел, не е от него.

Всички опции от панела на видеото са настроени както трябва..

А с препоръчителната резолюция е по-зле.. ето виж;
zleee.thumb.JPG.aafbebf826b3aff9f9b33dc8eea0ecdc.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти влез през панела на Intel и от там виж какви настройки има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти влез през панела на Intel и от там виж какви настройки има.

А аз казах,че пробвах всички настройки през панела,всички опции на  клониран или одължен дисплей- мащаб на цял екран, поддържане на аспектно съотношение това с на лаптопа.. смяна на резолюция.. мига... светка , тези неща не оказват влияние..все още е с по-голям мащаб..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж при мен какви опции има, пробвай долу където е "Scaling" да ги променяш, като не забравяш горе да следиш дали си на правилния монитор, че при мен след всяка промяна ми връща на дисплея на лаптопа. Също и виж на дистанционното или в менюто на телевизора подобни настройки за формата на картината. Виж също и "Refresh rate" дали ти е настроено правилно/на максимума,който ти позволява (60hz?). Съответно от "Multiple displays" го дай  на "Clone", за да можеш да си човъркаш отделно настройките на телевизора.

20171125_182303.jpg

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма опции в самият телевизор за това..Всъшност има 16:9, 4:3, ауто..но като ги сменям лентата пак си остава скрита..
Всички тези неща ги прецъках още вчера по няколко пъти, но няма никакъв ефект.. телевизора ли е дефектен..несъвместим ли е с драйвъри с видео не знам вече, всички опции пробвах, не ми се за първи път ..сиг над 15 тв съм свързвал все чепати, ама тоя....

Untitled.thumb.jpg.39ab4122a0b60ba780ff5d1266190841.jpg

ads.thumb.jpg.b52e2eecc694a11a950308afc8a6047f.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пуснеш картината само телевизора,само като външен дисплей,пак ли е така? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и телевизора нещо да е прецакан, така от разстояние е трудно да се каже. Ако си разцъкал всички възможни настройки и варианти на видеокартата и монитора ще караш така, виж дали няма някаква опция за ръчно наместване на изображението като краен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пуснеш картината само телевизора,само като външен дисплей,пак ли е така? 

Пак е така.

Може и телевизора нещо да е прецакан, така от разстояние е трудно да се каже. Ако си разцъкал всички възможни настройки и варианти на видеокартата и монитора ще караш така, виж дали няма някаква опция за ръчно наместване на изображението като краен вариант.

Има опция резолюция по избор, но няма никакъв ефект...размазано е.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, karatista92 написа:

Пак е така.

Значи нещо си объркал настройките или този евтин 10 годишен телевизор не е в ред.Аз в тези случаи пробвам следното.Деинсталиране на видио драйвъра.Включване само на външния монитор(ТВ).Тогава инсталирам наново драйвъра.По време на инсталациятя,настройките за монитора ще се самонастроят по него.После може да пуснеш и картина на лаптопа.Ако не се получи,причината е в самия телевизор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах драйвъра, свалих най-новият от сайта и пак същото..възможно е да има проблем в телевизора. Другата седмица ще го върна.

Благодаря на всички за помощта! (:

Лека вечер!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, karatista92 написа:

Махнах драйвъра, свалих най-новият от сайта и пак същото..възможно е да има проблем в телевизора. Другата седмица ще го върна.

Благодаря на всички за помощта! (:

Лека вечер!  

Щом можеш за го върнеш,защо не си вземеш поне HD(казвам ,,поне",защото 4К е още по добре),a не антика като този?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом можеш за го върнеш,защо не си вземеш поне HD(казвам ,,поне",защото 4К е още по добре),a не антика като този?

Изпадна ми за 130 паунда..Спестявам за бизнес и скъпите тв са ненужна инвестиция за мен..

ПЪК и моделът е 2016..

Не е антика..:https://www.which.co.uk/reviews/televisions/jvc-lt32c460

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, karatista92 написа:

ПЪК и моделът е 2016..

Не е антика..:https://www.which.co.uk/reviews/televisions/jvc-lt32c460

Направен през 2016 година?Дисплей LCD и резолюция 1366 x 768   ! Просто данните му отговарят на телевизор от преди 10 години.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.