Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.

Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, CarToFa написа:

Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.

Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.

Благодаря предварително.

Дай по пълна и точна хардуерна конфигурация. Репорт от SMART на диска, репорт на всички температури особено по-време на игра.

Кое с какво си сменил. С каква ОС си, в коя игра прави проблема?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури се следят по време на товар, но така, както го описваш, най-вероятно е проблем с видеокартата - това е риска на вземане на стари карти втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам Windows 10 процесор Intel Pentium G2030 3.0GHz сменил съм и термопастата ,но не е високо качествена .Kingston 2X2GB без никакви радиатори , 1TB Hitachi , видеото беше  Palit nvidia GT420 1 GB си мисля ,сега Asus Nvidia GT720 4GB има оставаща гаранция от 1 година ,предишния собственик не се е оплакал от такива проблеми със Palit.При игри CS GO, LOL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не мога да приема думите ти за чиста монета!

Един път е "Asus  Nvidia Gt730 4GB", а после "Asus Nvidia GT720 4GB".

Програми като CPU-Z, GPU-Z, CPUID HWMonitor, Aida64, Speccy и т.н. никога няма да са ти излишни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT 720 е имам програмата HW monitor и съм я гледал единствено процесора ми е стигал максимално 100% работа но температурата са добре и по време на игра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш вградено видео извади картата и тествай с вграденото, също ако можеш вземи друга карта за проба и пробвай твоята на друг компютър, за да установим дали проблем е в нея. Температури по време на игра се тестват с MIS Afterburner, друг вариант е да пуснеш сензорите на HWINFO на заден фон, да поиграеш известно време и след това да им водиш максималните стойности за видео и CPU.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване - модел, параметри, състояние на кондензаторите в него. Проба с друго захранване.

Дъно - модел, ревизия, биос, състояние на кондензаторите по него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно-ASRock G41M-vs3

Захранване Delux 400W

Това е след пускане на компютъра.Нещо не както трябва има ли ?

dasda.PNG

Редактирано от CarToFa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За трети път казвам, че температури се тестват при товар, по-горе съм описал как се прави. Като не ти се занимава и аз няма да пиша тука повече. Също писах да тестваш с вграденото видео, като извадиш това - нищо не си направил още.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах MSI afterburner, но не да засече ,защото по време на игра ми забива и до там и като го рестартирвам не ми излиза windows иконата ,а трябва да го изключа и включа.

Има ли възможност да наглася програмата да запамети данните преди да забие ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади видеокартата и тествай с вграденото видео. Тествай картата и на друг компютър, ако пак прави проблеми я връщай - нали е в гаранция уж. Предишния собствтеник и да е имал проблеми няма да се оплаче - нали целта му е била да си разкара боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това само аз ли го виждам?

Аз затова и искам да видим какво е положението с вграденото видео, въпреки че пак може и да е от захранването....реално на толкова стара и бюджетна конфигурация може да е от всичко проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо може да ми изчезват максималната резолюция ,няма я в настройки ,някой път я има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някакъв друг начин мога ли да видя че е от видео освен да сложа друга ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, CarToFa написа:

Използвам Windows 10 процесор Intel Pentium G2030 3.0GHz

преди 18 часа, CarToFa написа:

Дъно-ASRock G41M-vs3

Айде да видиш пак какъв ти е процесорът, защото определено няма как да е този с това дъно!Ако е правилно отчетено дъното от снимката - то е socket 775, абсолютно несъвместим физически с Pentium G2030, който е цокъл 1155 Ivy Bridge.

Тоз нещо ни гъбарка тука... :no-no:

Иначе от снимката, ако приемем, че е вярна - се вижда, че захранването кляка, вероятно е там проблемът, но преди да се измери с калиблиран мултицет или осцилоскоп под товар, не може да се каже със сигурност, просто може софтуерът да не показава верни данни. Проба с изправно захранване ще изясни до някъде нещата, но споменатите промени на резолюцията говорят за проблем с видео картата - хардуерен. Недостиг на захранване или изсъхнали кондензатори са сред вероятните причинители на подобен проблем, предвид използваните по дънната платка нискокчествени електролити, възможно е в областта около PCI Express x16 слота да има дефектен кондензатор или няколко, които именно да причиняват тази нестабилност, разбира се това може да са и кондензатори в захранването или на самата видео карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е като не написа нещата коректно още от първия пост, а трябва с ченгел да вадим компонент по компонент цялата конфигурация.

Иначе процесора вероятно е Intel® Pentium® Processor E5700.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за лошата тема но поствам за първи път . Да проверя кондензатори на захранването дъното и видеото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега ти писахме 100 неща да направиш, щеше 10 пъти да извадиш видеокартата и да тестваш. Като нищо не правиш и да пишем няма смисъл. Карай компютъра в някой сервиз да го видят и да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като нямам друго видео как да го тествам какво да мога да направя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното, което си писал, има вградено видео - казвам ти за пореден път да тестваш с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.