Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди 2 месеца идваха от Vivacom да ми сменят рутера.  Стария - Huawei hg532e и новия - Huawei hg630 v2

Въпроса ми е някой може ли да ми каже паролата, default паролата не става.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи са други юзър-а и пасс-а. Обади се на виваком да попиташ, само те имат достъп до рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

Значи са други юзър-а и пасс-а. Обади се на виваком да попиташ, само те имат достъп до рутера.

Трудна работа... На квартира съм и договора за интернета е на друго име

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма друг начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei HG530:
username: root
password: warmWLspot

Huawei HG532e:
password: root

Huawei HG231:
password: vivaNETway

Или

Username: admin
Password: 3bb
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с: HuaweiUser      или с някоя от тези 

https://www.cleancss.com/router-default/Huawei/HG630

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Huawei HG530:
password: warmWLspot

Huawei HG532e:
password: root

Huawei HG231:
password: vivaNETway

Или

Username: admin
Password: 3bb

Тези също не стават

преди 10 минути, krasnika^ написа:

Опитайте с: HuaweiUser      или с някоя от тези 

https://www.cleancss.com/router-default/Huawei/HG630

Успех

Ще опитам:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://my.contact.bg/

Влез с потребителското си име и парола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

http://my.contact.bg/

Влез с потребителското си име и парола

Вече казах, че съм на квартира и не знам къде е договора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, GoshuWE написа:

Вече казах, че съм на квартира и не знам къде е договора.

На който на името е написан договора, той да отиде при доставчика за да получи информацията.

Ще получи име и парола с която да се свърже с интернет, но не и с паролата за достъп до рутера. Там си слагат собствена парола и потребителя няма достъп до настройките на доставчика.

Аз, макар че си купих устройствата на стойност 300лв пак с мъка изкопчих паролата на рутера и то от касиерката. Техниците ми казаха, че нямам работа в техните настройки. Ако искам пълен достъп до рутера  да му направя пълен ресет, но ще се изгубят настройките на доставчика. Явно си ги пазят в пълна тайна или ги е страх да не променя паролата и да им отрежа достъпа до настройките, че те в моя рутер си барат още от офиса на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно го правят с цел предотвратяване ровенето на кой свърне в настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз се обадих на оператор и исках паролата и юзера за модем huawei hg630. user:  root  pass: cfebdede  и пак не става при мен. не мога да вляза и това е. пак звъннах да сверим да не съм объркал нещо. няма грешка и не мога да вляза. трябва да го резетна ли и така да вляза с изключен кабел за нета, само това не съм пробвал.

ако някой е успял да влезе моля да сподели как става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mimo7 написа:

аз се обадих на оператор и исках паролата и юзера за модем huawei hg630. user:  root  pass: cfebdede  и пак не става при мен. не мога да вляза и това е. пак звъннах да сверим да не съм объркал нещо. няма грешка и не мога да вляза. трябва да го резетна ли и така да вляза с изключен кабел за нета, само това не съм пробвал.

ако някой е успял да влезе моля да сподели как става!

По TR-069 автоматично с всяка аутентикация на модема се генерира нова парола. Това, което са ти казали, не е универсална парола, а тази за конкретната сесия. Ресетнеш ли го или изключиш ли телефонния кабел при следващо закачане ще се налее нова парола. Дефолт паролата не е по-различна от тази от на HG532e да речем след хард ресет от малкото вградено копченце, но отново както и при него при аутентификация се налива нова парола от сървъра.

ISP-то ти притежава този модем и се предполага, че не искат да ровиш и човъркаш по него, отделен въпрос е, ако си закупиш твой при човешки разговор с техническия отдел дали няма да ти настроят твоето устройство, нищо не пречи да питаш, така или иначе ги достъпват по Telnet. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключих телефонния кабел и го резетнах , но не успях да вляза с никаква парола и юзер по дефоулт. пробвах каквото намерих из нета за дефоултски юзери и пароли и не успях. искам да вляза в тази малка гадина може нищо да не пипна вътре ама се ядосах и искам да вляза да видя поне какво има и да знам че съм постигнал тази цел. ако някой знае какви са оригиналните юзер и парола след като го резетна да каже. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизал съм с потребител: root  парола: root630Vaccess като е ясно, че след свързване с доставчика тази парола става невалидна.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих телефонния кабел резетнах модема и влязох с: потребител: root  парола: root630Vaccess . Псле докато съм вътре сложих кабела и модема се върза тръгна ми телевизията и интернета. И сега си ме пуска винаги с тези данни. Свързан съм имам нет и кабелна и пак имам достъп. Благодаря колега за юзера и паролата.

Без име.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.