Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Виждам че доста програми искат  ID  на компютъра за да те идентифицират точно и в някои случаи може да е опасно

1. От какво се формира ?  От IP адрес + хардуера + Win инсталацията ?

След като си дал веднъж твоето  ID  някъде - 
Kакво може да се направи за да се обърка нападателя за да не се идентифицира точно твоя компютър и за да му прекъснеш атаката ? 
Преинстал. на Windows ?  Друг  IP адрес ? Смяна на хардуера ? Носи ли информация къде си ? 

Прочетох че това е  JAVA  език от 2013 г. но не мие ясно от какво се формира ?  Какви данни носи ? Дано има програмисти тук в този раздел за да обяснят 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, juveplu написа:

Виждам че доста програми искат  ID  на компютъра за да те идентифицират точно и в някои случаи може да е опасно

1. От какво се формира ?  От IP адрес + хардуера + Win инсталацията ?

След като си дал веднъж твоето  ID  някъде - 
Kакво може да се направи за да се обърка нападателя за да не се идентифицира точно твоя компютър и за да му прекъснеш атаката ? 
Преинстал. на Windows ?  Друг  IP адрес ? Смяна на хардуера ? Носи ли информация къде си ? 

Прочетох че това е  JAVA  език от 2013 г. но не мие ясно от какво се формира ?  Какви данни носи ? Дано има програмисти тук в този раздел за да обяснят 

Здравейте, 

"ID на компютър" не е термин, който има уникална репрезентация или стойност. В зависимост от аспектите на компютърната система (мрежова свързаност, Операционна система, Хардуерни компоненти и т.н.) компютъра може да има много ID-та. Най-често се използват неща като local domain, Computer Name/Full Computer name, Domain Name, FQDN или MAC адрес.

Приложенията използват едно и повече от тези ID-та, за да можат (евентуално) да работят. 

Цитат

За какъв вид атака става дума - през мрежата ли, зараза на локално ниво, хардуерни манипулации - малко повече детайли. Сам виждате, спрямо типа атака, кои ID-та биха били проблеми за даване, нали ?

Цитат

Всичко носи информация къде си. Тук идва въпроса с каква цел са тези Ваши въпроси - усещам, че или сте ходил където не трябва или искате да направите нещо, след което да забърсвате следи ? Бихте ли дали пояснения ?

Цитат

Има програмисти, че точно с Java даже. Това, което сте написал в горецитираното изречение е абсолютна глупост. Така и не става ясно откъде сте го прочел ...

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на ясно . Използвах TeamViever да ми обяснят нещо , а преди време съм срещал и други програми които го искат , но беше отдавна и сега не знам коя беше . Но виждам че и други са писали по този въпрос за програми които искат  ID. 

Влизането в компютъра след като е разпознат е гадна работа , а някои програми си го позволяват без да те питат или питат уж за да ти свършат някаква работа , но това не искам да го позволя . А за  JAVA  го пише в УИКИПЕДИА . За пример  Skype  беше сигурна , но преди време получих в мейл пощата си писмо от тях , че след дълъг натиск да предоставят данни те най на края са се огънали и се извиняват че вече не могат да гарантират тази сигурност . Хората се опасяват от хакове и др.

Редактирано от juveplu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК        Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от Габриел Георгиев
      Здравейте,
      имам iPhone 5S до чийто iCloud нямам достъп, ако го върна към фабричните му настройки ще има ли проблем да го ползвам, както досега съм го? Да си тегля, както поискам, само без iCloud нещата...Изобщо ще мога ли да го стартирам отново без да ми иска iCloud парола, която няма как да предоставя?

Благодаря предварително!
      Поздрави! <3
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер на всички Преди около час получих бан ( несправедлив ) влязах в един сървър на цс 1.6 малко да поцъкам сървъра е bhop/kz/slide,сървъра е без аutobhop.И така може би бана ми е заради ника,защото накрая на ника ми пише 333FPS ALL TIME !!! а сървъра в който играх е позволено максимум до 100FPS.И така както си играх и изведнъж админа ме банна перманент по STEAM ID а причината която беше дал е Illegal FPS ? Направо откачих до сега съм търсил няква програма или някъв код който може да сменя STEAM ID но не намерих нищо което да ми помогне за това сега пускам тема тук и се надявам някой да помогне Моля някой ако знае програма за смяна на STEAM ID или нещо подобно да драсне коментарче Забравих да спомена,че цс-а ми е теглен от zamunda не е купен Counter Strike 1.6 Warzone Final.Имам още един въпрос когато се инсталира нов цс всеки път STEAM ID е различно нали ? Смисъл сега ако няма начин да сменя STEAM ID на този цс дето в момента съм с него ако инсталирам нов и се опитам да вляза отново в сървъра няма да го имам този проблем нали ? Моля някой ако знай нещо,някво решение на проблема да пише
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.