Премини към съдържанието
marti76

ремонт на басов говорител

Препоръчан отговор

Задрвейте, моля за съвет тъй като се колебая как да подходя за да работи добре въпросния суб...В уйкенда се сдобих от местния битак с този субуфер http://www.hifido.co.jp/KWkenwood/G1/E/1200-10/C06-28151-73547-00/, взех го супер евтино за 25 лева, работещ, но баса има около 7 см по дъгата, скъсана гумена част! Моя въпрос е, дали да сменя цялата гумена част с нова, при специалист или мои приятели ми обясниха. че могло и с лепене, разбира се пак от някои правил тази операция!! Смятам че тук ще ми дадете най-компетентното мнение, в момента съм демонтирал говорителя и чакам съвети:) Ще се захранва от изход за Суб, на ресивер ТЕХНИКС, ще се ползва за домашно кино и слушане на музика +други озвучителни тела, ако е от значение това:rolleyes:

IMG_20171203_170434.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажи от къде си за да може някой комшия да ти помогне/да не изпращаш говорителя без нужда/. После кажи дали преди да махнеш говорителя го чу как работи. Да не се окаже, че освен поражения по гофрата има и по самия говорител /прегрели намотки /или по усилвателя му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от Плевен съм, да на битака му подадох сигнал от телефона си, дори го усилих до край и ме учуди че дефекта не даваше отражение на звука т,е. нямаше дерене, вибрации на разбита вътрешност, горе долу имам на представа какво да слушам, а и при почукване с пръсти по конуса, също няма признаци на разбито,чува се глухо, тъпо потупване! при завъртане на копчето на херцовете се усили звука и започна да криви, баса стана малко грозен и с вибрации, като се има в предвид че телефона не му подава сигнал за суб,т.е ниска честота...

Редактирано от marti76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи както смяташе да го ползваш пробва ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, защото нямам кабел да го свържа с ресивера, не е проблем да го направя тези дни, искаш да чуя как е в изхода за СУБ на усилвателя ли?!! пък и ме е страх да не увелича разкъсването  все пак ниската честота ще го раздвижи по сериозно, мисля...това е ресивера http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Technics SA-DX750/Technics SA-DX750.htm и от изхода суб-аут мисля да го включа, но той е единичен а в суб-а  са ляв и десен,т,е, 2, май само в моно дето пише трябва?!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни го и не се притеснявай от разкъсването. Трябва да разбереш дали само това разкъсване му е проблема но този суб. После почваш да търсиш в Плевен майстор да ти смени гофрата на суба и си готов. Продават се такива гофри, но едва ли ще се справиш   ремонта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам гофрата е от микропореста гума - никакво лепене НЯМА да я възстанови! Продават се готови със съответния диаметър, сменя се от МАЙСТОР или от Вас, ако имате нужните познания...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок а при смяна на цялата гофра дали няма да даде отражение на звука, видях ги гофрите са,  колкото ти са инчовете на говорителя толкова и струват.демек 8 лева и нещо....локално залепване не е ли по добре или си твърдо за смяната!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, marti76 написа:

ок а при смяна на цялата гофра дали няма да даде отражение на звука, видях ги гофрите са,  колкото ти са инчовете на говорителя толкова и струват.демек 8 лева и нещо....локално залепване не е ли по добре или си твърдо за смяната!!

Тази твоята се разпада и не може да се възстанови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се смени грамотно - подходящо лепило и прецизна центровка - Вие няма да усетите разлика в звука, гарантирам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AGD написа:

Тази твоята се разпада и не може да се възстанови.

забравих да обясня че освен скъсания периметър е напълно здрава по целия кръг освен дупките в участъка, може да е станало от механична намеса може и да е остарял материала... ще ви послушам не е кой знае каква цената мисля, пък и след ремонта ще кача някоя снимка да кажа как е станало....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си го правил си е голяма врътня и по-добре да си платиш и да знаеш, че нямаш проблем. Изглежда много лесно, но си е майсторлък. Цената няма да е голяма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледах клипчета на лепене ю-туб но си е фина работа,  не бих се заел аз с това!! Само за звука се притеснявам, че си е kenwood баса южно корейски, дано му се запазят характеристиките. благодаря за съветите, Мен ме съветват DJ и музикант, които не са тясно запознати като Вас и ще ви послушам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за ориентир - в София тази услуга струва 20 лева смяна гофра, почистване мембрана и боя шаси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, nickolaycho написа:

Само за ориентир - в София тази услуга струва 20 лева смяна гофра, почистване мембрана и боя шаси!

това  е с елемента и работата,така ли?!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, marti76 написа:

това  е с елемента и работата,така ли?!!!

Не, само труда!!! А Филипов е от Плевен и може да помогне, просто съвет...

Редактирано от nickolaycho (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Колко е диаметърът на говорителя?

8 инчов 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай си го така докато се разклопа. Мини примерно през "Млад техник" - за 20 - 30 лв има цял нов говорител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Филипов написа:

Ползвай си го така докато се разклопа. Мини примерно през "Млад техник" - за 20 - 30 лв има цял нов говорител.

е не, ако ще купувам имам под ръка 2-3, а единия е немски "magnat", nokia i technics, това е най лесното, но целта ми е да възстановя този....Но все пак бихте ли се произнесли, ако реша да взема единия от тези говорители, гледайки съпротивленията на суб-а и ресивера, кой от тези бас -говорители е най подходящия??

https://bazar.bg/обява-13736095/magnat-8-in-100-v-6om-perfekten-ot-bufer

https://bazar.bg/обява-16717474/говорител-technics-8

https://bazar.bg/обява-19768047/басов-говорител-nokia-8-инча-8-ома

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен се напъваш да свържеш несъвместими неща.

Какви са ти фронталните колони? Защото те са най-важните. И евентуални други, с които разполагаш? Какви ще са ти звукоизточниците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Филипов написа:

Според мен се напъваш да свържеш несъвместими неща.

Какви са ти фронталните колони? Защото те са най-важните. И евентуални други, с които разполагаш? Какви ще са ти звукоизточниците?

фронтални колони още нямам, това е първото ми тяло, другите тела ще са 5 или само 2, който търся и по мощност и по визия. Нямаше как да го изпусна на тази цена ...този суб струва около 300 лева аз го взех за 25, само с 7 см проблем на гумената част, масивен- тежи около 15 кила с размер според изискванията ми.  Въпроса е да сменям говорителя или да го отремонтирам при специалист и в кое има смисъл, ще е качествено и надеждно?! Източника е ресивер technics 5 по 100W (по-горе има линк и на него) от изход за субуфер, който е за активен суб, точно като този който имам вече, в него ще се включва комп, телевизор и т,н..защо да е несъвместимо?! точно от този форум ми обясниха, че ресивера е за активен субуфер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДр, аз се занимавм професионално с ремонт на говорители.Мога да се заема с ремонта,гаранции.Пишете ми едно лично, ще обсъдим подробности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да споделя до къде стигнах с въпросната гънка! Решението ми да я сменя цялата за сега е греда, поради нерентабилност. Ако е в  Плевен има сметка, но почти няма кой да я смени, единият специалист каза че се е отказал да се занимава с това, другият утре ще разговарям с него, изпращането в друг град оскъпява нещата до толкова, че да си закупя здрав бас от някой в ОЛХ, и които споменах по горе в темата- 25-30 лева, но ви моля да ме ориентирате според характеристиките на целия субуфер, какъв да избирам като омове и херцове според техническите характеристики на усилвателя в субуфера,  http://www.kenwood.de/WebFiles/File/de/download/archive/sw305.pdf пред мен е говорителя и няма обозначение за мощността му,...по тези 100W ли да се ориентирам и да търся 100 W-атов говорител или това е мощността на изходите  от суб-а и какъв диапазон на ниските в херцове да избера според филтрите му, защото има честоти дадени в описанието, на кросоувъра и на друго което не схващам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.