Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

възможно ли е лаптоп от 800 лв HP 15-AY007NU /X3M76EA

да е 2 пъти по умрял от моя кошник който верно е струвал 2 бона но е от 2012   Dell E6330

не съм разбирател но това показва бенчмарка http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-N3710-vs-Intel-Core-i5-3340M/m141841vsm1915

малко нереално ми изглежда. може ли да се вярва на тези бенчове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pentium-а в момента е entry level. Да, не само е възможно, но е и така.
Ако искаш вземи сравнявай направо някой Atom с Corei5... Оффф... ::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, nqkakvoime написа:

възможно ли е лаптоп от 800 лв HP 15-AY007NU /X3M76EA

да е 2 пъти по умрял от моя кошник който верно е струвал 2 бона но е от 2012   Dell E6330

не съм разбирател но това показва бенчмарка http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-N3710-vs-Intel-Core-i5-3340M/m141841vsm1915

малко нереално ми изглежда. може ли да се вярва на тези бенчове

Ти сега хвалиш ли се? Или просто от нямане на какво да правиш, демонстрираш невежството си в областта на компютрите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори сравнението ти на база пари е грешно!

Сравняваш лаптоп с безплатна ОС срещи такъв с платена!

И лаптоп от 2009 г. ще го бие този нов "лаптоп".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума е с 2 ядра в повече, което му вдига леко точките в бенчмарка, иначе е гола вода. На теория трябва да е на нивото на i3-ка в мултитред. Иначе няма хипертрединг, с по-ниска честота е, по-малък кеш... и т.н. Пък и тия сайтове кой им вярва с техните измислени рейтинги.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лаптопите са само за хора с пари

един читав лаптоп струва над 3000

има десетина  от 1500 до 3000 който стават горе долу

дали си го купил преди 10 години или 5 не си ли броил парите си купил е така   да кажеш че имаш лаптоп-клавиатура и монитор подвижежен хванати  едино за друго и да се разтваря като книга >.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Johnny B написа:

Pentium-а в момента е entry level. Да, не само е възможно, но е и така.
Ако искаш вземи сравнявай направо някой Atom с Corei5... Оффф... ::lol6:

е тъкмо щях да търся бенч как някой атом 2017 се опъва на най-слабия i5 първа генерация ама си викам щом си има човечеца i5-ицата за някакъв рамбо на процесорите да не му развалям илюзиите :laughing4:

преди 10 часа, Agentpat™ написа:

Ти сега хвалиш ли се?

е и ти да имаше refubrished лаптоп от 2012 и ти щеше да се хвалиш :)

преди 10 часа, Agentpat™ написа:

Или просто от нямане на какво да правиш, демонстрираш невежството си в областта на компютрите?

аз го бях написал и в първия пост на темата

преди 11 часа, nqkakvoime написа:

не съм разбирател

но ти явно си супер проницателен и без да си го прочел успя да ме разконспирираш. уважение за което:wink12:

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Дори сравнението ти на база пари е грешно!

Сравняваш лаптоп с безплатна ОС срещи такъв с платена!

И лаптоп от 2009 г. ще го бие този нов "лаптоп".

демек ме караш да сравнямам  лаптоп от 2012 на стойност 2000 лева  с лаптоп на същата стойност от 2017:speak:

то е ясно какъв ще е резултата от сравнението.  за какво ми е да го правя

между  другото модератора който е променил заглавието на темата е подменил посоката на питането ми. с това заглавие излиза че се фокусирам само върху парите

пък и ако искам ще сравнявам халфовата линия на барселона с дюнери симбат. ако намирам пресечна точка между двете. примерно кое ви доставя повече кеф.... хапка дюнер или финт на иниеста ... :wink12:

не знам какво ви става днес. да няма магнитни бури пичаги :angry:

:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При втория нов лаптоп цената е завишена от наличието на софтуер който ти плащаш!

Тоест в казаното от теб: "...възможно ли е лаптоп от 800 лв HP 15-AY007NU /X3M76EA ..."  има грешка и тя е, че хардуера на този лаптоп не струва и 800 лв., а по-малко.

И съм много сигурен, че и която и да е година (в близките 10 г.) избереш и успееш да предоставиш актуална информация от този период ще мога да ти посоча лаптоп до 800 лв. (чисти пари - без ОС) който да е по-бърз от избрания от теб "лаптоп".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, plamen_petrov_80 написа:

При втория нов лаптоп цената е завишена от наличието на софтуер който ти плащаш!

Тоест в казаното от теб: "...възможно ли е лаптоп от 800 лв HP 15-AY007NU /X3M76EA ..."  има грешка и тя е, че хардуера на този лаптоп не струва и 800 лв., а по-малко.

пфф мислих си че моя лаптоп е идвал с платена ОС (защото е бил модерен и скъп бизнес модел) а този от 800 е с безплатна (викам си от този са гледали да спестят всяка стотинка) и се чудих .. кви ми ги пише този човек... а ся като цъкнах пак линковете се оказа че било обратното. и като гледам че уина оскъпявал с 300 и кусур лева една машина... е вече ми светна що се фокусираш върху парите. мислих че един уин ще е нещо от порядъка на 30-50 лв. бавен съм :giggle1:

едит:

е не. намерих и уин за 49 лв.

как може на едното място да е 314 лв а на другото 49

този евтиния уин ти го слагат и край... а скъпия ти го дават на диск... или бъркам ?

Редактирано от nqkakvoime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш!

Първо колко точно оскъпява една ОС дадена машина знае само производителя й - спрямо договора им с М$ (за колко го закупуват от тях и за колко са длъжни да го продават за да няма подбиване на цени и т.н.).

Второ ОС-а за 49 лв. е само за машини втора ръка. За 10-ката не съм чел подробно, но за предходните бе следното: Фирмата има лаптоп с легално закупен навремето ОС, лаптопа притежава лепенка за това и фирмата продаваща го сега на теб има право отново да ти вземе пари и за ОС (може по-висока версия) да ти сложи втора лепенка за това. Представи си, че ти си шеф на една фирма. Купил си лаптопи за фирмата и си платил дебело за ОС-а. След 3 години правите подмяна на техниката и идва фирма и ти ги изкупува на безценица. След месец два ти трябва някакъв стар лаптоп за някой новобранец във фирмата и отиваш при същата фирма да техника втора ръка и тя ти продава съшия лаптоп - с направена профилактика и ти взема само 49 лв. за ОС - евтино ли ще ти е?

Трето дали ти го дават на носител (освен на DVD може да е и на USB) или не разликата в цената ще е нищожна, по-голяма разлика има от версията и за какво е предназначена операционната система. Т.е. дали лиценза е преносим, дали е заключен към хардуера и още куп глупости от М$.

Друг грешен аспект на твоето сравнение е, че го правиш при различен курс на $ (долара), а както знаеш цените на хардуера се влияят точно от него. Ако сравнението ти бе на база $ по-бих се съгласил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Бъркаш!

Първо колко точно оскъпява една ОС дадена машина знае само производителя й - спрямо договора им с М$ (за колко го закупуват от тях и за колко са длъжни да го продават за да няма подбиване на цени и т.н.).

Второ ОС-а за 49 лв. е само за машини втора ръка. За 10-ката не съм чел подробно, но за предходните бе следното: Фирмата има лаптоп с легално закупен навремето ОС, лаптопа притежава лепенка за това и фирмата продаваща го сега на теб има право отново да ти вземе пари и за ОС (може по-висока версия) да ти сложи втора лепенка за това. Представи си, че ти си шеф на една фирма. Купил си лаптопи за фирмата и си платил дебело за ОС-а. След 3 години правите подмяна на техниката и идва фирма и ти ги изкупува на безценица. След месец два ти трябва някакъв стар лаптоп за някой новобранец във фирмата и отиваш при същата фирма да техника втора ръка и тя ти продава съшия лаптоп - с направена профилактика и ти взема само 49 лв. за ОС - евтино ли ще ти е?

Трето дали ти го дават на носител (освен на DVD може да е и на USB) или не разликата в цената ще е нищожна, по-голяма разлика има от версията и за какво е предназначена операционната система. Т.е. дали лиценза е преносим, дали е заключен към хардуера и още куп глупости от М$.

Друг грешен аспект на твоето сравнение е, че го правиш при различен курс на $ (долара), а както знаеш цените на хардуера се влияят точно от него. Ако сравнението ти бе на база $ по-бих се съгласил.

яснo. мерси за разяснението :)

а какво мислиш за това

Free DOS i3-6006 за 800лв

лаптоп с лепенки от магазина (вярно доста по евтин) но пада от лаптоп от 2012 .. поне на хартия.

ако може да се вярва на тези бенчове... не са ли прекалено завишени цените по магазините.. изглежда ми странно да искаш 800 лв за нещо толкова слабо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят лаптоп не става и за чеп за зеле.Темата е приключена.Ако си тръгнал да се хвалиш с тоя боклучарник, за които навремето си се набутал с 2бона, а сега не може да отвори хром с 5 таба, като го сравняваш с още по-големи боклуци от сайтове, които не са известни с нищо друго, а с продаването на залежала стока от години и завишени цени на същата, просто си на грешното място.Освен това, не всеки продукт, които се продава по магазините е чисто нов.Това, че не е продаден и е висял да прашлясва по щандове и складове, не го прави нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече е лаптоп.

И става за нормална употреба.

Иначе да i5 > i3 - разбира се най-вярно е това твърдение когато са от една и съща серия, но въпреки  че i5 е 3-то поколение, а i3 е 6-то то разликите в архитектурата са козметични, а честотите (особено с турбо решима на i5) си казват думата - така, че теста не бърка, че по-бързия процесор е i5.

Не знам дали си забелязал, но цената на лаптопите не винаги е пропорционална на производителността на процесорите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, nqkakvoime написа:

е и ти да имаше refubrished лаптоп от 2012 и ти щеше да се хвалиш :)

Ако ми е трябвал лаптоп, как мислиш? ;) Само видеокартата от подписа ми струва колкото целия ти лап. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, The Negative One написа:

Твоят лаптоп не става и за чеп за зеле.Темата е приключена.Ако си тръгнал да се хвалиш с тоя боклучарник, за които навремето си се набутал с 2бона, а сега не може да отвори хром с 5 таба, като го сравняваш с още по-големи боклуци от сайтове, които не са известни с нищо друго, а с продаването на залежала стока от години и завишени цени на същата, просто си на грешното място.Освен това, не всеки продукт, които се продава по магазините е чисто нов.Това, че не е продаден и е висял да прашлясва по щандове и складове, не го прави нов.

какви 2 бона какво зеле какви табове. лаптопа е refubrished. на цената на едни маратонки го взех оня ден

супер неадекватен коментар :)

преди 9 часа, Agentpat™ написа:

Ако ми е трябвал лаптоп, как мислиш? ;) Само видеокартата от подписа ми струва колкото целия ти лап. 

да не знаеш какво е ирония е кофти :(

преди 12 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това вече е лаптоп.

И става за нормална употреба.

Иначе да i5 > i3 - разбира се най-вярно е това твърдение когато са от една и съща серия, но въпреки  че i5 е 3-то поколение, а i3 е 6-то то разликите в архитектурата са козметични, а честотите (особено с турбо решима на i5) си казват думата - така, че теста не бърка, че по-бързия процесор е i5.

Не знам дали си забелязал, но цената на лаптопите не винаги е пропорционална на производителността на процесорите им.

ей това исках да чуя.

ся ми е странно че refubrished лаптопите не са по-популярни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално да не са популярни - всеки иска да вземе ново и с колкото се може повече гаранция. Също така повечето магазини/вносители/производители продават главно НОВИ работи, почти никой не се занимава с втора употреба. Съответно нови модели се рекламират постоянно и на масовия потребител му се втълпяват неща, които и да не са съвсем вярни пак не е от особено значение, особено за хора дето не разбират много от техника. Докато десктопите са много по-издържливи, с лаптопите не е точно така, поради по-слабото охлаждане, което се налага заради по-малкия размер и съответно по на "гъсто" разположени компоненти и т.н. Поради това много често прегряват и се повреждат (това се дължи и на 90+% от потребителите, които не ги "пазят" - изтърват, заливат, не им правят редовно профилактика, кофти майстори и пак и т.н. :) ). Също и подмяната на компоненти е много по-трудна, а и понякога невъзможна или нерентабилна (ъпгрейд на процесор, видеокарта). И накрая ако вземеш лаптоп втора употреба, дори и да има гаранция е максимум година и след това нищо не се знае. А в сайтове като продавалник може и никаква да няма. Общо взето това са причините цените им да падат по-бързо от цените на десктоп компонентите/конфигурациите, а ако си късметлия, в повечето случаи с втората употреба за същите пари вземаш в пъти по-мощен лаптоп.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Радослав Матев написа:

Нормално да не са популярни - всеки иска да вземе ново и с колкото се може повече гаранция. Също така повечето магазини/вносители/производители продават главно НОВИ работи, почти никой не се занимава с втора употреба. Съответно нови модели се рекламират постоянно и на масовия потребител му се втълпяват неща, които и да не са съвсем вярни пак не е от особено значение, особено за хора дето не разбират много от техника. Докато десктопите са много по-издържливи, с лаптопите не е точно така, поради по-слабото охлаждане, което се налага заради по-малкия размер и съответно по на "гъсто" разположени компоненти и т.н. Поради това много често прегряват и се повреждат (това се дължи и на 90+% от потребителите, които не ги "пазят" - изтърват, заливат, не им правят редовно профилактика, кофти майстори и пак и т.н. :) ). Също и подмяната на компоненти е много по-трудна, а и понякога невъзможна или нерентабилна (ъпгрейд на процесор, видеокарта). И накрая ако вземеш лаптоп втора употреба, дори и да има гаранция е максимум година и след това нищо не се знае. А в сайтове като продавалник може и никаква да няма. Общо взето това са причините цените им да падат по-бързо от цените на десктоп компонентите/конфигурациите, а ако си късметлия, в повечето случаи с втората употреба за същите пари вземаш в пъти по-мощен лаптоп.

и при колите се рекламират само новите ама си купуваме тараляшници от автокъщите много по скъпи от refubrished компютрите че и без гаранция ...

четох вчера разни западни сайтове и форуми.. май там втората ръка са доста по-популярни въпреки високите заплати на хората,. сигурно е въпрос на време модата да дойде и до нас. не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.