Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Първо искам да уточня, че не става въпрос някой да се хване и да ми я напише!!!! В дипломната работа трябва да има някакъв код/разработка + нещо свързано със сигурността. Намислил съм да направя един онлайн магазин с помощта на Wordpress. Криво-ляво ще успея да скалъпя някакъв сайт с продукти, но след това идва трудната част. Как да направя някакъв тест, с който да покажа дали е защитен или незащитен моят магазин? Друго условие е, да може да се изпълни на моят компютър - тоест пускам си xampp и да мога да си го тествам.  Не знам дали е възможно в условностите, които съм задал, но се надявам да ме насочите. Има ли някакъв tool, с който да може да се тества сигурността на сайта. Под сигурност разбирайте малко по-сложни неща от това в паролата да има главни,малки букви,цифри и т.н. Нещо маалко по-сложно.

П.С: Не съм програмист, затова съм се хванал с Wordpress. Също така не отивам на защитата за 6ца. Отивам за да мина. Давайте малко по прости тестове (ако има!).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, еара написа:

Здравейте,

Първо искам да уточня, че не става въпрос някой да се хване и да ми я напише!!!! В дипломната работа трябва да има някакъв код/разработка + нещо свързано със сигурността. Намислил съм да направя един онлайн магазин с помощта на Wordpress. Криво-ляво ще успея да скалъпя някакъв сайт с продукти, но след това идва трудната част. Как да направя някакъв тест, с който да покажа дали е защитен или незащитен моят магазин? Друго условие е, да може да се изпълни на моят компютър - тоест пускам си xampp и да мога да си го тествам.  Не знам дали е възможно в условностите, които съм задал, но се надявам да ме насочите. Има ли някакъв tool, с който да може да се тества сигурността на сайта. Под сигурност разбирайте малко по-сложни неща от това в паролата да има главни,малки букви,цифри и т.н. Нещо маалко по-сложно.

П.С: Не съм програмист, затова съм се хванал с Wordpress. Също така не отивам на защитата за 6ца. Отивам за да мина. Давайте малко по прости тестове (ако има!).

За да направиш онлайн магазин в Wordpress ще трябва да използваш WooCommerce плъгина и темата ти трябва да е съвместима с него. За съжаление не безплатен.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакъв евтин/безплатен вариант за постигането на целта ми? Може да не е с Wordpress.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, еара написа:

А някакъв евтин/безплатен вариант за постигането на целта ми? Може да не е с Wordpress.

Ето ти една платформа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще я разуча. Сега някой ако ми каже как някакви идеи какво мога да тествам от домашен виртуален сървър (xampp)? Ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това което си защитил, това тествай...

Интересно, как пишеш дипломна работа по тема по която имаш нулеви познания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Welcome to Bulgaria както се казва :)

Като знам какъв съм инженер, страх ме е да ида на лекар!

е другата приказка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.