Премини към съдържанието
DOHC16v

Как да вържа колоните от домашното кино към компютъра?

Препоръчан отговор

Здравейте.Не съм много на ясно затова реших да попитам тука.Имам система за домашно кино SCHNEIDER HCS 525.Системата е стара като модел обаче има уникален звук и искам да вържа говорителите й към компютъра.Понеже ДВД то няма флашка,чете само оригинални клипове...и не е удобно като цяло.Друго си е от компа Ютубата и да бъде весело.Компютъра е с дъно AShrock 970Pro 3.В момента свири с 2.1 система която свири доволно,ама искам да вържа колоните на ДВД то щото ми е грехота така седи и не е пускано от 2 години.Прилагам снимка с гърбът(задната част) на ДВД то колоните се връзват с прости кабелчета с + и - всяка в съотвения й цвят.Въпроса е има ли начин да ги пригода за буксите на компютъра гледам,че и там са 6.Или по някакъв начин да свържа ДВД то с компютъра...Просто искам да подкарам колоните на ДВД то от компютъра :)

126651501_5_585x461_dvd-schneider-oblast-varna.jpg

Редактирано от DOHC16v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните забрави директно да ги вържеш към компютъра - само през AUX IN входа на киното,

Обаче той е стерео и не е ясно дали ще ти пусне звука на всичките колони или само на две

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сезал

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Уникален звук", ама друг път :D . Дърт модел нисък клас, китайско производство, и лепнато за марка някакво име, да звучи малко на немски. По-скоро никой не иска да ти даде 80 лв за него в Продавалника, и се чудиш какво да го правиш.

Така като го гледам, има аудио вход на чинчове. С един кабел със стерео жак от другата страна можеш да му подадеш сигнал от изхода за слушалки на компа. Ако поддържа виртуален съраунд, което ме съмнява - ще имаш звук от всичките колони. Ако не - само от двете централни. За истински съраунд си тегли филмчета в DVD формат, записвай си ги на RW диск, и се кефи ;) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

"Уникален звук", ама друг път :D . Дърт модел нисък клас,

не го знам как пищи, ама това че е дърт не пречи да е по-приятно за слушане на него, отколкото на някой по-нов.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

"Уникален звук", ама друг път :D . Дърт модел нисък клас, китайско производство, и лепнато за марка някакво име, да звучи малко на немски. По-скоро никой не иска да ти даде 80 лв за него в Продавалника, и се чудиш какво да го правиш.

Така като го гледам, има аудио вход на чинчове. С един кабел със стерео жак от другата страна можеш да му подадеш сигнал от изхода за слушалки на компа. Ако поддържа виртуален съраунд, което ме съмнява - ще имаш звук от всичките колони. Ако не - само от двете централни. За истински съраунд си тегли филмчета в DVD формат, записвай си ги на RW диск, и се кефи ;) .

Колега първо снимката я взех от ОЛХ и то не е моето моето върви с 5.1 колонки а това е само ДВД-обявата не е моя просто взех снимката от там.И 2ро имал ли си такава система че да знаеш как свири....?Или май само приказваш по инерция?Всеки си има критерии за добър звук и мойте са доста високи но тази система ги удовлетворява на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви входове има тази система? От снимката нищо не се вижда. Снимай където пише "IN" или "INPUT" да видим какво има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/13/2017 в 22:24, DOHC16v написа:

...

$3.80 струва готов Orico APT-X излъчвател. Иска от Win7 нагоре и 500MB място за драйвер на твърдия диск.

$17 струва APT-X LL приемник, но в твоя случай може да паднеш на 12 за обикновен APT-X  приемник. Ако си аудиофил се бъркаш 35 зелени за APT-X HD приемник.
Край на терзанията и  сбогом на кабеляците. При пряка видимост уверена връзка от 15м между устройствата ( PC - SCHNEIDER HCS 525 ).

поздрави

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.