Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте имам проблем с пералня миеле в 701

когато пусна на програма за силно самърсени дрехи например vorwaschen и пуснастарт пералнята

по време на пране спира и не центрофугира дрехите не мога и да отворя капака налага се отварянето през аварийния 

някой може ли дапомогне какъв може да е проблема

и да ми каже при програма vorwaschen има ли заложена функция центрофугиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само центрофугиране пуска ли се?

На кой точно етап от програмата спира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи, като задръстен филтър или неизправна помпа. Изчистете филтъра и погледнете с фенерче. Вътре често се случва да заседнат монети и водата да не се изпомпва нормално.
До колкото виждам това е доста стара машина, и едва ли има сензор за претоварване. При по-новите има подобни сензори, и когато амортисьорите се износят и барабанът започне да тресе силно, излиза грешка за претоварване и се преустановява центрофугата. Това все пак е "Miele" няма да се изненадам и при по-старите да има подобна защита. Вижте състоянието на амортисьорите, ако отдавна не са подменяни. Подмяната им не е скъпа, не е задължително да са оригинални на "Miele" само гледайте какво е съпротивлението. На тях е написано примерно 120N. Тази стойност е от основно значение, иначе и обикновени индезитовски стават за такава машина, пък и не са скъпи. Амортисьорите са консуматив, който бързо излиза от строя, и за който трябва да се следи, за да не дава грешки и да не се саморазбива машината. 

Проблем в датчикът на електромотора също може да е причина, за да се преустановява центрофугата и да дава грешка. Като цяло потенциални причини много, но като за начало огледайте и изчистете добре филтъра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на schleudern но спира както есводата и не може да се отвори капака

благодаря виутре ще се разбирамседин техник ще дойде дая погледне и той така казаможе дае от помпата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dwni написа:

на schleudern но спира както есводата и не може да се отвори капака

Източете водата, изчистете и огледайте филтъра. Както казах по-горе, набиват се монети, помпата блокира и не източва водата. Не се ли източва водата и центрофугата се отменя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а  можете ли да ми пратите някакъв линк как мога да го почистя филтъра или  някакво видео защото не знам как се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, dwni написа:

а  можете ли да ми пратите някакъв линк как мога да го почистя филтъра или  някакво видео защото не знам как се прави

След като отвъртите и изтече водата, светнете с фенерче и огледайте дали няма монети или по-едри частици в помпата (зад този отвор се намира помпата). Най-често монети засядат там ,може дори банел от сутиен да откриете. Блокират перката на помпата ,не изхвърля водата ,а на края може и да изгори самата помпа. 

П.С. Хубаво е, поне веднъж на 3 месеца да се чисти. Също така след пране на силно замърсени дрехи. Ако се наслои мръсотия, помпата може да се разбие и да изгори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го изчистих сега всичко е на ред  а колко струва една помпа за този модел

иначе имаше монети много изчистих го и мъх по филтъра където имаше изчистих оставих филтъра на решетка сега центрофугира много добре само трябва да се нивелира защото друса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, dwni написа:

Аз го изчистих сега всичко е на ред  а колко струва една помпа за този модел

иначе имаше монети много изчистих го и мъх по филтъра където имаше изчистих оставих филтъра на решетка сега центрофугира много добре само трябва да се нивелира защото друса

Радвам се, че проблемът е решен. Може и след нивелация да друса, ако амортисьорите са износени. Както казах по-горе, подменят се лесно и евтино. 

30-40лв струва нова помпа, вероятно и по-евтино може да се намери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а можете ли да ми пратите линк как се сменят амортисйори  на този модел

Цитат

и възможна причина ли е ако спира по време на пране да е в програматора нещо счупени зъби  и ако е от програматора оправя ли се с ремонт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, dwni написа:

а можете ли да ми пратите линк как се сменят амортисйори  на този модел

Да. Не е точно този модел, но амортисьорите при почти всички перални се подменят по един и същ начин. Пералнята е пак "Miele", но е малко по-различен модел. 

преди 24 минути, dwni написа:

и възможна причина ли е ако спира по време на пране да е в програматора нещо счупени зъби  и ако е от програматора оправя ли се с ремонт

Причините да спира, могат да бъдат много. Ако реално в програматорът има проблем, възможно е, и да се ремонтира, и директно да се замени. Програматорът е един от най-скъпите компоненти по пералната машина и не си струва да купувате нов, при положение, че не е ясно, дали на него се дължат прекъсванията.

Когато пералнята прекъсне, това само временно ли е? (В смисъл, че след време не продължава сама) или се налага да я пуснете отново?
Когато пералната спре, започват ли разни светлини да премигват по таблото? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами когато пера спираше и започвада издава звуци като начасовник леко тик такане не знам това накисване ли е след това понякога тръгва по някога спираше но не можеше да се отвори вратата трябва ръчно да завартя на друга програма и тогава тръгва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НО ТЯ НЕ Е С ЕЛЕКТРОНЕН ПРОГРАМАТАР С МЕХАНИЧЕН Е НЯМА СВЕТЛИННИ ИНДИКАТОРИ НА ТАБЛОТО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, dwni написа:

Ами когато пера спираше и започвада издава звуци като начасовник леко тик такане не знам това накисване ли е след това понякога тръгва по някога спираше но не можеше да се отвори вратата трябва ръчно да завартя на друга програма и тогава тръгва

Щом не може да се отвори вратата, значи прекъсва без да е приключила програмата поради проблем. Като гледам тя е със старите, механични програматори. Те се чупят много лесно, завърта се в обратната посока и е до там. Шансът да е в него проблема, е голям. При по-новите, когато има неизправност, дава код за грешка. Ако няма дисплей започват да премигват разни диоди по таблото, а при тези с дисплей директно на него изписва номерът на грешката. Грешки излизат за доста дребни неща, на пример ако налягането на входящата вода е твърде ниско и пералнята не може да се напълни за допустимото време. Ако е претоварена или пък са разбити амортисьорите и се тресе силно, имат датчик, който прекратява програмата за да не се разбива пералната. 

Ако сте я взели втора употреба, голяма е вероятността да са се отказали от нея, точно заради проблема в програматора. Пералните "Miele" са много качествени, да не кажа най-качествените на пазара у нас. В тези машини изобщо не се пести от материали, всичко е масивно и много удобно за ремонт. Ако си я поддържате добре, ще ви служи много дълго. Примерно амортисьорите във всяка пералня заминават бързо. Те са консуматив, който трябва да се следи и при нужда подменя, защото като са убити и тресе,  се разбиват много други компоненти по пералнята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха последните пранета след като изчистих филтъра е добре

работи добре  а в случай че прекъсне както ви обяснявам

проблем ли е като завъртя на следващата програма опасно ли е за пералнята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,освен ако не е в обратната посока. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А амортисорите за всички mieleta li sa ednakwi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dwni написа:

А амортисорите за всички mieleta li sa ednakwi

Не са еднакви, имат различно съпротивление най-често от 80N до 140N. Не е обезателно да слагате амортисьори "Miele". И от Индезит, и от Горение ,и от Самсунг вършат работа, само гледайте съпротивлението да е същото, като старите. На корпусът на старите е написано. Ето един пример:
dghtjn.thumb.png.3d71cb241a618086a1eda5406224c9b0.png 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха значи трябва да отворя моята да видя къде е амортисора да видя съпротивлението да видя дали е износен и око е износен да го сменя

но е най добре да извикам някой техник да я прегледа профилактично

понеже си нямам хал хабер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а само да попитам ако е разбита от лош амортисор може ли да се ремонтира пералнята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dwni написа:

аха значи трябва да отворя моята да видя къде е амортисора да видя съпротивлението да видя дали е износен и око е износен да го сменя

но е най добре да извикам някой техник да я прегледа профилактично

понеже си нямам хал хабер

Сам може да ги смените. Те са поне 2 ,един в долната лява част на барабана и един в долната дясна. Не ви е нужен техник за подмяната на тези амортисьори. За програматорът вече да ,там по-добре техник да пипа. 

преди 57 минути, dwni написа:

а само да попитам ако е разбита от лош амортисор може ли да се ремонтира пералнята

Може, но е много по-трудно и скъпо. Може да скъса гуменото уплътнение на люка, може да се разбие самия корпус на пералнята ,да се изкриви колелото на което е опънат ремъка ,а най-неприятно е да се разбият лагерите. Тогава почва да шуми и да тече. Ремонтът е доста по-сложен от подмяна на амортисьори. Виждал съм дори изкривен барабан в резултат на убити амортисьори.  
Подмяната на амортисьорите е лесна и евтина ,цената им е от 8-9лв до 30-тина ,зависи какви ще изберете. Както казах и от други марки пасват ,само съпротивлението да е същото, като на старите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаряще кажа на един техник да дойдедаогледа пералнята профилактично

и ако трябжадасмени амортисора

аот жсички модели на miele коиса най здравите

при мен тока е променлив това май не е добре за електронен програматор

добре ли е да ползвам упс за пералнята ако тока не е добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dwni написа:

при мен тока е променлив това май не е добре за електронен програматор

И да и не. Има съвременни перални, на които електрониката им е по-капризна, но може да се постави протектор за напрежение. Други пък си имат добри фабрични защити.

Не знам измервали ли сте напрежението и реално, колко е зле положението. Ако не ви горят редовно уредите вкъщи, мисля че нямате повод за тревога. Разбира се има и разни протектори, които се включват в контакта, и към самия протектор включвате уязвимия към резки скокове и спадове в напрежението уред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dwni написа:

аот жсички модели на miele коиса най здравите

При Miele всички са супер здрави и ремонтопригодни. Не се пести при тях, за това и цената им започва от 1500лв. при най-евтините модели и минава над 6000лв при скъпите. В България повечето са купувани втора употреба. Не са много българите способни да дадат такива пари за перална. Модели, като вашата на по 20-тина години години, спокойно ще надживеят новите бюджетни боклуци, като, Indesit, Beko ,Ariston , Whirpool и много други на пазара. Даже Bosch, които се считат за едни от най-надеждните и никак не евтини перални, започнаха да произвеждат перални с лепен водосъдържател. Това значи, че заминат ли лагерите ,трябва да се разглоби половината перална ,да се свали водосъдържателя, ,да се разпробият места за болтове, да се реже на две ,след това да се сменят лагерите и на края да се намаже със силикон, и да се прихване с болтове. Това отнема адски много време и не са много майсторите, които се наемат да ги ремонтират, а тези които все пак ги правят, взимат много скъпо, защото за ремонт на една такава ще си загубят половин ден, а за това време могат да поправят 3-4 машини. Разбира се, може и да се вземе нов водосъдържател заедно с барабана, но тогава цената е 300-400лв. само за самия компонент. Като се включи и цифрата за труда в сервиза се оказва, че ремонтът струва, колкото половината перална. Така че макар и старичка, пералната е ви супер. Поддържайте си я и ще ви служи много дълго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.